Peugeot Türkiye Fun Club Ana Sayfa
  SSS SSS  Forumu Ara Arama  Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş
aquapel

OTOMATİK VİTES KİLİTLEME SORUNU

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı deserthawktr Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 39
Aracı : 2003
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Beğeniler (0) Beğeniler(0)   Alıntı deserthawktr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: OTOMATİK VİTES KİLİTLEME SORUNU
    Gönderim Zamanı: 17 Şubat 2013 Saat 00:58
Merhaba Arkadaşlar,

2003 model bir 307 XT Premium sahibiyim. 138.000 km idi. Aracı yaklaşık olarak 3 ay önce satın aldım. Bugün başıma gelen bir sorunu sizin ile paylaşmak istiyorum. Lütfen yardım...

Aracım bugün D modunda kilitleme yaptı. Normalde 2500-3000 devirde gerçekleşen vites değişimleri 4000-5000 devir üzerinde gerçekleşiyor veya hiç gerçekleşmiyor. Araba bağırdıkça, bağırıyor. Manuel moda geçince gösterge D de kalıyor ve manuel vites değişimleri yapılamıyor. Bu şekilde bir arızayla ilk defa karşılaştım. Durup, biraz bekledim. Sonrasında aracı çalıştırdığımda vites konumunu gösteren ekranda ( - , * , S ) işaretini gördüm. D moduna alıp, sonrasında tekrar kullanmaya başladım. Bir süre normal şekilde devam ettikten sonra tekrar kilitlemeye yaptı. Bu arada hararet göstergesi çok yükseklere tırmandı. Araç LPG li, fakat ne zaman takıldığı konusunda net bir bilgiye sahip değilim. Arabayı aldığımda motor arıza lambası yanıyordu ve Antipollution Fault hatası veriyordu. Satın aldığım kişi LPG takılı olmasından kaynaklandığını söyledi. Kendisininde uğraştığını fakat bir türlü arıza lambasının sönmediğini söyledi. Arabayı almadan önce, bilgisayara bağladık ve usta arıza lambasını söndürdü. Akabinde tekrar yanmaya başladı. 

Bazı yorumlarda selenoid değişimi ile sorunun giderilebileceğinden bahsedilmiş. Başına gelen arkadaşlara soruyorum. Sizde de bu şekilde de mi oldu? Yada selenoidler sağlam denip şanzuman yapını değiştirmek sureti ile mi sorun çözüldü? Şanzuman yağı olarak Mobil LT71141 mi kullandınız? Bunların hiçbiri değil ise nasıl çözüldü? Hidrolik ünitenin mi değiştirilmesi gerekiyor.

Bu şekilde bir arıza ile karşılaşan biri var mı acaba? Yardımcı olur ise çok memnun olurum. Ben Nevşehirde yaşıyorum, önceliğim yetkili servis fakat burada Peugeot yetkili servisi yok. Tavsiye edebileceğiniz, konuya hakim, sıkıntımı çözecek özel servis veya işin ehli bir usta var mı acaba? Veya, bana en yakın servis Kayseride. İnciroğlu ve Zabunoğlu. Hangisini tavsiye edersiniz? Ben nokta atışı yapmak istiyorum. Yani servis servis gezip herkesin arabayı deneme tahtasına çevirmesini istemiyorum. Zaten bunu yapacak ne zamanım var ne de param. Bu konudaki sıkıntımı giderecek Ankara veya Konya'daki servislerde olabilir.

İlgi, alaka ve yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim...

Saygılarımla,
Hakan Saygılı
532 525 61 89
Çevrimdışı foresteng. Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Beğeniler (0) Beğeniler(0)   Alıntı foresteng. Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şubat 2013 Saat 12:31
Merhabalar, benzer sorun bende de var. Neden benzer, birincisi benim aracım benzinli ikincisi de benimki ( 206/ 1,4 ) henüz hata vermedi.. Bilgisayara bağlanıyor hiç bir belirti yok.. * ve S modlarıda yanmıyor. D de henüz bir kitlenme olmadı ama yüksek devirlerde vites geçişleri olunca manuele alıyorum. Araç hem daha seri hem de daha ekonomik oluyor aslında.. Ben henüz servis dışında bir yere gitme fırsatım olmadı ( serviste hata kaydı olmayınca bir şey yapmadı).. Ama yağdan şüpheleiyorum, çünkü bunlar yağ basıncı ile çalışıyorlar. Bu sefer sanayide bir yere gitmeyi düşünüyorum, tabi işlerim izin verirse..
2006/206 Feline OV 1,4 (benzinli)
Kapkara
Çevrimdışı rifatseker Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
02 - Ağustos - 1981

Yaşı : 35
Aracı : Leon 1.6 TDI IBIZA 1.2 TSI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Beğeniler (0) Beğeniler(0)   Alıntı rifatseker Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şubat 2013 Saat 17:25

Hocam bu adreste senin anlattıklarına benzer bir problemin neden olduğuna dair biraz bilgi var incele istersen ; 

http://www.peugeotlogic.com/workshop/wshtml/transmis/al4/solenoid.htm
Çıktığın kapıyı sert çarpma, geri dönüp açman gerekebilir. (Atasözü)

Leon 1.6 DSG / 206 XT 1.4
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 30 KONU
Peugeot Türkiye Fun Club Gündem        
konu icon Peugeot 207 piooner w/r yardım son mesaja git 15 3 zelter Peugeot Ses Sistemleri
konu icon Arkadan gelen ses son mesaja git 178 23 madblueblacksea 206
konu icon 206 xr 2001 kasislerde arkadan gelen tak tuk sesl son mesaja git 75 8 madblueblacksea 205
konu icon Lastik tavsiyesi son mesaja git 137 15 madblueblacksea Satılık Parça Ve Aksesuar
konu icon 307 XS MOTORDAN GELEN SES YARDIM son mesaja git 11 0 oznakblt 307
konu icon 206 motor kısmından gelen tuhaf sesler. son mesaja git 107 7 ardinal 206
konu icon LG G2 YARDIM son mesaja git 45 1 sonerkyl 2.el Eşya Alım-satımı
konu icon Hız Sabitleme Sistemi Ve 307 son mesaja git 36600 536 b.kocer 307
konu icon Radar Cezası son mesaja git 174 13 maximusti Sohbet \ Muhabbet
konu icon BENZİN KAÇAĞI son mesaja git 51 4 sonerkyl 205
konu icon Otomatik LPG 307 1.6 son mesaja git 363 17 akundakci Araç Alım & Satımı
konu icon Otomatik Vites Kutusu son mesaja git 109 7 celaleddinemre 307
konu icon 10 YILDIR PEJO 206 KULLANIYORUM.. TÜN SORUN VE PRO son mesaja git 104 2 GökhaN 206
konu icon Peugeot aksesuarlar (fiyatlar düştü) son mesaja git 1056 25 sonerkyl Satılık Parça Ve Aksesuar
konu icon Monitör son mesaja git 62 3 sonerkyl 5008
konu icon Boya koruma son mesaja git 27 0 bozlak Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
konu icon ARACIM ROLANTİSİ DÜŞÜYOR 3 DEFA BİP SESİ son mesaja git 135 6 SD197 307
konu icon Pejo 206 1.4 xr standard yakit sarfiyati son mesaja git 103 7 SD197 206
konu icon 206 far aydınlatma son mesaja git 67 2 TugyyStyle Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
konu icon 206 Spoiler ? son mesaja git 87 5 Sercan Mungan Alınık Parçalar
konu icon Buji ömrü ve enjektör temizleyici son mesaja git 130 4 sonerkyl 206
konu icon 206 cc 1.6 benzin pompası son mesaja git 31 2 KILIÇ Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
konu icon Peugeot 206 Radyatör Değişimi YARDIM !! son mesaja git 47 3 sonerkyl 206
konu icon Hız sabitleme ve 3 satır ekran lazım son mesaja git 578 20 hasayduman Alınık Parçalar
konu icon 14'' Jant Önerisi son mesaja git 39 2 Eyüp B. Peugeot Jant Lastik Seçimi
konu icon Ön Tekerlerden Gelen Ses son mesaja git 175 9 Eyüp B. 206
konu icon 206 cc Klima son mesaja git 50 3 orch 206
konu icon Satılık 106 Quicksilver aranıyor.Ankara son mesaja git 253 11 Ahmet_ach Araç Alım & Satımı
konu icon Güncel sigorta ve Kasko Fiyatları 2016 son mesaja git 8614 99 Fthz Sohbet \ Muhabbet
konu icon Otomoatik vites takiliyor son mesaja git 126 5 TUNAYCAN 306