Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Nasıl Yapılır ? >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Peugeot 206 için sustalı anahtar yapımı (yaptırdım
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Peugeot 206 için sustalı anahtar yapımı (yaptırdım

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı ginger Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206 xt 1.4 hdi
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ginger Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Peugeot 206 için sustalı anahtar yapımı (yaptırdım
    Gönderim Zamanı: 18 Ağustos 2012 Saat 23:20

Eskisi ve yenisi yan yana 

Fotoğraflarda görülen orginal anahtarımı yeni kab ile değiştirmek yerine aynı paraya sustalı tip 307 anahtarı tipine çevirttim. Bu işi ben yapmadım ama aklında soru işareti olan arkadaşlar için detayları ile yapılışını anlatıyorum.

Anahtarcı sizin orginal anahtarınızı söküyor, içinden bir devrenin olduğu plaket bir de anahtarın kontağa giren bölümüne yakın yerde hiç bir işe yaramaz bir parçaya benzeyen siyah renk 4-5mm ufak bir parça var. Orginal anahtarınızın düğme konumları ve anahtar ucunun aynısını aldığınız sustalı anahtarın iç aksamı da uyumlu oluyor (misal anahtar ucuzunuz delikli, sizde delikli susta alın) devre, siyah parça güzelce yeni yeni kabına yerleştiriliyor. Anahtarınızın %50 si hazır. Geriye yeni anahtarın ucunun açılması kalıyor. Onuda klasik ev anahtarlarının yapılışı gibi makine ile 5 saniyede yapıyorsunuz. Aslan logosunuda anahtara yapıştırdımı işlem tamam.
Eski içi boşalmış anahtarıda kapı açmak için kullanabilirsiniz (imbolayzeri söktümüzden aracı çalıştırmaz)
Bu arada forumdan SERCO'ya öneri, tavsiye ve fikirleri için teşekkür ederim. 

Özet geçiyorum,
Yeni kab alınır, eski kabın içindeki devre ve imbolizer parçacığı yeni kaba geçirilir, yeni kumandaya anahtarcı ucunu yapar, aslanlı logo yapıştırılır.

Sanayi maceram,
* Tabi iş yukarıda yaptığım kadar basit olmadı. Bugün karşıdaydım oradayken Bostancı oto sanayiye gittim. Saniyide girdiğim 4-5 dükkan "öyle şey olmaz dedi" telefonla resimlerini göstersemde olmaz çalışmaz dedi, hadi be dedim çıktım dükkandan.
* Çok daha dandiğine dükkan 95Tl dedi.
* Mezarlığın karşısında tüm sanaynin methettiği adamda aynısından vardı ama plastiği öyle adi kalıpta hazırlanmıştı kenarlarında plastik çapak vardı, ne kadar dedim 85Tl ama esnaf yollamış 80Tl olur dedi. El insaf internette en kazık satan 35Tl den satıyor hadi sana 40 vereyim, 5$ eBay'da dedim. eBay'dan al o zaman argadaşım dedi. Dedim senin bir şey satmaya niyetin yok,
* Diğer dükkanlarda 80Tl civarında fiyatlar verdiler.
* Çağlayana gittim, şu usb aparatı satan firmaya gittim. Sordum ne kadar diye orginal teybe usb yapan aparat 165Tl, 160Tl olur dedi. Sahibinden sitesindeki ilanları 130Tl şeklinde!!! Terbiyesizler...
Neyse başka esnafa sordum anahtarcı nerede diye, tarif ettikleri yer evlerin arasında bir mahalle içindeydi. Çevresi aksesuarcılarla çevrili bir dükkan değildi.
* Selamınaleyküm, şunu sustalı yapsak dedim. Yapalım dedi sökmeye başladı. Dedim dur, ne kadar. 35Tl dedi. Dedim devam et sökmeye. Epey dertleştik, kendide yurt dışından mal getirip piyasayı sıkı takip ediyormuş, gündüz yaşadıklarımı anlattım güldü. Oda sıkıntı yaşıyormuş özellikle şehir dışıyla megan2 boş kumanda yolluyorum 100Tl ye adam anadoluda yaşıyor anahtarcı kodlamaya 120Tl fiyat istiyor, araya ne adamlar sokuyoruz genede inmiyorlar, nedir yani bu kadar abartacak filan dedi. Adamı sevdim düzgün esnaf, fiyatları insan gibi, güncel ürünleri takip ediyor. Forumdaşlara tavsiye olunur. 

TAGS: Peugeot 206 sustalı anahtar yapımı,  Peugeot 206 sustalı anahtar yapılışı,  Peugeot 206 anahtar yapımı,  Peugeot 206 için 307 tipinde sustalı anahtar yapımı,
Çevrimdışı EErgul Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EErgul Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ağustos 2012 Saat 00:09
böyle esnaflar görmek sevindiriyor beni gerçekten. nelerle karşılaşıyorum gün içerisinde. insanlar doymuş artık.
çalışma güzel olmuş işçilikde harika. çakma durmuyor düğmeler üzerinde. ama anahtarı yuvasından çıkartma düğmesi falan orjinalleri gibi olmuyor o canımı sıkıyor benim hiç girişmiyorum bu yüzden bu işe. neyseki eski anahtardan daha iyi gözüküyor :) hayırlı olsun. 
bu arada şu parçaladığın eski anahtarı atmadıysan hala, lazım da değilse ben arka kapağını satın alsam? arkasındaki metal peugeot amblemi düşmüş benimkinin arka kapağını değiştirmek istiyorum sağlamı ile
206 CC 1.6 16V 110 HP Roland Garros
2004 Model
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ginger Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ağustos 2012 Saat 00:29
Kiymetli yorumlariniz icin tesekkur ederim.
Anahtari yani sustayi acma dugmesini kast ediyorsaniz cok ozel bir dugme degil zaten yeteri kadar oval ve gumus renginde onda sıkınti yok. Yani orginalide aynidir eminim form ayni form cunku. Ben logoya taktim orginali gibi aslanin aralari ayrik degil siyah bir plaka uzerine islenmis sekilde ama ustanin demesine gore orginalide oyleymis.

Anahtarimin aslanini sizinle paylasmak isterdim ama daha sonra sustada bir sorun cikarsa ust plastik butonlarini alir ona geri donerim diye simdilik muhafaza etmek istiyorum. Bahsettigim ustada sizin orginal anahtarin kabi ve ucu var. İster on arka kapak degistirip eski ucuda ona monte edersiniz yada sifirdan uc cektirirsiniz. Fiyatinada 20Tl dedi. İsterseniz bir gorusun belki cikma aslan vardir elinde (biraz anahtar hurdasida vardi :))
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EErgul Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ağustos 2012 Saat 00:42
evet sustasının düğmesinden bahsediyorum. benim elime aldıklarım daha basitdi belkide olabilir. 
gayet güzel duruyor yeni anahtarlıktaki aslan logosu. dert etme kendine :)
sağlık olsun o zaman. ben kocaelide olduğum için o ustayı bulmam çok zor :) bir gün o tarafa yolum düşerse artık uğrarım. 
2004 Model
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ginger Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ağustos 2012 Saat 00:50
Sahibinden uzerindende satis yapiyormus ustamiz oldukca guncel halleder her turlu :)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EErgul Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ağustos 2012 Saat 00:55
az önce sahibinden den 20 TL ye aldım anahtar kabını. ihtiyacı olan varsa arkadasın sustalı anahtar kabından da var ucuz fiyata ama arkadaşın anahtarı gibi işçilik yapıcak biri buralarda bulmak zor :) biz eski anahtarlardan devam

Düzenleyen EErgul - 19 Ağustos 2012 Saat 01:41
2004 Model
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ginger Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ağustos 2012 Saat 07:15
Aslinda normal anahtar yapma makinesi olan her anahtarci yapabilir. O disin aynisini otekine isliyor. Kabin icerisindekileri otekine aynen sizde gecirebilirsiniz.imbolizer parcacigina dikkat etmeli atmamali o kadar.
Çevrimdışı Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Yaşı : 42
Aracı : New C3 1.4 HDİ Exclusive
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ağustos 2012 Saat 08:21
Hayırlı olsun dostum, aslan logosu hakkında usta doğru söylemiş 308 anahtarında da aynı aslan logosu var.
Çevrimdışı serkan719 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Aracı : 206 HDI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı serkan719 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Şubat 2013 Saat 03:08
Aha benim anahtarın aynısı :) 

bende arabayı ilk aldığımda yaptırmıştım.
Çevrimdışı acemi pecocu Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : peguet 206 x lıne 1.4 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı acemi pecocu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Şubat 2013 Saat 18:49
Anahtarım tek aynı eşini yapabilirmi usta yoksa aksesuarınımı yapıyor 
206 x lıne 1.4 2005 otomotik vites kırmızı şimşek
Çevrimdışı Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Yaşı : 42
Aracı : New C3 1.4 HDİ Exclusive
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Şubat 2013 Saat 18:58
Orjinalini yazan: acemi pecocu acemi pecocu Yazdı:

Bu resimdeki sadece kabı değişiyor yeni uç açılıyor, yedek anahtar ayrı yapılıyor kumandasız 70-90 TL kumandalılar 200-230 TL arasında, sadece sustalıya çevirmek istiyorsanız 30-40 TL
Çevrimdışı zgr Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 45
Aracı : peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zgr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Şubat 2013 Saat 19:07
güle güle kullanın.güzel olmuş.bende yaptırmak isterdim ancak benim orjinal anahtarlık oval şekilde ve  bir tek düğme var. ona uygun anahtar kabı var mıdır acaba?
2001 206xt 1.6
Çevrimdışı blinddark Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : 307 2003 1.4 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı blinddark Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Şubat 2013 Saat 19:09
95 85 80 ve 35 işini iyi yapan adam belli oluyor ben ankarada bi kac esnafa sordum ama en yüksek diyen esnaf 45 tl demişti bana...
"" 2003 307 1.4 hdi xr 1998 opel vectra 2.0 16v gls
Çevrimdışı acemi pecocu Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : peguet 206 x lıne 1.4 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı acemi pecocu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Şubat 2013 Saat 22:18
Orjinalini yazan: Serco05 Serco05 Yazdı:

Orjinalini yazan: acemi pecocu acemi pecocu Yazdı:

Bu resimdeki sadece kabı değişiyor yeni uç açılıyor, yedek anahtar ayrı yapılıyor kumandasız 70-90 TL kumandalılar 200-230 TL arasında, sadece sustalıya çevirmek istiyorsanız 30-40 TL
Teşekkürler kardeşim zahmet edip cevap yazdığınız için sağol
206 x lıne 1.4 2005 otomotik vites kırmızı şimşek
Çevrimdışı Oktkor Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 407
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oktkor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Şubat 2017 Saat 00:02
Aliexpress'ten 3.6 dolara aldığım kap geldi. İçini açtım çipi yeni gelene taktım. Anahtarcıya gidip ucunu açtırdım. 10 lira istedi. Çok ya hu. Gidip Çin'e yerleşeceğim artık.

Hayır bu elin çinlisi bizim yarı fiyatımıza satıp yine de kar ediyor.
Çevrimdışı OguzhanKucuk61 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 206 Sedan
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Şubat 2017 Saat 00:29
Orjinalini yazan: Oktkor Oktkor Yazdı:

Aliexpress'ten 3.6 dolara aldığım kap geldi. İçini açtım çipi yeni gelene taktım. Anahtarcıya gidip ucunu açtırdım. 10 lira istedi. Çok ya hu. Gidip Çin'e yerleşeceğim artık.

Anahtar kesimi ve sustalı kabına 50 liraya sahip olduğumu varsayarsak güzel fiyat seninki
Çevrimdışı Oktkor Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 407
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oktkor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Şubat 2017 Saat 10:45
Orjinalini yazan: OguzhanKucuk61 OguzhanKucuk61 Yazdı:

Anahtar kesimi ve sustalı kabına 50 liraya sahip olduğumu varsayarsak güzel fiyat seninki

Benim kârım kabı çinden almam herhalde.
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Şubat 2017 Saat 13:05
Ben sustalı kap ve uc çektirme 25 tl mal oldu
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı Badur Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Badur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Şubat 2017 Saat 16:41

Merhaba. Link verir misin? AliExpress ten aldığın ürünün
Çevrimdışı dejawu1978 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 45
Aracı : 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dejawu1978 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Şubat 2017 Saat 16:44
iyide benım anahtarda cip cöp bişey yok Big smile bildigin sert plaktik içine gömülü bi anahtar..? cipsiz dir eger öyle ise nasıl açılıyor veya çalışıyor araba..?
peugeot 207 1.4 trendy 2007
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1731 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1481 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 227 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4914 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6015 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25193 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1420 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 126 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1128 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 186 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 383 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 260 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1472 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10855 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 538 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 611 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4133 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3298 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2056 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English