Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - otomatik vites lpg
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

otomatik vites lpg

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı ysndrsn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ysndrsn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: otomatik vites lpg
    Gönderim Zamanı: 29 Ekim 2013 Saat 23:18
Arkadaslar lpg yi taktirali 2000 km oluyor. Ama normal hizlarda 100 150 km yol yapinca tekleme yapiyo. Ustaya goturdum ayari kisiktir dedi. Acti ayarini ama sanirim degisen birsey yok. Ayar yapildiktan sonra uzun yola cikmadim ama biraz hizli gidince 20 km kadar tekleme yine oluyo. Sorun sizcr ne? Ustaya gitmeden bir iki bilgim olsa ii olur. Simdiden tesekkurler
Çevrimdışı hsnsnl Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : Peugeot
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hsnsnl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2013 Saat 00:44
benzınde bole bır sıkıntı varmıydı.. eger yoksa 1tane enjektörde sorun olabılır
307 XT Premium, 307 XS Coupe, 407 Premium Edition, Seat Leon 1.6 Stylance
Çevrimdışı ysndrsn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ysndrsn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2013 Saat 10:13
Benzinde boyle bir aorun yoktu. Tekleme yaptiginda benzine alirsam zaten tekleme kesiliyo
Çevrimdışı dukenukem82 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
04 - Aralık - 1982

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dukenukem82 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2013 Saat 14:35
Enjektör arızası gibi görünüyor. İlk takıldığında banada olmuştu. Bulamadılar sübap ayarına yolladılar 150 tl ayar parası verdim. Usta üst kapağı takarken farkettik bi enjektörün kablosu bozulmuştu. Gittim değiştirdim enjektörü sorun halloldu.
pug 206 1.4 75 hp 8v 1999
zavoli sıralı lpg
Çevrimdışı fexzi Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 307 XT BVA
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fexzi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2013 Saat 17:04
enjektör basıncına baktırın.
2004 307 XT BVA
1.6 16v 110Hp
Çevrimdışı Sedat Yıldırım Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 57
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Sedat Yıldırım Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Kasım 2013 Saat 14:06
Bende daha önce Palio vardı,yeni gaz taktırmıştım ki o hafta problem yaptı.O da öyle hız yapınca tekleme yapıyordu,benzine alınca normal,gaza alınca tekleme yapıyor,80 Km'yi geçemiyordum.Defalarca gazcıya götürdüm,bana göre gazdan yapıyordu,çünkü benzindeyken
yapmıyordu.Gazcıya sordum benzindeyken neden bu teklemeyi yapmıyor.
Dediki benzinin yanma,yani tutuşma hızı gaza göre daha çapuk,ondan.
Senin aracında ateşleme yapan yüksek voltaj bobininden yapar dedi.Elektrikçiye götürdüm,
bobinleri değiştirdi sorun çözüldü.
Gerçekten usta doğru söylemiş.
( 2002-206 XR-Otomatik Peugeot )
O' ne derse o olur.
O' ne derse o odur.
Eğ başını ey gönül.
Gerçek dost ancak O'dur...
Sedat Yıldırım
Çevrimdışı zerzevat Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zerzevat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Kasım 2013 Saat 09:31
Arkadaşlar bu tekleme olayı lpg'de çok fazla, benzinde daha az ise %90 bobin nedeniyledir. Hatta düşük devirlerde fazla hissedilir. kalkışlar zordur. yüksek devirde pek belli olmaz....

ama benzinde kullanırken hiç sorun yok ise lpg sistemi, beyin, enjektör, kablo vb. sorunlar olabilir.

benim de 206 otomatik aracımda lpg sorunları çıkmaya başladı. ilk 3 ay sorunsuz kullandım. lovato obd II sistem. çok güzel. arıza ışığı falan pek yakmıyor. arada yanıyor. bir gün sonra sönüyor. kendi ayarını bir miktar düzelten bir sistem.

lakin son 2 aydır durup dururken stop etmeye başladı. benzinde sorun yok. bir hafta gezdim. tık demedi. bıraktım bir gün. boğuluyordu-nozelları değişip küçülttük- haraket halinde iken değerlere baktık, gazı biraz kıstık dediler. eskisi kadar değil ama yine bir kaç kez yaptı aynı arızayı. ışıkta beklerken birden stop.

sebebi ne olabilir?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Sedat Yıldırım Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Kasım 2013 Saat 17:42
Aynı sorun benim aracımda yüksek voltaj bobinleri değişince düzeldi.
O' ne derse o olur.
O' ne derse o odur.
Eğ başını ey gönül.
Sedat Yıldırım
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zerzevat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Kasım 2013 Saat 22:08
Orjinalini yazan: Sedat Yıldırım Sedat Yıldırım Yazdı:

aynı sorun derken?
tekleme mi? durduk yere yoksa stop etme mi?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Sedat Yıldırım Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Kasım 2013 Saat 22:47
Orjinalini yazan: zerzevat zerzevat Yazdı:

aynı sorun derken?
Km 70-80'i geçince istop edecek gibi yapıyordu,sanki bir an fren yapmışım
gibi bir silkeleme yapıyordu,benzinde sorun yoktu ama gazda sorun
çıkarıyordu.Benzinin tutuşma hızı daha yüksek olduğu için benzinde
yapmıyordu.Ama gaz benzine göre daha yavaş tutuşma durumu
olduğu için,ateşleme yeterli gelmiyordu.Bujilere yüksek voltaj üreten 
bobinler değişince sorun ortadan kalktı.Durum bu.
O' ne derse o olur.
O' ne derse o odur.
Eğ başını ey gönül.
Sedat Yıldırım
Çevrimdışı Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Yaşı : 42
Aracı : New C3 1.4 HDİ Exclusive
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Kasım 2013 Saat 23:32

Arkadaşlar bu tekleme olayı lpg'de çok fazla, benzinde daha az ise %90 bobin nedeniyledir. Hatta düşük devirlerde fazla hissedilir. kalkışlar zordur. yüksek devirde pek belli olmaz....

ama benzinde kullanırken hiç sorun yok ise lpg sistemi, beyin, enjektör, kablo vb. sorunlar olabilir.

benim de 206 otomatik aracımda lpg sorunları çıkmaya başladı. ilk 3 ay sorunsuz kullandım. lovato obd II sistem. çok güzel. arıza ışığı falan pek yakmıyor. arada yanıyor. bir gün sonra sönüyor. kendi ayarını bir miktar düzelten bir sistem.

lakin son 2 aydır durup dururken stop etmeye başladı. benzinde sorun yok. bir hafta gezdim. tık demedi. bıraktım bir gün. boğuluyordu-nozelları değişip küçülttük- haraket halinde iken değerlere baktık, gazı biraz kıstık dediler. eskisi kadar değil ama yine bir kaç kez yaptı aynı arızayı. ışıkta beklerken birden stop.

sebebi ne olabilir?

Dostum bende lovato kullanıyorum, aynı sorun bende de vardı ışıkta beklerken bazen tam durma noktasında bazende tam kalkmak üzereyken stop ediyordu, izinde memleketdeyken lovato genel merkezle iletişime geçtim beni Amasya'da bir bayiye yönlerdirdiler bayiye telefonla ulaşarak ayar yaptırdılar ve o ayardan sonra 4.000 km ve 2 ay oldu bir kere bile stop etmedi, yapılan ayarı resimde gösteriyorum. İnşallah senin sorununa da çözüm olur. Eğer bu ayarlarda değişiklik yapamazsanız, yazılımın eski demektir önce yazılım güncelleyin sonra ayar yapın.

Resimde görünen değerleri yandaki gibi %30 ve %25 yaptır sorunun muhtemelen çözülür.

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zerzevat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2013 Saat 06:13

aynı sorun derken?
Km 70-80'i geçince istop edecek gibi yapıyordu,sanki bir an fren yapmışım
gibi bir silkeleme yapıyordu,benzinde sorun yoktu ama gazda sorun
çıkarıyordu.Benzinin tutuşma hızı daha yüksek olduğu için benzinde
yapmıyordu.Ama gaz benzine göre daha yavaş tutuşma durumu
olduğu için,ateşleme yeterli gelmiyordu.Bujilere yüksek voltaj üreten 
bobinler değişince sorun ortadan kalktı.Durum bu.

düşük hızda sorun yok muydu?
arıza ışığı da yanıyor muydu? sarı motor resmi gibi olan.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zerzevat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2013 Saat 09:39
Orjinalini yazan: Serkan Serkan Yazdı:

sebebi ne olabilir?
Dostum bende lovato kullanıyorum, aynı sorun bende de vardı ışıkta beklerken bazen tam durma noktasında bazende tam kalkmak üzereyken stop ediyordu, izinde memleketdeyken lovato genel merkezle iletişime geçtim beni Amasya'da bir bayiye yönlerdirdiler bayiye telefonla ulaşarak ayar yaptırdılar ve o ayardan sonra 4.000 km ve 2 ay oldu bir kere bile stop etmedi, yapılan ayarı resimde gösteriyorum. İnşallah senin sorununa da çözüm olur. Eğer bu ayarlarda değişiklik yapamazsanız, yazılımın eski demektir önce yazılım güncelleyin sonra ayar yapın.

Resimde görünen değerleri yandaki gibi %30 ve %25 yaptır sorunun muhtemelen çözülür.

Aylardır sıkıntı içindeydim. Çok teşekkür ediyorum. Bugün gidip bir deneyelim.
son bir haftadır yapmadı. ilk 2 ay da yapmadı. hiç sorun yoktu. benim anlamadığım kısmı da bu zaten.

Tekrar teşekkür ediyorum. Neticeyi burada paylaşacağım - ama uzun bir süre test ettikten sonra. Çünkü son zamanlarda nadiren yapıyor.

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zerzevat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2013 Saat 09:49
Serkan Bey, aracınız marka model bilgisini öğrenebilir miyim? Montaj ne zaman yapıldı? ve araç otomatik miydi? benim 206 - 2004 model. otomatik. lovato obd II
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2013 Saat 11:50
Benim C3 2008 Otomatik, smart kit, ben biyerde okumuştum bu cut offdan geri dönüşün stop etmeyi engellediğini obd2 içinde geçerli hatta yeni yazılım özelliklerinde yazıyordu, sorun aynı söylediğiniz gibiydi, 3 haftada 4 kere falan stop etmişti.
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2013 Saat 11:52
Montaj nisan 2012'de yapılmış, ben aracı 3 ay önce aldım.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zerzevat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2013 Saat 14:57
Ustalara iş yaptırmak ölüm-inşaat olsun, otomotiv olsun.. Türkiye'de ciddi bir dinleme-anlama-inanma sorunu var maalesef.

Usta tanıdık olmasına rağmen - hemen savuşturdu yine.. resmin çıktısını aldım götürdüm. elimden almadı - dedim şu değerleri %25-30 yapacakmışsınız. Genel merkezden öyle söylemişler bir arkadaşa....

resimdeki sekme F5 sekmesi.. ama eleman F4 map sekmesindeki değeri (kaydırılan bir çubuk) biraz sağa kaydırdı.. "dediğini yaptım" dedi. ne değeri o dedim. karışımı zenginleştirmiş....

sesimi çıkarmadım daha. cut off falan.... demedim. çıktım geldim. bilmiş müşteriyi sevmiyor insanımız-esnafımız. gurur yapıyor...

oradan çıktım. elektrikçiye gittim. kaloriferdeki sızıntı için... hemen "petek değişecek".
insafsız adam. bi bak nereden kaçırıyor? bak orada üç vida deliği göreceksin. 2 si boşta duruyor. sızıntı oradan. petekle ne ilgisi var deyince: "biz peteği söküyoruz. gönderiyoruz. hava ile test ediyorlar. patlak varsa petek değişiyor" diye çevirdi... oraya iki vida atsan, sorun çözülmezse söksen olmaz mı diyorum... ses sada yok....  israf. israf israf. malzeme. para. zaman israfı... bozulan sinirler cabası.

aldım cıvata somun- boy boy. çeşit çeşit. düz başlı, alyan başlı.... kelebek somunlu...
kendi işimi kendim yapmaktan usta oldum bunların sayesinde..... yine kendim yapacağım. o ring ölçüsünü bilen varsa söylesin de onu da alayım sökmeye başlamadan önce.

neyse. başınızı ağrıttım.

lpg sorununa dönersek; rölantide bekleyen araç cut off'ta değil - bununla ne ilgisi olur? bu da kafamı karıştırdı aslında. gerçi ayağı gazdan çekip yavaşlamaya başladığı zamanlarda da çok yapmıştı bu stop olayını. o problemle ilgili olabilir. araç bendeyken çoğunlukla bu şekilde stop etmişti. bir kez de dur kalk sırasında gaza yüklenince gitmişti.

ilginiz ve cevaplar için teşekkürler.
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2013 Saat 15:20
Dostum sana Lovato genel merkezde muhatap olduğum kişinin numarasını veriyorum, onu ara C3'ü olan Serkan'ın selamı var de, stop etme sorunu ondada varmış yardımınızla çözülmüş de,seni malatyada kime yönlendirirse oraya git ve gittiğin yerden onunla iletişime geç.

Düzenleyen Serkan - 06 Kasım 2013 Saat 15:54
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zerzevat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2013 Saat 16:37
Tamam üstat. Teşekkür ediyorum.

Bir kaç gün gezeyim bir bakayım - sonrasında arayacağım inş.
Çevrimdışı Furkan ÖNEY Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 27
Aracı : Renault Kangoo 1.5 dCi Ext.
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Furkan ÖNEY Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2013 Saat 16:59
öncelikle merhaba müdürüm. arabanın bir sorunu olduğunda malatyada peugeot ılıcak yetkili servise götürmeni tavsiye ederim işçilikleri sağlam. çevre yolundan maştiye doğru ilerlerken sağda.
34 ZM 2425 : Renault Kangoo 1.5
34 ZH 6142 : Citroen Jumper 1.9
44 AU 134 : Tofaş murat 131 :)
34 J 0336 : Peugeot J9 2.5
34 J 1244 : Peugeot J9 2.5
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 1148 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5642 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1227 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 944 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 729 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2785 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1131 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1913 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12791 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 741 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 551 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 517 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 558 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 566 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 857 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 690 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16122 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5588 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1933 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 536 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English