Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 sorun gaz kelebeği mi, subaplar mı?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 sorun gaz kelebeği mi, subaplar mı?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı ttaylanaa Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 40
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ttaylanaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 307 sorun gaz kelebeği mi, subaplar mı?
    Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2012 Saat 00:49
1.6 benzinli 307

Aracımdaki ufak sallantının sebebi subaplardan denildi ve ayar gerektiriyormuş.(aracım rolantide titreme yapıyor)

Bu araçlarda subap ayarı nasıl yapılıyor yaptıran varmı acaba?

Aracım lpg li 95 bin km de 2005 model. 20 bin km dir lpg li kullanıyorum. Uzun süre fakir karışım hatası ile uğraştım sonunda lpg ayarı yaptırarak o surunu çözdüm ancak bu bahsettiğim ufak sarsıntı halen daha devam ediyor. Sakin kullanımlarda olmuyor ama çok dur kalk yaptığımda oldukça hissediliyor. Lpg dede benzinde de yapıyor ama benzinde daha fazla yapıyor. Bilgisayarda değerler normal arıza lambası da yanmıyor. Gidişinde de bir sıkıntı yok ancak aracım rolantide iken bu sarsıntıyı hissediyorum. Bir daha dikkat edecem ama sanki 1. videste hızlanırken bazen tıkır tıkır diye ses duyduğum oldu...

Subaplar çok sıkıymış dendi... subap ayarı diğer araçlar gibi değilmiş motorun açılması gerekiyormuş...

Forum incelemelerim subap avans ..

sonuç alınamayan bir konu.

Lpg subapları öldürüyormuş...

Sonuca ulaşmayan başka bir konu

Sonuca olaşmayan başka bir konu daha

Düzenleyen ttaylanaa - 06 Temmuz 2012 Saat 21:39
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2012 Saat 07:25
307'lerin 1.6 benzinlilerde TU5JP4 motou vardir ki 16 valftir. 16 valf araclarda subap ayari olmaz. 8 valflilerde olur.
Çevrimdışı maestro Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
28 - Haziran - 1983

Aracı : 2002 307 xt
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maestro Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2012 Saat 10:59
kısa süre önce sübaplarla ilgili sorun yaşamış birisi olarak bu konuda epey bilgi edindim 307 lerde sübap ayarı yok fincan yada kadeh denilen parçalar arıza yapabiliyor bende  öyle oldu bendeki sorunda çıt çıt benzeri bir ses geliyordu motordan, arada bi rölantideyken de dedğin gibi sallanma oluyordu önceden yağ değiştirmede geç kaldıysan ya da kalın yağ koyduysan bunlar bu fincanlara zarar vermiş olabilir 16 adet fincan var bunlardan tanesi 45 lira civarında eğer bozukluk bu fincanlardaysa  kaç tanesi bozulmuşsa değişmesi gerekiyor sadece motor üst kapağı açılarak değiştirilebiliyor 307 lerin bazı modellerinde 1 fincan bile bozulsa set halinde satıldığı için hepsinin değişmesi gerekebiliyor... ama bunlardan önce bujilere baktırmanı öneririm sallanma busebeple de olabilir...  forumdan bi arkadaşa sübapla ilgili sorun demişlerdi oda gidip bujilere baktırmış bujilerden biri gevşediği için sorun yaşanıyormuş bujinin sıkılmasıyla sorunu hallolmuştu.
Kem âlât ile kemâlât olmaz...
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ttaylanaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2012 Saat 11:37
Bende ayar yapılmıyor diye biliyorum ama usta öyle birşey söyleyince bende yazayım dedim...

Bobin + bujilerim yeni. Sadece bujileri değiştirirken şu dikkatimi çekmişti. 1 tane bujinin dişlilerinde yağ vardı usta biryerden damlamış olabileceğini söylemişti ucunda birşey yoktu.

yağ değişimlerini herzaman 1-2 bin km önce yaptım yağıda en kalitelisinden koydum.

aracım ilk çalışmada sersem gibi çalışıyor bu sanırım benzin sistemi ile alakalı.

şehir içi çok dur kalk yaptığımda titreme, ritimsiz bir çalışma oluyor rolantide.

Belkide subaplar ile alakalı birşey değil. Sorunum neyden kaynaklanıyor olabilir.

1  hafta içersinde İzmir'den Rize'ye gideceğim bu küçük sarsıntı başıma dert olur mu?

İlginiz için teşekkürler.

Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2012 Saat 11:53
Herhalde bogaz kelebegi temizlenmistir?
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ttaylanaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2012 Saat 12:49
Orjinalini yazan: koliva koliva Yazdı:

Herhalde bogaz kelebegi temizlenmistir?

:D evet temizletmiştim. Valla temizletmediğim pek parça kalmadı aslında.
Isı sensörü düzenli çalışıyor, yakıt sensörüydü sanırım küçük huni şeklindeki tıpaç gibi olan barça temizlendi, Oksijen sensörü taban değeri 199 seri ve düzenli çalışıyor, kelebek temizlendi, gaz ayarınıda yaptırdık arıza lambası da yanmıyor. Valeo marka orj bobin takılı, en kaliteli buji ucu uzun olanlardan takılı, yağınıda en kalitelisinden koyuyorum. Daha ne yapabilirim ki...
Şimdi uzman bir motor ustasına gideceğim gitmekten sıkılmıyorum da, sonuca olaşamamak beni üzüyor.

Rolantideki sarsıntı ile ilgili çok defa konu açıldı, Kulaklardan bahsedildi onuda sordum ustaya ondan da  değil dedi.

Sorunumu tekrar edeyim aracımda rolantide iken düzensiz çalışma var onuda her zaman yapmıyor ısı yükseldiğinde daha belirgin; ufak bir titreme, ritmik olmayan bir çalışma şekli...

İlginiz için teşekkürler.

Çevrimdışı hsnsnl Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : Peugeot
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hsnsnl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2012 Saat 14:05
izmirdesin zannedersem neresindesin peki.. ve aracını nereye göturuyosun
307 XT Premium, 307 XS Coupe, 407 Premium Edition, Seat Leon 1.6 Stylance
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ttaylanaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2012 Saat 18:14
Orjinalini yazan: hsnsnl hsnsnl Yazdı:

izmirdesin zannedersem neresindesin peki.. ve aracını nereye göturuyosun

aslında bergamada ikamet ediyorum. Şuan da izmir merkezdeim az önce aracımı bornova sanayıde bir arkadaşımın tanıdığı bir ustaya götürdüm.

Boğaz kelebeğin arızalı yada subaplarda kurum birikmiş olabilir dedi.

Boğaz kelebeğinin yenisi 203 tl imiş.
Subap temizliğide 500 tl civarı tutar dedi.

Ek olarak depomda çok benzin tutmamamı benzinin zamanla yanıcılığını kaybettiğini belirtti. Kelebek temizliği yapılsa dahi kelebeklerin çok arıza yaptığını, Lpgli araçlarda enjeksiyonun içinde kalan benziniz enjeksiyonları tıkadığından ve benzin pompasının zamanla bozulabileceğini de söyledi.

Çoğunu biliyordum ama yarım depo üstü benzini depomda uzun süredir bekletiyordum çünkü göstergenin çabuk 0 lanmasından hoşlanmıyorum artık onada dikkat ederim. Yanıcılığı azalan benzinin karışım hatası verebileceğini belirtti. Şimdi o benzini bitirmek için aracımı benzinde kullannıyorum. Benzinde iken aracımın daha fazla sendelediğini söylemiştim bunun beklemiş benzinden olabilme ihtimali varmış.

ilginiz için teşekkürler
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2012 Saat 18:24
Benzin pompası deponun içindeki benzinle kendini soğutur.Depoda yeteri kadar benzin olmazsa pompayı yakabilirsin.350 tl fiyatı vardır pompanın.
Ayrıca gaz kelebeği 205 değil 500 küsur.Yan sanayi fiyat vermiş heralde.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ttaylanaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2012 Saat 18:40
Orjinalini yazan: laedri laedri Yazdı:

Benzin pompası deponun içindeki benzinle kendini soğutur.Depoda yeteri kadar benzin olmazsa pompayı yakabilirsin.350 tl fiyatı vardır pompanın.
Ayrıca gaz kelebeği 205 değil 500 küsur.Yan sanayi fiyat vermiş heralde.

Depo full aylarca o benzini bekletme dedi pompaya zarar vermeyecek kadar benzin tutacağım tabiki... çeyrek depodan az benzin olur onuda sürekli yenilerim. Benim son dönemde sürekli yarım deponun üzerindeydi hatta %80 lerde doluluk vardı.

Kelebeğin orj olduğunu ama yetkili serviste 500 den aşağı çıkamayacağımı söyledi.

İşin doğrusu ne kelebeği değiştirmem de nede kurum temizliği yaptırmam da ısrarcı olmadı. Motorun sesini çalışmasını beğendi bazı şeyleri çok kafana takma diyede belirtti :)

Ama sarsıntı var oda beni rahatsız ediyor...

3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hsnsnl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2012 Saat 19:00
merkezdeysen.. isim verıyorum ama cınarlı tarafında iztek peugeot var aracımı hep oraya goturuyorum baya memnunum ve sizinde kalıcagınızı dusunuyorum.. bogaz kelebegını guzelce temızlenırse bence hıc bısı kalmaz bende yasadım cunku..bosch marka kelebek kolay kolay bozulmaz..subap temızlıgı ılk defa sızden duyuyorum..
cok benzın tutmanın depoda bısı olcagını zannettmıyorum.. benzıncıler ne kadar sure deposunda benzın tutuyo onuda dusunmek lazım.. enjeksıyonları bozması olsa 20 000km dır tuplu kullanıyorum herhangı bır sorun yasamadım ve benden daha uzun sure lpgli arac kullananlar vardır(peugeot ıcın soyluyorum sadece).. benzın pompası bozulması ıse peugeotlarda mumkun degıldır cunku ıbre tekerlege baglıdır ordan bılgı alarak benzın ıbresı dusuyo ve sen o arada lpg de kullanıyosun aracını ve ıbre yınede dusmeye devam eder bunun ıcınde benzın pompası bozulması zordur.. benzın ıbresı 0 da kalsa dahı hıc sorun degıldır ıcınde benzın oldugunu bılmek sartıyla:) tekrar normale donmesı ıcın ıse 7lt gıbı bır benzın gerekıyo dıye bılıyorum..

benım dusunceme gore bosuna benzınde kullanıyosun aracını, gaz kelebegını guzelce temızletsen bence sendeleme duzelır benzınde.. tupte ıse fıltresını ve enjektor temızlıgı yaptırsan sorunun hal olucakmıs gıbıme gelıyo.. kolay gelsın
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ttaylanaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2012 Saat 19:10

merkezdeysen.. isim verıyorum ama cınarlı tarafında iztek peugeot var aracımı hep oraya goturuyorum baya memnunum ve sizinde kalıcagınızı dusunuyorum.. bogaz kelebegını guzelce temızlenırse bence hıc bısı kalmaz bende yasadım cunku..bosch marka kelebek kolay kolay bozulmaz..subap temızlıgı ılk defa sızden duyuyorum..
cok benzın tutmanın depoda bısı olcagını zannettmıyorum.. benzıncıler ne kadar sure deposunda benzın tutuyo onuda dusunmek lazım.. enjeksıyonları bozması olsa 20 000km dır tuplu kullanıyorum herhangı bır sorun yasamadım ve benden daha uzun sure lpgli arac kullananlar vardır(peugeot ıcın soyluyorum sadece).. benzın pompası bozulması ıse peugeotlarda mumkun degıldır cunku ıbre tekerlege baglıdır ordan bılgı alarak benzın ıbresı dusuyo ve sen o arada lpg de kullanıyosun aracını ve ıbre yınede dusmeye devam eder bunun ıcınde benzın pompası bozulması zordur.. benzın ıbresı 0 da kalsa dahı hıc sorun degıldır ıcınde benzın oldugunu bılmek sartıyla:) tekrar normale donmesı ıcın ıse 7lt gıbı bır benzın gerekıyo dıye bılıyorum..

benım dusunceme gore bosuna benzınde kullanıyosun aracını, gaz kelebegını guzelce temızletsen bence sendeleme duzelır benzınde.. tupte ıse fıltresını ve enjektor temızlıgı yaptırsan sorunun hal olucakmıs gıbıme gelıyo.. kolay gelsın

Boğaz kelebeği sökülürken oradaydım zaten tertemizdi güzelcede temizlendi. Farklı bir temizlik mi yapılıyor acaba bilmiyorum...

Ayrıca aracımın devir göstergesinde bir oynama olmuyor. Sadece motor ritimsiz çalışıyor.

Düzenleyen ttaylanaa - 06 Temmuz 2012 Saat 19:13
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hsnsnl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2012 Saat 19:23
yag olarak ne kullanıyorsunuz 10\40 mi
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ttaylanaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2012 Saat 19:27

yag olarak ne kullanıyorsunuz 10\40 mi

15 bin km kullanılabilen. 0 40 mobil 1 tam sentetik motor yağı. 14 bin km önce koydurmuştum şimdide aynı yağdan kullandık 1000 km oldu. 

Düzenleyen ttaylanaa - 09 Temmuz 2012 Saat 00:49
Çevrimdışı sercinho Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
10 - Nisan - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sercinho Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2012 Saat 19:49
kardes senın sorunun gaz kelebegı kalıbrasyonunda olabılır temızlendıkten sonra kalıbrasyon yapıldımı kelebege
peugeot 307 1,6 16v 110 hp technoplus uranüs yeşili brc lpg kıt simota air intake kit otto spec egzos eicbah 3,5 pro kıt yay,17 ınc rc jant marshal 215 45 17 matrac lastik 0505 603 85 79
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ttaylanaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2012 Saat 20:24
Orjinalini yazan: sercinho sercinho Yazdı:

kardes senın sorunun gaz kelebegı kalıbrasyonunda olabılır temızlendıkten sonra kalıbrasyon yapıldımı kelebege
Yok öyle birşey yapılmadı söküldü temizlendi takıldı. O nedir nasıl yapılır ?

İlgin için teşekkürler.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ttaylanaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2012 Saat 20:32
Orjinalini yazan: sercinho sercinho Yazdı:

araştırdım ve buldum gibi..

Orjinalini yazan: alıntı alıntı Yazdı:

Adaptasyon (Boğaz kelebeği adaptasyonu) Aracın boğaz kelebeğine pozisyonlarını tekrar kontrol ettirip bu bilgileri ecu (motor kontrol ünitesine) ya göndermesidir.

Bu sayede ecu kelebeğin pozisyonu hakkında bilgi sahibi olur.

Neden adaptasyon yapılır: Soket veya akü söküldüğünde (herzaman değil, genelde) boğaz kelebeği voltajdan düştüğü için pozisyonunu kaybeder ve hep dediğimiz gibi "aptal aptal" çalışmaya başlar. Bizde verdiğimiz komut ile ona deriz ki hareket et ve tüm (genelde 5 pozisyonu vardır set edilen) her pozisyonunu ecuya bildir. Oda ecuya bildirir ve açı konum bildisi ecu tarafından net bilindiğinden daha kararlı çalışır.

Boğaz kelebeği neden önemli bu kadar: bizim araçlarda rolanti ayarlamasında (otomatik jikle dediğimiz iş) işlevi boğaz kelebeği yapmaktadır. yani sıcaklık müşürü ecuya derki motor sıcaklığı şu kadar. ona göre ecu boğaz kelebeğini açar ve hava-benzin oranını ayarlayarak arabaya ısınması için devir verir. ne zamanki araç normal çalışma sıcaklığına ulaşır. o zaman ecu boğaz kelebeğinin açısını düşürür ve normal çalışma devrine geçer.

Bilinenin aksine rolanti haricinde yüksek devirlerde hiçbir etkisi yoktur boğaz kelebeğinin (bence). çünkü onun işlev açısı düşüktür.

Peki temizlikten sonra neden adaptasyon yapmalıyız: Çünki pislikler neden ile temizledikten sonra kelebek rahatlar ve hava geçiş oranı değişir.bizde bu yeni değerleri set etmek için adaptasyon yaparız.

Saygılar. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Peki bu işi kimler yapabilir. Yetkili servisemi gitmem gerekiyor?

Düzenleyen ttaylanaa - 06 Temmuz 2012 Saat 20:52
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2012 Saat 23:23
pp2000 i olan bütün servisler yapabilir.kelebek temizlendikten sonra rolanti 1200 lerde çalışır.onu eski haline getirmek için kalibrasyon yapılır.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ttaylanaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Temmuz 2012 Saat 12:47
Az önce aracımı rolantide gözlemledim klimada açıktı devir göstergesi 8,5 bin de sabitlendi ama dikkat ettiğimde küçük kıpırdanmalar hissettim daha öncede bakıyordum ama oynama olmuyordu.

Bu konu ile ilgili son bir soru sormak istiyorum.

2005 model 95 bin km de olan bir aracın subaplarının kurum yapma olasılığı nedir neden subaplar kurum bağlar?(20 bin kmdir lpgli)

İlginiz için teşekkürler

MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Temmuz 2012 Saat 10:20
O biraz araç kullanıcısına göre değişir.Kurumun ana oluşum sebebi yakıt diye biliyorum.Araca her zaman kötü yakıt alınmışsa kurum bağlama riski daha çok olur.Yoksa 95 binde bir aracın motorunun normal şartlarda kurumla kaplanmasını zor olarak görüyorum.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2120 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5783 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1241 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1162 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 745 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2823 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1143 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1941 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12877 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 875 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 562 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 529 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 570 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 574 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 945 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 829 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16183 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5618 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1964 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 558 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English