Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Nasıl Yapılır ? >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - sis farı olayını anlamadım
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

sis farı olayını anlamadım

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı vural61 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 47
Aracı : peugeot 307 sw
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı vural61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: sis farı olayını anlamadım
    Gönderim Zamanı: 14 Ağustos 2013 Saat 01:24
hem peugeot da hem de sitede yeniyim.arabada sis farı var serviste yakamadık sis farı var ama direksiyon kolunda sadece arka sis farı var ön sis yok ben bir şey anlamadım bu işten.dolayısıyla ön sisler yanmıyor.böyle birşey başına gelen var mı acaba...
bize her yer trabzon...
Çevrimdışı yenice Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 2004
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yenice Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağustos 2013 Saat 01:39
Orjinalini yazan: vural61 vural61 Yazdı:

hem peugeot da hem de sitede yeniyim.arabada sis farı var serviste yakamadık sis farı var ama direksiyon kolunda sadece arka sis farı var ön sis yok ben bir şey anlamadım bu işten.dolayısıyla ön sisler yanmıyor.böyle birşey başına gelen var mı acaba...

206 harici pek bilgim yok ama 206 için konuşayım, x-line modellerinde sis farı olmuyor. sadece arka sis oluyor. haliyle koldan da sadece arka sis yanıyor. ama sonradan önlere sis takılabiliyor. elektrikçi biraz uğraştı ama koldaki ön sisleri yakacak yeri aktif edemedi. daha sonra mecbur ayrı bir düğme koydu. tabi koyulan düğme bilginiz dahilinde olmazsa kimse bilmez.

resimde gözlük kabının olduğu yerde 206 larda küçük bir göz var. o gözün üst kısmına küçük bir anahtar koyduk. ben ön sisleri ordan açıp kapıyorum. altta olsa belki görünürdü ama kullanırım die üste yaptım görünmüyor bile. sizin de oralarda biryerde olabilir.

Peugeot 206 1.4 HDI 2004 X-Line
Çevrimdışı vbmaster Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
01 - Ocak - 1980

Yaşı : 44
Aracı : 206 Roland Garros
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı vbmaster Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağustos 2013 Saat 02:10
arka sisten akımı alıp şasiden kendin bile bağlarsın aynı anda açılır ön ve arka ayrı ayrı istemiyorsan eğer ayrı olarak istersen kol alıp ehil bir elektrikçiye gidecen ama ben şahsen sis yakanlara çok fena sövdüğümden yakma en güzeli :) kazasız günler diliyorum ...

Sabır doğruyu yapmakta ısrar etmektir ...

Peugeot 206 Roland Garros 2000 Model
1.6i 8v 90 Beygir artık LPG'li (Atiker Fast II)
Otoban faresi :) ARh(+)
Çevrimdışı Ssedo Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206 XR
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ssedo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağustos 2013 Saat 05:22
Bende sis olayını hala anlamadım, evdeyken bu sefer yakacam diyorum arabanın yanına gidince yine beceremiyorum. yarın bidaha denicem bakalım
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağustos 2013 Saat 08:38
Sis bildiğim kadarı ile beyinle alakalı bir durum. 

Gerekli uçtan çıkış alıp sislere götürdüğünüz vakit PP2000 veya diagbox yardımı ile sis farlarını aktif edebilyorsunuz. Bu şekilde orjinal haliyle çalışabiliyor.

Çünkü (benim aracım sisfarlı) ben kolun ortasındaki kısmı çevirdiğimde önler bir daha çevirdiğimde arkalar yanıyor. Tabi çevirdikten sonra o bar geri yerine döndüğü için bunu sistem takip eidyor diye düşünüyorum. Arka sisi önden bağımsız çalıştıramıyoruz.
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

5. Vites
5. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağustos 2013 Saat 08:39
Orjinalini yazan: vural61 vural61 Yazdı:

Eğer uygun BSi çıkışından güç aldıysanız ve ankaradaysanız yardımcı olabilirm size.
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Çevrimdışı yenice Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 2004
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yenice Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağustos 2013 Saat 13:41
Arkadaşlar bence aracınızın marka modelini de belirtirseniz daha sağlıklı fikirler çıkar. Çünkü 206 x-line 2004  modelde ön sis orjinalden olmuyor. eğer ki sizde varsa sonradan takılmış ve bir yerde ayrı düğmesi vardır demektir. ama orjinalinden varsa ve yakamıyorsanız o konuda da fikirler ayrı olarak verilir.
Peugeot 206 1.4 HDI 2004 X-Line
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı vural61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağustos 2013 Saat 14:58
arabam peugeot 307 sw 2004 model ancak kolda sadece arka sis için işaret var.kitapçığına baktım sadece arka için var .ön sis farı için kolda işaret yok yani sadece arka yanıyor ama neden önde sis farı var onu anlamadım.demekki aayrıca çekicez tesisatı veya kolu değiştiricez ama kolda takım halinde değişiyormuş servisten sordurdum 400 tl civarı çok pahalı. ayrıca olunca sorun olurmu bilmiyorum.
ilgilenen arkadaşlara teşekkür....
5. Vites
5. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağustos 2013 Saat 15:06
Hocam başlığa 307 yi ekleyin bence 307 kullanan arkadaşların desteğine ihtiyacınız var. 
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Çevrimdışı badcombatant Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
16 - Aralık - 1988

Yaşı : 35
Aracı : 307 XR 1.4 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı badcombatant Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ağustos 2013 Saat 23:59
Kendi aracıma yaptığım işlemi anlatıyım.
Öncelikle sakın ön camın altında ki boşluktan kablo çektirme çekme hatta kimseye baktırma bile peugeot 307'nin mahrem yeri orası LOL kimseye gösterme hatta sen kendinde bakma en ufak bir su sızıntısı BSİ hasarına neden olur.
Çok basit bir yerden kablo çekebilirsin. Arka sis lambasına gelen hattan paralel bir hat al arka koltuğun altında bulunan yakıt depoasu kapağını aç oradan kabloyu aracın altına çıkart ön sağ ya da sol (sana kalmış ben sağ davlumbazı kullanıdım) davlumbazın içerisinden motorun oraya çıkart uygun bir yere röle montajını yap röle bobinine sislerden çektiğin hattı bağla, akünün (+) kutbundan hat al araya sigortanı lehimle rölenin anahtar kısmına bağla, ön sislerden gelen hattıda rölenin boşta kalan diğer anahtar kısmına bağla. Son olarak röle ve sislerin (-) kutuplarını şaseden yada en uygun  (-) hatta bağla, direksiyonda ki koldan arka sisleri yaktığında ön sislerinde yanacaktır.
Araka taraftan çekeceğin kabloyu uygun şekilde izole et yağmur çamur  sıcak soğuk kablonun dış yalıtımına etki edebilir.(izole bant il bir kaç kat sararsan yeterli olur) Çektiğin kabloyu uygun yerlerden plastik kelepçeler ilede tutturursan gönül rahatlığı ile kullanabilirsin.
Tahmini iş bitim süren 2 saat...
Daha basit bir yer illaki vardır sadece bir öneri kendi aracımda sorunsuz kullanıyorumSmile
2004 1.4 hdi 307 xr
Çevrimdışı reality59 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 31
Aracı : Peugeot 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı reality59 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ağustos 2013 Saat 00:06
Orjinalini yazan: badcombatant badcombatant Yazdı:

Kendi aracıma yaptığım işlemi anlatıyım.
Öncelikle sakın ön camın altında ki boşluktan kablo çektirme çekme hatta kimseye baktırma bile peugeot 307'nin mahrem yeri orası LOL kimseye gösterme hatta sen kendinde bakma en ufak bir su sızıntısı BSİ hasarına neden olur.
Çok basit bir yerden kablo çekebilirsin. Arka sis lambasına gelen hattan paralel bir hat al arka koltuğun altında bulunan yakıt depoasu kapağını aç oradan kabloyu aracın altına çıkart ön sağ ya da sol (sana kalmış ben sağ davlumbazı kullanıdım) davlumbazın içerisinden motorun oraya çıkart uygun bir yere röle montajını yap röle bobinine sislerden çektiğin hattı bağla, akünün (+) kutbundan hat al araya sigortanı lehimle rölenin anahtar kısmına bağla, ön sislerden gelen hattıda rölenin boşta kalan diğer anahtar kısmına bağla. Son olarak röle ve sislerin (-) kutuplarını şaseden yada en uygun  (-) hatta bağla, direksiyonda ki koldan arka sisleri yaktığında ön sislerinde yanacaktır.
Araka taraftan çekeceğin kabloyu uygun şekilde izole et yağmur çamur  sıcak soğuk kablonun dış yalıtımına etki edebilir.(izole bant il bir kaç kat sararsan yeterli olur) Çektiğin kabloyu uygun yerlerden plastik kelepçeler ilede tutturursan gönül rahatlığı ile kullanabilirsin.
Tahmini iş bitim süren 2 saat...
Daha basit bir yer illaki vardır sadece bir öneri kendi aracımda sorunsuz kullanıyorumSmile

çok güzel anlatmış arkadaş ellerine sağlık..

Peugeot 307 - 2004 HDI XR
Peugeot 106 - 2002 QuickSilver
Tekirdağ / ÇORLU
Çevrimdışı errör Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı errör Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ağustos 2013 Saat 00:28

"hatta kimseye baktırma bile hatta sen kendinde bakma"

hocam adamı dahada meraklandırdın şimdi kesin gitti söktü ızgarayı geçti karşısına keyif sigarasını içiyor LOL
307 xsi 2.0 petrol
Çevrimdışı reality59 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 31
Aracı : Peugeot 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı reality59 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ağustos 2013 Saat 00:29
Orjinalini yazan: errör errör Yazdı:

"hatta kimseye baktırma bile hatta sen kendinde bakma"

hocam adamı dahada meraklandırdın şimdi kesin gitti söktü ızgarayı geçti karşısına keyif sigarasını içiyor LOL

:D insanın gidip bakası geliyor :D

Peugeot 307 - 2004 HDI XR
Peugeot 106 - 2002 QuickSilver
Tekirdağ / ÇORLU
Çevrimdışı badcombatant Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
16 - Aralık - 1988

Yaşı : 35
Aracı : 307 XR 1.4 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı badcombatant Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ağustos 2013 Saat 00:35
Biraz öle oldu haklısın ama inşallah bir anlık heves uğruna yakmaz kendini LOL
2004 1.4 hdi 307 xr
Çevrimdışı errör Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı errör Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ağustos 2013 Saat 00:38
LOL
307 xsi 2.0 petrol
Çevrimdışı samet2461 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Aracı : 307 XT 1.6 HDİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet2461 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ağustos 2013 Saat 08:58
http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=29464&PID=431945&#431945

BU KONUYU İNCELE BEN TRABZONDA YAPTIRDIM HEMDE ORJİNALİ GİBİ KOLDAN Wink
YOUTUBE KANAL: youtube; ghostK

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı vural61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ağustos 2013 Saat 10:00
tüm yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler görüşler yeterli bir fikir verdi bana...

bize her yer trabzon...
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1470 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1430 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 185 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4891 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 106 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1108 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 177 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 365 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 238 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1425 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10828 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 522 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 573 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3279 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2047 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English