Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Peugeot Ses Sistemleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 yeni teyp taktırma
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 yeni teyp taktırma

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı AKIF Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Aracı : 307
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AKIF Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 307 yeni teyp taktırma
    Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2012 Saat 10:16
merhaba arkadaslar

yaklasık  1 yıldır  2005-307 xt kullanıyorum.  aracı aldıktan 1 ay kadar sonra 5'li cd çaları arıza yaptı. yaptırmadım. radyosuyla idare ediyorum ama radyosuda bence cok iyi cekmiyor diye düşünüyorum.

kardesim komple sokup guzel bir ekran takalım istemekte. bu tarz bir cihaz taktıgımızda ekstra birseyler takmamizda gerekiyormu ?  yol bilgisayatı ve direksiyon kumandası iptal oluyormu ? direksiyon kumandası onemli degil ama yol bilgisayarının çalişmasını isterim.

bense ekranı olan birseyin gereksiz oldugunu direksiyon kumandasını ıptal etmemek sartıyla bir mp3 çalar teyb alalim  5 li cd çaların oldugu yerıde telefon sihara gibi seyler koymak için kullanırız düşüncesindeyim.

arkadaslar bu 2 düşüncemiz için önerilerinizi ve beklemekteyiz. kullananlar varsa marka ve modellerini varsa fotograflarını ve cihazların temin edebilecegimiz adresleri verirlerse sevinirim. ayrıca kayseride ve mersin'de boyle bir imkanı bulacagımız adresler varsada gidip bizzat görerek monte ettirebilecegimiz yerler varsa iyi olabilir.

ilgilenen arkadaşlara simdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı hsnsnl Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : Peugeot
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hsnsnl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2012 Saat 10:39
duble din kullanıyorum ve o yer sadece ekran koymak ıcın yapılmıs sankı:)) teyp konusunda karar senın tabıkı ya normal bır teyp yada duble dın koyup bakıcaksın.. baglatılarını bılen kısıye yaptırman lazım, duzgun baglatı yaptılar mı bılgısayar ekranı calısıyo hehangı br sorun yaratmıyo, kumada ıcın ıse aktıf hale getırecek aparatlar var +olarak ondan alıp baglaman lazım
307 XT Premium, 307 XS Coupe, 407 Premium Edition, Seat Leon 1.6 Stylance
Çevrimdışı tellotello Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tellotello Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2012 Saat 10:51
Merhaba,

Şu aralar çok yoğun olduğum için ilgilenemesemde aynı durumdayız ve aynı şeyleri planlıyoruz. Öncelikle eğer aracınız 2005 ve öncesi ise (yani makyajlı kasa değilse) benim öğrendiğim kadarıyla ne 5li cd changerı değişitirince ne de radyo kasetçaları değiştirince yol bilgisayarı gitmiyormuş. Aslında özel servise kadar gitmiştim, arkadaş sökelim deneyelim dedi ama vaktim olmadığından bekleyemedim ve bu nedenle Aralık ayına erteledim bütün planlarımı ama servisteki arkadaş dedi ki; emin olmak istiyorsan hiçbir alışveriş yapmadan önce sök teybi çıkar (yanlardaki ikişer deliğe tel benzeri birşey sokarak çektiğinizde hemen geliyor) ve arabayı çalıştır eğer yol bilgisayarı giderse CAN-BUS dediğimiz yeni nesil (yani makyajlılardaki olarak bilinen sisteme sahiptir) şayet yol bilgisayarı kalıyorsa sisteminiz VAN-BUS dedikleri yani yol bilgisayarı ve diğer kontrollerin teyp üzerinden gitmediği sistem anlamına geliyormuş. Ayrıca tekrar belirteyim 307 lerde 2005 ve öncesi VAN-BUS, 2006 sonrası makyajlılarda CAN-BUS kullanılıyormuş.

Şimdi gelelim yapılacak işe;

Sisteminiz VAN-BUS ta olsa CAN-BUS ta olsa teybi değiştirmek mümkün yalniz eğer;

*  VAN-BUS kullanıyorsa teybi direkt olarak sökmeniz yeterli yerine takacağınız yeni teyp sıkıntısız çalışır, yol bilgisayarı çalışır fakat direksiyon kumandası iptal olur.

* Eğer sisteminiz CAN-BUS ise teybi değiştirirsiniz çalışır fakat yol bilgisayarı falan gidebilir. (Benim ilgi alanım VAN-BUS olduğundan bu konuda fazla bilgim malesef yok)

* Eğer VAN-BUS sistemimde teybi değiştireyim, ama direksiyon kumandam çalışsın derseniz, forumda bir arkadaş kolu yolladığınızda sizin için kesme biçme, uyarlama işlemlerini yapıyormuş ama bir diğer yol ise; ebay alışveriş sistesi üzerinden aşağıdaki aparatı almak ve gerekli bağlantıları beraberinde gelen kağıda uygun olarak yapmak olacaktır. Bu durumda aracınızda hiçbir şeyi söküp çıkartıp ya da kesmenize gerek kalmıyor araya bu aleti takıp sonra direksiyon kumandasını kontrol edebiliyor ve ayrıca yol bilgisayarınız zaten teybe bağlı olmadığından bu konuda sıkıntı yaşamıyorsunuz. 

Aparat: http://www.ebay.com/itm/270877908574?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Bu pioneer için olandır siz takmayı planladığınız markanın kini alacaksınız bu benim pioneer teyp için aldığım parcadır.

* Şimdi, teybi taktınız, ara aparatı taktınız ve sıra geldi alttaki 5 li changer dan kurtulmaya, malesef benim araştırmalarımda Türkiyede hiçbir yerde burası için bir parça bulamadım, yurt dışında buldum ama uymama ihtimali yuzunden risk almak istemedim. En sonunda özel servise uğradığımda oradaki arkadaş orijinal olanı istersen sipariş edebiliriz dedi ve bana parça kodunu verdi ama bu boş göz ya da cep için 85 lira fiyat istedi. Ben de daha karar vermediğimden almadım ama parça kodu şu; 8211.76 . Bu parça kodu ile istersen getirtiriz dedi. Bunu alıp takabilirsiniz.

Son durumda şunu belirteyim benim 307'mde kasetçalar ile 5li changer arasında parça yok üst üsteler bazı modellerde arada göğüsün parçası oluyormuş buna dikkat edin.

Not: Bilgilerin bir kısmını sağladığı ve yönlendirdiği için forumdan Ali kardeşimize (Alicilik) teşekkür ederim. Kolaylıklar dilerim.
2005 307 1.4 HDI XR 70bg
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AKIF Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2012 Saat 10:51
tşk. ler oncelikle   duble din dedıgın marka galiba madeli varmıdır. internetten bakayım :)
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tellotello Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2012 Saat 10:57
Doubledin dedikleri marka değildir. Ekranlı olan ve hem kasetçalar hem de 5li cd changer yerine takılan bütün alanı kaplayan ve navigasyondan tutunda dokunmatik ekrana kadar bir sürü özelliğe sahip olabilen multimedia player tarzi şeylere verilen addır. 
2005 307 1.4 HDI XR 70bg
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AKIF Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2012 Saat 11:15
tellotello dostum bilgiler için tesekkür ederim. senın sistemin daha mantıklı geliyor. duble dın kullanmak hem cok gereksiz hemde fiyat olarak cok bence. en güzeli iyi bir teyb alıp direksiyonla kombine edip kullanmak.  yanlız 5 li cd caların yerını kapatmak için koyacagın parça için 85 tl gibi bir fıyatın olması cok mantıksız 5-10 tl gibi bir fıyatının oldugunu duymustum servıstekı ustalardan. ben arastırayım eger gercekten oyleyse sanada 1 tane hediyem olur. :)
teyb onerin varmıdır bu arada marka model teknoloji zaten hemen hemen aynı bence araca takılınca cok sırıtmayacak şik birsey daha mantıklı bence.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AKIF Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2012 Saat 11:16
tellotello dostum bilgiler için tesekkür ederim. senın sistemin daha mantıklı geliyor. duble dın kullanmak hem cok gereksiz hemde fiyat olarak cok bence. en güzeli iyi bir teyb alıp direksiyonla kombine edip kullanmak.  yanlız 5 li cd caların yerını kapatmak için koyacagın parça için 85 tl gibi bir fıyatın olması cok mantıksız 5-10 tl gibi bir fıyatının oldugunu duymustum servıstekı ustalardan. ben arastırayım eger gercekten oyleyse sanada 1 tane hediyem olur. :)
teyb onerin varmıdır bu arada marka model teknoloji zaten hemen hemen aynı bence araca takılınca cok sırıtmayacak şik birsey daha mantıklı bence.
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tellotello Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2012 Saat 11:24
Valla doğrudur hocam, benim sorduğum yer özel servis olunca her şey beklenir ama bulamayınca da başka çarem kalmadı. O fiyatlara bulursaniz müthiş olur zaten bildiğiniz plastik ama araba işi tamamen bir niş market bence LOL o nedenle ne tuttururlarsa kardır başkası da üretmeyince sonuç bu oluyor. Ben şimdilik sadece aradaki aparatı aldım yurt dışından evde bekliyor Aralık ortası gibi başlıcam operasyona. Ayrıca ben hoparlörlerden falan memnunum araç içerisinde çok yüksek sesle müzik dinlemem zaten bu nedenle orta seviye bir şey alacağım. Pioneer deh 1450 falan düşünüyorum. Sonu 50 ile biten modellerin kumandası oluyormuş bunu da belirteyim. 
2005 307 1.4 HDI XR 70bg
Çevrimdışı tolga35 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
20 - Ağustos - 1971

Yaşı : 52
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tolga35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2012 Saat 12:47

dostum teybi değiştirirsen yol bilg. gitmez,sadece teyple ilgili bilgiler gider(radyo kanalları v.s.)

bazı double teyplerin kumundaya direkt uyduğunu söylüyorlar ama o markalarda 1300 tl

gibi uçuk rakamlar.ben roadstar rd 8100 kullanıyorum hiçbir kabloyu kesip biçmeden 

taktım kumanda işini ise izmirde bir kardeşimiz yapıyor 40 tl gibi bir ücrete ona hallettirdim

şuan sorunsuz kullanıyorum ve ses kalitesi inanılmaz değişti...NOT:2005 model eski kasalarda

yanılmıyorsam ''LOOK'' modelleri CAN-BUS olması gerekir.onlarında digital klimaları XT den

farklı görünümlü ve çift bölgelidir...

2004 peugeot 307 XT BVA Tiptronic devilred zavoli lpg
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2012 Saat 12:54
Orjinalini yazan: AKIF AKIF Yazdı:

merhaba arkadaslar

yaklasık  1 yıldır  2005-307 xt kullanıyorum.  aracı aldıktan 1 ay kadar sonra 5'li cd çaları arıza yaptı. yaptırmadım. radyosuyla idare ediyorum ama radyosuda bence cok iyi cekmiyor diye düşünüyorum.

kardesim komple sokup guzel bir ekran takalım istemekte. bu tarz bir cihaz taktıgımızda ekstra birseyler takmamizda gerekiyormu ?  yol bilgisayatı ve direksiyon kumandası iptal oluyormu ? direksiyon kumandası onemli degil ama yol bilgisayarının çalişmasını isterim.

bense ekranı olan birseyin gereksiz oldugunu direksiyon kumandasını ıptal etmemek sartıyla bir mp3 çalar teyb alalim  5 li cd çaların oldugu yerıde telefon sihara gibi seyler koymak için kullanırız düşüncesindeyim.

arkadaslar bu 2 düşüncemiz için önerilerinizi ve beklemekteyiz. kullananlar varsa marka ve modellerini varsa fotograflarını ve cihazların temin edebilecegimiz adresleri verirlerse sevinirim. ayrıca kayseride ve mersin'de boyle bir imkanı bulacagımız adresler varsada gidip bizzat görerek monte ettirebilecegimiz yerler varsa iyi olabilir.

ilgilenen arkadaşlara simdiden teşekkür ederim.

Tellotello(mahmut) hocama teşekkür ederim. Herşeyi çok net ve güzel açıklamış.

Bir konuya daha açıklık getiriyim;
DIN dediğimiz olay  teyp katıdır. eski araçlarda kullandığımız bu tek kat kaset-cd çalar olan teypler tek DIN dir.
Eğer bunun yaklaşık iki katı olan geniş ekranlı veya orjinal büyük teypler. İlla renkli ekranlı olacak diye bir kaide yok. Opel-Vw gibi markaların (2003 sonrası) orjinal teypleride double din formatındadır.

Kişisel zevk ve beklentilerinize göre DIN seçimi yapabilirsiniz.

SAdece müzik dinleyim derseniz tek din bir teyp ve ara aparat ile orjinal gibi kullanırsınız.

Yok biraz özellik olsun, video izleyim, navigasyon olsun fln derseniz de piyasada çok güzel navigasyonlar var. Hatta sizin aracınıza özel ekran ve teybi değiştirerek kullanabileceğiniz OEM kitler var. Bunlar yol bilgisayarı ve kumanda kolu ile uyumlu geliyor. Tamamen sizin aracınıza özel.

Ya da piyasda satılan pioneer-kenwood-roadstar-xetec-jameson-navitech gibi markaların doubledin teypleirni alabilirsiniz.
Kumanda kolu için Pİoneer-alpine-kenwood-sony-Clarion için dönüştürücü mevcut yurt dışında. Bunun yanı sıra navitech için forumda kumanda kolunu uyumlu hale getiren vadı ondan yardım alabilirisniz. Aynız amanda sistemi hazır satıyordu kendisi.
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AKIF Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2012 Saat 13:59
Tekrar tşk ederim. bilgilerinden dolayı. bende senın gibi düşünüyor aracın kendı ses sisteminin yeterli oldugunu düşünüyorum. ilave yapmaya gerek yok.  sadece uygun bir teyb ile altına konulacak parcayı bulmak tabi oncelikle bahsettigin gibi oncelikle teybi söküp bakacagım ara parca gerekip gerkmedigine bakmak gerek. duruma göre hareket edecegim.  soyledigim gibi madem aralık ortası gibi baslayacaksın yapmaya alt bolme konusunda sana donus yapacagım.
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tellotello Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2012 Saat 14:04
Ben teşekkür ederim, Ali arkadaşımızın yardımlarıyla ben de bir şeyler öğrendim ve değişikliği yaptığımda videoya almayı planlıyorum ve buradan paylaşırım d,ye düşünüyorum. O parça içinde haberdar ederseniz çok makbule geçer. Kolaylıklar dilerim.
2005 307 1.4 HDI XR 70bg
5. Vites
5. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2012 Saat 21:37
Orjinalini yazan: tellotello tellotello Yazdı:

Ben teşekkür ederim, Ali arkadaşımızın yardımlarıyla ben de bir şeyler öğrendim ve değişikliği yaptığımda videoya almayı planlıyorum ve buradan paylaşırım d,ye düşünüyorum. O parça içinde haberdar ederseniz çok makbule geçer. Kolaylıklar dilerim.

Hani beraber yapacaktık :D
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tellotello Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2012 Saat 23:11
Orjinalini yazan: Alicilik Alicilik Yazdı:

Orjinalini yazan: tellotello tellotello Yazdı:

Hani beraber yapacaktık :D

Tabii ki beraber yapacağız, sonra nasıl adam bütün işi bana yaptırdı deme ama Big smile. Bende çok iyi çay ısmarlarım, sabahtan halledersek sıcak poaçalar da benden Ali kardeş LOLLOL.
2005 307 1.4 HDI XR 70bg
Çevrimdışı Rebel35 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 45
Aracı : 307 1.6 Break BVA
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Rebel35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Aralık 2012 Saat 17:04
Selamlar herkeze,
İzmir den peugout 307 sw  kullanıcısı olarak foruma yeni katıldım, benim araçtaki teybi değiştirmek istiyorum,
2003 model 307 station wagon aracım var, pioneer 1450 teyp siparişi verdim, forumdaki arkadaşların paylaşımlarını inceledim, az çokda elektronikten basit devre yapımından falan anlarım, direksiyon kolunu teybe adapte edebilmek için kendimiz ne gibi işlemler yapabiliriz, direç bağlantı şeması paylaşılmış devreyi yapmak kolay fakat bunu kolda işlem yaparakmı yoksa teybin arkasındaki soketlere müdahale ederekmi yapabiliriz?

Peugeot 307 1.6 Break BVA
Pioneer DEH-1450UB
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Rebel35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Aralık 2012 Saat 17:07
yada hiç uğraşmayıp izmirdeki arkadaşlamı irtibata geçelim, bende izmirde ikamet ediyorum ulaşması kolay olur sanırım, bilgili ve deneyimli olan arkadaşlar ne yapmamı önerirsiniz, teşekkurler
Pioneer DEH-1450UB
Çevrimdışı EnSoNiQ Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : 307 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EnSoNiQ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Aralık 2012 Saat 19:13
5li changerin yerine koyabileceğimiz boş göz fiyatı hakkında bilgi varmı :))
Peugeout 307 XT BVA Hatchback 2004 Model
5. Vites
5. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Aralık 2012 Saat 20:39
Orjinalini yazan: Rebel35 Rebel35 Yazdı:

Selamlar herkeze,
İzmir den peugout 307 sw  kullanıcısı olarak foruma yeni katıldım, benim araçtaki teybi değiştirmek istiyorum,
2003 model 307 station wagon aracım var, pioneer 1450 teyp siparişi verdim, forumdaki arkadaşların paylaşımlarını inceledim, az çokda elektronikten basit devre yapımından falan anlarım, direksiyon kolunu teybe adapte edebilmek için kendimiz ne gibi işlemler yapabiliriz, direç bağlantı şeması paylaşılmış devreyi yapmak kolay fakat bunu kolda işlem yaparakmı yoksa teybin arkasındaki soketlere müdahale ederekmi yapabiliriz?

Bu da benim denemem

Düzenleyen Alicilik - 04 Aralık 2012 Saat 20:41
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Rebel35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Aralık 2012 Saat 10:05
video yu izledim güzel olmuş , ellerine sağlık,
 peki bu yaptığını direksiyon kolu içinemi uygulayacağız, sanırım teybi söküp arka baglantıları ve kumanda kolunuda söküp ara bağlantı kablolarına bakmam gerekecek.
Pioneer DEH-1450UB
5. Vites
5. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Aralık 2012 Saat 14:20
Orjinalini yazan: Rebel35 Rebel35 Yazdı:

video yu izledim güzel olmuş , ellerine sağlık,
 peki bu yaptığını direksiyon kolu içinemi uygulayacağız, sanırım teybi söküp arka baglantıları ve kumanda kolunuda söküp ara bağlantı kablolarına bakmam gerekecek.

Hocam kolun ucundaki bağlantıları alıp bu yukarda resimdeki devreyi oluşturacaksınız. Devreden de 3 çıkış olacak bunu da 3.5mm lik jacka bağlayıp teybe götüreceksiniz.

-10 direnç
-4 diyot
-devre plakası,
-IDE kablosu
-3lü kablo
-3.5mm jack

bu parçaları sağladığınızda gerisi bilginize ve elinizin yeteneğine kalıyor.
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1781 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1489 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 228 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4915 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6020 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25199 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1425 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 132 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1131 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 190 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 385 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 262 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1486 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10870 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 544 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 618 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4136 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3302 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2058 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Necm57 2
Serdarakgl 2
yakup5353 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English