Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - yine yeni yeniden vuruntu sorunu 307
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

yine yeni yeniden vuruntu sorunu 307

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı volkan22 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı volkan22 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eylül 2012 Saat 19:18
isde sogukken normal isininca sapitiyor sanziman demekki bir seyler var birde biz yagdan dedik yag degistim yine duzelmedi sorun ve ayrica yokus inince sanziman rahatlayinca cekisde dahada mukkemmel artis oluyor sanziman in tepkileri reflekleri cok seri oluyor oda dikkatimi cekti ben diyorum acaba yokus iniyorum baya yag soguyor birazda olsa ve vuruntu olmuyor hic:S fazla basinca zorlayinca yapiyor vuruntuyu.
2000/Peugeot 306 Cabrio /2.0 16v benzin /silver
Çevrimdışı berk2309 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eylül 2012 Saat 19:21
al4 un klasık sorunu zaten fazla ısınması yedek parca deneyebılcegın bıyer varsa bence esanjoru degıstırıp dene
"307 XT PREMİUM 1.6 16v 2005" Aslanın duruşu yeter!!!
Çevrimdışı monur Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
09 - Nisan - 1974

Yaşı : 49
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı monur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eylül 2012 Saat 09:32
Bu şanzımanlar komplike olduğu için elbette her kafadan bir ses çıkıyor. Kalkışta vuruntu demek kavrama ile ilgili bir sıkıntı var demektir ve bunun bileşenleri;

Tork konvertör
Balatalar ve frenleri
Burçlar
Teflonlar
Oringler
Pullar

Çok ısınıyor sorunun cevabı ise kim ölçtü de aşırı ısındığı kanaatine vardınız çok merak ettim.Burada yazan arkadaşlarımdan bir ricam araç seyir halinde ve sıkışık trafikte bu yağın ısısının kaç dereceye çıktığını bilen varmı? Yada yağ çok ısındığında görsel olarak ne gibi bir uyarı verir?

Yağı değiştirin diyen arkadaşlara bir öneri o zaman filitresinide değiştirin ;) Kim bu zaman kadar bu şanzıman yağının filitresini değiştirtti?Benim aracım 123900 km de şuan ve benden önceki sahibi sağ olsun 62.000 km de şanzımanı bitirmiş.64.000 km de komple revizyon ettirdim ve başında durdum,bazı parçalarını orjinalinden daha dayanıklı olan Amerikan olanlarla değiştirttim ve bana maliyeti 3300 TL oldu.Hangi şartlarda kullanırsanız kullanın 1 kere vuruntu yapsın aracı hediye ederim.

Zaman içinde ilk kalkışta D konumunda gazlamalar,patinaja düşürmeler,kavramaya geçmeden fren pedalından ayağımızı kaldırmalar bu tip sıkıntılarla karşılaşacağımızın habercisidir arkadaşlar. 2004 sonrası 206 ve 307 lerde Tiptronic diye tabir edilen AL4 ler sadece bilgisayarla yanıltma yöntemini kullanırlar. Yani tam otomatik şanzımanlar ancak kandırılarak manuel vites geçiş olanağı sağlasa da özü tam otomatiktir ve tam otomatik gibi kullanılması gerekir. 

Neyse sorunu olan arkadaşın cevabına gelirsek, PC ye bağlanınca hata vermiyorsa ve vuruntu varsa sorununuz mekanik, şanzıman açılmadan ne olduğunu anlamak imkansız.Geçmiş olsun ve kolay gelsin.
2003 Peugeot 206 1,6 16v BVA 5P Şeytan kırmızı
Çevrimdışı salihata Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 56
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı salihata Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2012 Saat 12:58
aracın vitesini bazen "P" den zor çekiyorum, sanırım ilk olarak fren müşrünü değiştirmeyi deneyeceğim, ısınma ile ilgili olarak ta araç vuruntuyu 1 saat kullanımdan sonra yapıyor bu yüzdende ısı bana daha mantıklı geldi eğer motor takozunda sorun olsa kullanmaya başladıktan hemen sonra da vuruntu yapardı ne zaman hararet 90 ı biraz geçiyor vuruntu sorunu baş gösteriyor. Sürekli çalıştığım için aracı hiç bir şekilde bi yere gösterme fırsatım olmuyor Cry
Çevrimdışı vedat ömer Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 55
Aracı : 307 sw otm 2004
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı vedat ömer Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2012 Saat 13:56
 aracım 307sw1.6 16v.  ben de de ısınma sorunu vardı aracın yağı fazla ısınınca yani hararet yükselince arıza konumuna geçip vuruntu yapıyordu arıza şaka gibi ama eksozdan çıktı eksoz eskidiği için tıkanıyor ve aracı zorluyor ve şimdi hiç sorun yok.
Çevrimdışı salihata Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 56
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı salihata Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2012 Saat 14:10
Orjinalini yazan: vedat ömer vedat ömer Yazdı:

aracım 307sw1.6 16v.  ben de de ısınma sorunu vardı aracın yağı fazla ısınınca yani hararet yükselince arıza konumuna geçip vuruntu yapıyordu arıza şaka gibi ama eksozdan çıktı eksoz eskidiği için tıkanıyor ve aracı zorluyor ve şimdi hiç sorun yok.

peki nasıl bir çözüm buldunuz eksoz mu değişti ne kadara mal oldu ?
Çevrimdışı syrosyk Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı syrosyk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2012 Saat 21:35
http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=24213&PN=2&title=307-otomatik-anzman-sorunuacil-yardm

ben vuruntu sorunumu cozdum.. maslak oto sanayi istanbul sanzimsn yukaeidaki linkte detay var.. gidin yardimci olacaklardir..

benim sorunumu direk anladi ve simdi 2 saat trafige giriyorum surekli dur kalk en ufak vuruntu yok
Çevrimdışı syrosyk Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı syrosyk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2012 Saat 21:39
Istanbul Sanziman
Ramazan Turk
0 212 2767076
Maslak Ataturk OtoSanayi
2.Kisim 31.Sok. No.1282

usta sanzimana mudahale ediyor..komple sanzimani indirmeden ben toplam 750 tl ye isi bitirdim..
detayli aciklamayi ve sorunu anlatip size nasil duzeltecegini anlatacak..

ben tavsiye ediyorum..

2004 peugeot 307 premium otomatik 108 binde aracim
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1462 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1422 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 177 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4891 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25151 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 106 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1105 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 177 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 365 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 238 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1424 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10826 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 521 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 572 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3279 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2047 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English