Peugeot Türkiye Fun Club Ana Sayfa
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

OTOMATİK VİTES KİLİTLEME SORUNU

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
deserthawktr Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 37
Aracı : 2003
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı deserthawktr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: OTOMATİK VİTES KİLİTLEME SORUNU
    Gönderim Zamanı: 17 Şubat 2013 Saat 00:58
Merhaba Arkadaşlar,

2003 model bir 307 XT Premium sahibiyim. 138.000 km idi. Aracı yaklaşık olarak 3 ay önce satın aldım. Bugün başıma gelen bir sorunu sizin ile paylaşmak istiyorum. Lütfen yardım...

Aracım bugün D modunda kilitleme yaptı. Normalde 2500-3000 devirde gerçekleşen vites değişimleri 4000-5000 devir üzerinde gerçekleşiyor veya hiç gerçekleşmiyor. Araba bağırdıkça, bağırıyor. Manuel moda geçince gösterge D de kalıyor ve manuel vites değişimleri yapılamıyor. Bu şekilde bir arızayla ilk defa karşılaştım. Durup, biraz bekledim. Sonrasında aracı çalıştırdığımda vites konumunu gösteren ekranda ( - , * , S ) işaretini gördüm. D moduna alıp, sonrasında tekrar kullanmaya başladım. Bir süre normal şekilde devam ettikten sonra tekrar kilitlemeye yaptı. Bu arada hararet göstergesi çok yükseklere tırmandı. Araç LPG li, fakat ne zaman takıldığı konusunda net bir bilgiye sahip değilim. Arabayı aldığımda motor arıza lambası yanıyordu ve Antipollution Fault hatası veriyordu. Satın aldığım kişi LPG takılı olmasından kaynaklandığını söyledi. Kendisininde uğraştığını fakat bir türlü arıza lambasının sönmediğini söyledi. Arabayı almadan önce, bilgisayara bağladık ve usta arıza lambasını söndürdü. Akabinde tekrar yanmaya başladı. 

Bazı yorumlarda selenoid değişimi ile sorunun giderilebileceğinden bahsedilmiş. Başına gelen arkadaşlara soruyorum. Sizde de bu şekilde de mi oldu? Yada selenoidler sağlam denip şanzuman yapını değiştirmek sureti ile mi sorun çözüldü? Şanzuman yağı olarak Mobil LT71141 mi kullandınız? Bunların hiçbiri değil ise nasıl çözüldü? Hidrolik ünitenin mi değiştirilmesi gerekiyor.

Bu şekilde bir arıza ile karşılaşan biri var mı acaba? Yardımcı olur ise çok memnun olurum. Ben Nevşehirde yaşıyorum, önceliğim yetkili servis fakat burada Peugeot yetkili servisi yok. Tavsiye edebileceğiniz, konuya hakim, sıkıntımı çözecek özel servis veya işin ehli bir usta var mı acaba? Veya, bana en yakın servis Kayseride. İnciroğlu ve Zabunoğlu. Hangisini tavsiye edersiniz? Ben nokta atışı yapmak istiyorum. Yani servis servis gezip herkesin arabayı deneme tahtasına çevirmesini istemiyorum. Zaten bunu yapacak ne zamanım var ne de param. Bu konudaki sıkıntımı giderecek Ankara veya Konya'daki servislerde olabilir.

İlgi, alaka ve yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim...

Saygılarımla,
Hakan Saygılı
532 525 61 89
Yukarı Dön
Sponsor Bağlantı

Yukarı Dön
foresteng. Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : Belirtilmemiş
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı foresteng. Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şubat 2013 Saat 12:31
Merhabalar, benzer sorun bende de var. Neden benzer, birincisi benim aracım benzinli ikincisi de benimki ( 206/ 1,4 ) henüz hata vermedi.. Bilgisayara bağlanıyor hiç bir belirti yok.. * ve S modlarıda yanmıyor. D de henüz bir kitlenme olmadı ama yüksek devirlerde vites geçişleri olunca manuele alıyorum. Araç hem daha seri hem de daha ekonomik oluyor aslında.. Ben henüz servis dışında bir yere gitme fırsatım olmadı ( serviste hata kaydı olmayınca bir şey yapmadı).. Ama yağdan şüpheleiyorum, çünkü bunlar yağ basıncı ile çalışıyorlar. Bu sefer sanayide bir yere gitmeyi düşünüyorum, tabi işlerim izin verirse..
2006/206 Feline OV 1,4 (benzinli)
Kapkara
Yukarı Dön
rifatseker Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
02 - Ağustos - 1981

Yaşı : 33
Aracı : FocusII 1.6 GHIA 206 XT 1.4
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı rifatseker Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şubat 2013 Saat 17:25

Hocam bu adreste senin anlattıklarına benzer bir problemin neden olduğuna dair biraz bilgi var incele istersen ; 

http://www.peugeotlogic.com/workshop/wshtml/transmis/al4/solenoid.htm
Çıktığın kapıyı sert çarpma, geri dönüp açman gerekebilir. (Atasözü)

Ford Focus 1.6 GHIA Automatic.
206 1.4 XT 2004
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konuyu paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 30 KONU
Konu Cevap Yazan Okunma Son Mesaj
konu icon ailemize ilk aracımızı alıcagız arkdslar.ilanların son mesaja git 19 rawski 278 samet206
konu icon 308 SW hakkında son mesaja git 9 SDYMZ 189 Alicilik
konu icon 206 felineden çıkma ekran son mesaja git 1 ufk_kptn 120 ufk_kptn
konu icon Aracımı Satıyorum 2001 206 XT son mesaja git 3 Mbiwa 60 samet206
konu icon VİTES GEÇİŞLERİNDE KÜTLEME son mesaja git 1 78peugeot78 47 samet206
konu icon 206 subap ayarı sonrası problem son mesaja git 2 06MUNGAN47 48 samet206
konu icon 307 Sw son mesaja git 0 egeliden 10 egeliden
konu icon 307 kelebek boğazı temizlenmesi son mesaja git 0 nevce 12 nevce
konu icon satılık ford fiesta son mesaja git 2 zr'lmn 100 zr'lmn
konu icon servis box ihtiyacım var son mesaja git 1 ibanez_022 38 Alicilik
konu icon Rölantiden Düşme Stop Sorunu son mesaja git 7 themurat54 189 Ahmet_ach
konu icon 206 1.4hdi Aracımı Satıyorum son mesaja git 6 gokhanscn 207 rawski
konu icon Kafama takıldı fikir alabilir miyim? son mesaja git 8 ibanez_022 154 ibanez_022
konu icon 106 98 xr anten sökümü son mesaja git 5 ibanez_022 62 ibanez_022
konu icon Yardım arkadaslar son mesaja git 3 luckybrat 32 Mbiwa
konu icon Ankara Direksiyon Kaplama Tavsiye son mesaja git 8 fahrettin 206 menajer
konu icon Otomatik arac Aranıyor son mesaja git 6 menajer 97 menajer
konu icon benzin göstergesi son mesaja git 3 yigit106xr 100 yigit106xr
konu icon 307 -- 90Km-100Km hızda titreme sorunu son mesaja git 5 yusufsemi 68 Ert.Kckrk
konu icon Yarı Otomatik Şanzıman son mesaja git 1 RuhAdam3466 35 mami202
konu icon Şu an Hangi Şarkıyı Dinliyorsun ? son mesaja git 1326 GökhaN 13461 samet206
konu icon 207 orjinal yay 150 tl son mesaja git 8 driver-can 158 driver-can
konu icon aracım çalışmıyor son mesaja git 2 ergin1983 117 themurat54
konu icon 208 Access Sis Farı Takılması son mesaja git 8 bilginpc 98 GökhaN
konu icon otomatik 206 alacağım satnak isteyenlerin teklifin son mesaja git 2 forza 94 forza
konu icon Peugeot 307 1.6 XT almayı düşünüyorum . son mesaja git 2 aliengin 66 aliengin
konu icon araba sağa çekiyor son mesaja git 1 şimşek 307 47 samet206
konu icon Bursa'dan 2.El 307 arıyorum. son mesaja git 0 eminna110 27 eminna110
konu icon Bursadaki Peugeotçular Nerdeeeeee??? son mesaja git 17 CeRRaH 285 şimşek 307
konu icon Tanıtma son mesaja git 9 Serhan01 54 tetik-soner
peugeotturkey.com - Kralsoft sunucularında barındırılmaktadır.

Valid CSS!

Peugeot Turkey Facebook