Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TURKEY FAN CLUB GENEL >Sohbet \ Muhabbet
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Yeni Peugeot 208 Kuş Pisliği Yanıkları!!
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Peugeot 208 Kuş Pisliği Yanıkları!!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı sicily777 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 208
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sicily777 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Yeni Peugeot 208 Kuş Pisliği Yanıkları!!
    Gönderim Zamanı: 31 Temmuz 2013 Saat 23:39
Arkadaşlar yaklaşık 2 buçuk hafta önce aldıgım peugeot 208 aracımın tavanına kuş pislemiş tavanın yarısına kadar maf etmiş aracı yıkattırdım bi baktım.Kuş pisliklerinin olduğu yerlerde bildiğiniz güneş yanıgı gibi izler olmuş bi bakıma boyayı yakmış olsa gerek.Gidip 350 liraya pasta cila boya koruma yaptırdım bi ihtimal geçer diye ilk başta yapıldıgında iz kalmadıgını fark ettim.Kendi kendime sevindim geçti diye sonraki aracı yıkatmamda gördüm ki izler hiç gitmemiş hala duruyor.Sizce bu durum garanti kamsamına girer mi? Bi aracın boyası bu kadar mı dayanıksız olur ya da sadece siyah araç bende mi var da bu sıkıntıyı ben yaşadım tavanın yarısı harap durumda daha 500 km de ki aracımı sıfırı ile değiştirirler mi .?

Aracım siyah urban soul dur.
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Temmuz 2013 Saat 23:56
Hocam kuş pisliğinden araba değiştiğini duymadım açıkçası düşük bir ihtimal.

şu kadar fiyata pasta cila yaptırdım açıkçası çok anlam ifade etmiyor. Araç boya bakım ve koruması çok geniş bir dünya. Hangi malzemelerle nasıl işlem yapıldı ?

İşlem yapan arkadaşa kuş pisliğinden bahsettiniz mi ? Araç nasılsa yeni orta üstü kalınlıkta kaliteli bir pasta sonrasında ince bir pasta ve kil ile temileyip cila ve koruma atması lazımdı. Bunu da en güzel gerçekten meguiars ürünleri kullanan ve bu işle uğraşan bir yer yapabilir.

Her yıkamacı pasta cila yapar ama iş neye benzer bilinmez. Tecrübe olmuş. Hangi ildesiniz yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız.  
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Çevrimdışı sicily777 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 208
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sicily777 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ağustos 2013 Saat 00:00
Ankaradayım Aracı cepa avm altında meguiars ürünleri kullanan bi yere yaptırdım 4 aşama olacak dediler tam neler yapıldı bilmiyorum ben sadece bu görüntü gitsin istiyorum dedim.Adam kesin garanti veremem ama biraz yok eder dedi.Aracı almaya gittğimde izler kaybolmuştu ama sonraki yıkama sonucu izler tekrar ortaya cıktı pastanın altında belli oluyor bu sefer önce üstteydi şuan altta belli oluyor
Çevrimdışı Black GTI Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206 GTI 3P
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Black  GTI Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ağustos 2013 Saat 11:03
Ne olursa olsun sonuçta bu araba evin salonunda durmak için değil dışarda hertürlü kötu hava sartlarına karsı dayanıklı yapılıyor bu tur bı kuş pisliğinden etkilenicek kadar basit yapılmışsa boyası vs. peugeot a dıcek bırsey bulamıyorum ...
Çevrimdışı meto307 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı meto307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ağustos 2013 Saat 11:09
ferrari bile kuş pisliğine garanti vermiyor bi yerde okumuştum.aracın boyasının dayanıksızlığı ile alakası yok.Kuş pisliğinin asidi çok keskin.Zehir sıçıyor sanki mubarek hayvan WackoEn iyi boya korumayı bile yaptırsan 3 saate kadar kuşpisliğinin asidinden koruyor.daha sonrasına onlarda garanti vermiyor. benim aracımdada birkac yarde var ve cıkmıyor dediğin gibi.
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ağustos 2013 Saat 12:37
Orjinalini yazan: meto307 meto307 Yazdı:

ferrari bile kuş pisliğine garanti vermiyor bi yerde okumuştum.aracın boyasının dayanıksızlığı ile alakası yok.Kuş pisliğinin asidi çok keskin.Zehir sıçıyor sanki mubarek hayvan WackoEn iyi boya korumayı bile yaptırsan 3 saate kadar kuşpisliğinin asidinden koruyor.daha sonrasına onlarda garanti vermiyor. benim aracımdada birkac yarde var ve cıkmıyor dediğin gibi.
LOL+1
arkadaşım siyah araba aldıysan malesef arabanı hergün kontrol ediceksin.ve ıslak mendilin sürekli olacak torpidoda. 2 günlüğüne şehir dışına çıktım. güvercin 2 noktaya yapmış. aldım ıslak mendili sildim.mübarek çimento gibi kazıyarak çıkıyor.1.noktayı temizledim. 2. noktayı da temizledim ama malesef pişirme yapmış.tavada birşey unutursun yanık lekesi kalır ya aynen öyle kaldı.
sürekli kontrol edeceksin. siyahın kaderi bu.

Düzenleyen maverick - 01 Ağustos 2013 Saat 12:38
Çevrimdışı fexzi Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 307 XT BVA
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fexzi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ağustos 2013 Saat 12:58
Yanlış anlamayın ama dandik bir yere pasta polish yaptırılmış,işinin ehli adam seni bir şekilde memnun edip mecburen o lekeleri çıkartmalı.
2004 307 XT BVA
1.6 16v 110Hp
Çevrimdışı MertMurat Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 307 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MertMurat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ağustos 2013 Saat 13:14
kuş pisliginin kimyası oyle acayıp bir sey ki içinde nitrojenden sodyuma potasyumdan fosfora kadar acayip maddelerden oluşan  ürik asittir. kuşların metabolizması diger canlılardan farklıdır cok hızlı bir sindirim sistemi vardır ve yediklerini içlerinde fazla tutmazlar boylece asit oluşumu daha hızlı ve etkili our.
Hiç bir şekilde garanti kapsamına girmez...
Sigorta şirketleri kuş dışkısından dolayı araçların boyasında oluşan hasarı kasko sigortası kapsamına almıyor.
Otomobilinizi ilk yıkamaya götürdüğünüzde kuş pislikleri temizlendiğinde, altlarındaki boyanın eriyip çatladığını ve düzelmeyecek şekilde tahrip olduğunu göreceksiniz. Bu noktadan sonra yapılabilecek tek şey otomobilin o panelinin tekrar boyanmasıdır. Bu yapılmazsa boyadaki çatlamanın derinliğine bağlı olarak bir süre sonra o bölgedeki boya dökülmeye başlayabilir, hâlâ müdahale edilmezse kaportada paslanma başlayabilir.
Çevrimdışı efesbright Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : 207
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı efesbright Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ağustos 2013 Saat 13:22
benimde dün kaputta 4-5 adet kus pisligi vardı ıslak nemli bezle sildim ama iz kaldı cıkmadı bi türlü. kaput 1 haftalık boyalı daha yeni boya acaba bizim kaputta da öyle iz kalıcakmı. aracın üstünü mü örtmek gerekiyor şimdi
Çevrimdışı Aziz Açılır Kutu Gör
BÖLGE TEMSİLCİSİ
BÖLGE TEMSİLCİSİ
Simge
KOCAELİ İL TEMSİLCİSİ

Yaşı : 38
Aracı : fiorino
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Aziz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ağustos 2013 Saat 13:46
kuş pisliğini biliyorum bi keresinde martı pisledi kaputa sanki basket topu çarpmışcasına ses geldi hemen temizledim kaputta kurumasının tehlikeli olduğunu biliyordum başka başıma gelmedi.

Komşumun papağanı var madeni paranın üstüne pisletip test etmiştik onda bile iz kalıyor geçmiyor

geçmiş olsun,

aracı değiştirmezler ama siz tavana film kaplattırabilirsiniz hatta kaputada :)
[pasaklıKontes]hy206 GTI
Çevrimdışı fatihgg Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Leon
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fatihgg Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ağustos 2013 Saat 15:53
Kesınlık yenı arac alırsam tavan ve kaputa seffaf fılm cektırecegım.Martı cok kotu bır pısledımı hele kurudumu vayy gele halıne..Pasta cıla ıs gormuyor,yakıyor boyayı vernıgı nasıl bırseyse.
2003 307 1.4
2008 Leon
Çevrimdışı crazyegal Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : Peugeot 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı crazyegal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2013 Saat 05:04
aynı sıkıntı benim tavan da da var yapacak birşey yok diyorlar malesef. Mavi 307
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2013 Saat 12:02
Bu biraz hayvanın beslenmesiyle alakalı olacak ki, aracımı 3.5 yıl yattıgı yerden cıkardıgım da dısı toz ve kus pisliginden görünmüyorken yıkattıgım da 3. stop üstü haric hic bir yerde iz kalmadı. Peugeot'u böyle durumlarda karalamak yanlıs. Objektif bakalım.
Çevrimdışı VLKNYKSLN Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 36
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı VLKNYKSLN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2013 Saat 12:13
Benim bildiğim boyanın çok etkisi var artık Peugeot bazı araçlarında sedef boyaya yer veriyor.RCZ lerin siyahlarındada aynı derdi görmüştüm.Beyaz Sedeflilerde hiç böyle bir sıkıntıya rastlanmıyor.Yeni gelen RCZ R kırmızı rengindede sedef olacak,oje gibi bu sedeflemeler koruyormuş diye bişey mırıldanmıştı Peugeot servisinde biri.Kuş pisliğinden kimse benim kadar dert yanamaz heralde.İzmitte yürüyüş yolunda cafelerin yanına bırakıyorum 1 saat sonra aracım BIRD WC olmuş vaziyette alıyorum yıkamaya götürüyorum.
NEW CAR - Alfa Romeo GIULIETTA
EX CAR - Peugeot RCZ
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2013 Saat 13:45
Boya dandikliğiyle alakası yok ki bu işin insanları saçma sapan yönlendirmeyin kuş pisliğinde asit vardır bunu herkes bilir aracın rengide siyah olduğu için zamanında müdahale edilmemişse böyle bir şeyin ortaya çıkması çok normal görüldüğü ilk anda ılık bir suyla iyice temizlenip kurulanması gerekırdı ardından aracın komple yıkanması , çoğu otomobilin kitapçığında bile yazar bu kuş pisliklerini mutlaka temızleyın diye böyle ünlemlerle altı çizili falan.Büyük ihtimal siz kazıma tarzında kuru bır şekılde temızledınız yada kuş pisliklerini önemsemeyip uzun sure o şekılde bıraktınız normalde pasta cila işlemleriyle geçmesi lazım ama sızınkı talihsizlik oldukça etkılı olmuş resım atabılırsenız merak ettım geçmiş olsun...
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
Çevrimdışı herry Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 206 CC
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı herry Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2013 Saat 14:31
geçmiş olsun kuş pisliği aracın boyasının verniğini yakar. malum izler kalabilir. bu izler siyah arabada daha kötü durabilir. bunun pejo ile alakası yok. kullanın bence dert etmeyin. park halinde sizin haberiniz yokken sürter kaçarlar moraliniz daha cok bozulur. kus pisliğini dert etmeyin bence.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2013 Saat 15:04
kuş pisliğini hiçbir pasta cila tam anlamıyla çıkaramaz.
kola yapılan dövme gibi izi illaki kalır.
en başarılı boya koruma işlemi bile bunu yüzde 70 oranında azaltır.
bu gerçektir.
Çevrimdışı Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Yaşı : 42
Aracı : New C3 1.4 HDİ Exclusive
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2013 Saat 15:32
Benim kaputda da var iki tane verniği ve boyayı yakmış 10 yere sordum boyadan başka çözümü yok, sac belli oluyor nerdeyse:(
Çevrimdışı volkanC2 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Aracı : Citroen C2
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı volkanC2 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2013 Saat 16:06
Bu kuşlar ne yiyo ne çıkarıyo böyle ya..
Citroën C2'm..''yakışıkLı'' 2004 SX 1.4i
Çevrimdışı kuscu38 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 206 XS
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kuscu38 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2013 Saat 20:41
Orjinalini yazan: Serkan Serkan Yazdı:

Benim kaputda da var iki tane verniği ve boyayı yakmış 10 yere sordum boyadan başka çözümü yok, sac belli oluyor nerdeyse:(

abi seninki küş değil martı dikkatini çekerim :) bildiğin asit pislior onlar :)
206 XS Tu5 Motor...
*** σяιgιиαℓ ρяσfιℓє ® ***
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1688 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1479 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 224 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4911 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6013 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25182 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1417 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 124 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1125 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 186 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 381 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 257 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1463 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10854 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 535 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 602 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4131 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3298 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2056 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English