Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 sorun gaz kelebeği mi, subaplar mı?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 sorun gaz kelebeği mi, subaplar mı?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı ttaylanaa Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 40
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ttaylanaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Temmuz 2012 Saat 00:45
Orjinalini yazan: laedri laedri Yazdı:

O biraz araç kullanıcısına göre değişir.Kurumun ana oluşum sebebi yakıt diye biliyorum.Araca her zaman kötü yakıt alınmışsa kurum bağlama riski daha çok olur.Yoksa 95 binde bir aracın motorunun normal şartlarda kurumla kaplanmasını zor olarak görüyorum.

ilgin için çok teşekkürler. Bu kurum olayını epey araştırdım kurumun engellenmesi için katkı maddeleri öneriliyor bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Tunap katkıları var benzin-lpg birde motor temizliği için varmış.

Bor pover diye bir markanın benzin katkısı var. Lpg si yok sanırım

Motto lpg katkısı diye bir şey var.

95 bin km ye gelen aracıma bu katkılardan kullanmak istiyorum. Birdaha ki yağ değişiminde de motor temizliğini yaptıracağım.

Hangi markaları önerirsiniz?

Bir de CARBON CLEAN denilen olayı oygulasam nasıl sonuçlar alırım.

Kurum bağlamış supap bu şekildemi oluyor?http://imageshack.us/photo/my-images/713/sbap.jpg/

Düzenleyen ttaylanaa - 09 Temmuz 2012 Saat 01:48
Çevrimdışı okanakkoyun Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı okanakkoyun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2012 Saat 20:26
benzer sıkıntı benim araçta da vardı carbon clean yaptırdım şimdi hiçbirşey yok.
Çevrimdışı erehguler Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 50
Aracı : 2002
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı erehguler Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Kasım 2013 Saat 17:52
Arkadaşlar 2002 model peugeot 307 im var yaklaşık 5-6 yıldır lpgli tomesetto takılı...Araç bir türlü dikiş tutmuyor.Gaz ibresi rolantide inip inip kalkıyor.Debriyaj firen yapınca stop ediyor,titireme çok, gaza basınca ayağımı ngeri vuruyor.En son subaplardan dendi,Ateşleme bobini,gaz kalabeği ve diğer parçalar denendi.Yüksek devirde veyagaz verirken problem yok.Şehir iiçinde perişan oluyorum.Gaziantepte çalışan öğretmenim.Yardım için önerilerinizi bekliyorum.Teşekkürler...

Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Kasım 2013 Saat 19:42
Vay be zaman ne çabuk geçiyor.Nerdeyse 1,5 yıl önce bu konuya yorum yapmışım :)
Neyse rolantide dalgalanma sık yaşanan sorunlardan.Sebebi başka başka olabilir.Çözüm için
 deneyebileceğiz birkaç yol önereyim.
* Benzin deposunu fulleyin.Birkaç gün araca benzinde binin.Ara sıra devir yüksek kullanın.
* Bujileri değiştirin.Kablolara,bobine baktırın.
*İyi bir lpg ayarı yaptırın.
Çevrimdışı evooz Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 41
Aracı : 2006 407sw 2.0 OTM
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı evooz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Aralık 2013 Saat 00:04
Çok benzer sorun benim araçtada var aceba ne yaptınız çözebildinizmi
2006 407SW 2.0 Otomatik
Romano LPG
Çevrimdışı cetinolcay Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : Peugeot 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cetinolcay Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2014 Saat 22:49
Bendeki sorun benzer ama biraz daha farklı... Motor sıcak ya da soğukken yüksek devir kullanılan (3500-4500 arası) vites değişiminde arama komple gazı kesiyor ya da vitesi boşa alırsam stop ediyor. Bugün depoyu fulledim belirli bir süre sadece benzin kullanmak için, yaklaşık 2 haftaya benzin tamamen biter ama benim problem biter mi bilmiyorum, deneyip bilgiyi sizlerle paylaşıcam...
Saygılar...
Love the life you live, live the life you love !
Çevrimdışı ByHack Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
06 - Ocak - 1986

Yaşı : 38
Aracı : 307 XT (2004)-BRC SEQ24
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ByHack Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nisan 2014 Saat 01:22
bende bu konuyu biryerden hatırlıyorum yahu dedim, meğer teeee ne zamanın konusuymuşBig smile
307 XT (2004) 1.6 110 Hp....BRC Seq24 LPG
Çevrimdışı cetinolcay Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cetinolcay Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nisan 2014 Saat 18:20
Bazen konuları hortlatmak lazım hocam
Love the life you live, live the life you love !
Çevrimdışı palet Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 60
Aracı : 2013 Peugeot 508 Allure
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı palet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Aralık 2015 Saat 18:04
Acaba konuyu açan arkadaş geçen süre zarfında motoru açtırdımı yoksa açtırmadan aracı sattı mı?
2013 - 508 Allure 1.6 e-HDİ
Çevrimdışı RECAİ PEUGEOT 307 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 307 1.6 XS
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı RECAİ PEUGEOT 307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2015 Saat 09:25
merhaba arkadaşlar
gün geçmesin ki yeni bir sorunla karşılaşmayım.
307 - 2004 1.6 düz xs bu hafta yine sorunla karşılaştım aracım sabah çalıştırdığımda benzindeyken sorun yok 2-3 dakika ısınmasını bekliyorum tüpe geçince hareket ediyorum ancak tüpe geçince stop ediyor gaza basıyorum gaz almıyor sanki boşa basıyorum gaz yemiyor yani. sonra tekrar çalıştırıp benzinde hareket ettiriyorum yolda tüpe geçiyor hiç durmadan gidersem bir kaç dakika sonra stop etmiyor tüpteyken.

birde normal seyir halindeyken 80 - 120 km hızda filan giderken aniden kırmızıda durduğum zaman stop lambası yanıyor ama stop etmiyor sonra tekrar stop ışığı sönüp rolantide kalıyor. sanki stop edecekde bana acıyor üzülmeyim diye vazvgeçiyor gibi.

rolatide titreme devam ediyor tüpteyken.
ayrıca son 2 gündür kataltiy converter hatası verip antipolty fault arıza lambaası yanıyor. kontak kapatıp açıyorum tekrar arıza lambası söönmüş oluyor. bide arabanın içine gaz kokusu girmeye başladı. 

2 aydır kullanıyorum aracı neler yaptırdım 

1- gaz kelebeği temizlendi
2- map sensörü temizlendi.

HERKESİN GÖNLÜNDE BİR ASLAN YATAR :)
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2015 Saat 09:34
hocam sorun zengin fakir karışımı gibi gözküyor lpg kokusu geliyorsa bir an önce kaçak kontrolü yaptırın Allah korusun. Bir lpg ayarını araç haraket halinde iken yapılsın standart lpg kalibrasyonu çok iyi sonuçlar vermiyor. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı palet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2015 Saat 12:01
Merhaba Arkadaşlar 2 ay'dır 2005 model 307 sw 1.6 benzin-LPG li aracımda da hem benzinde hem LPG de her zaman olmayan ama genellikle sert sürüş sonrası ışık ta durduğumda rölantide titreme - düzensiz çalışma problemi vardı. Ancak bu motoru susturacak derecede değildi. bobin değiştirdik olmadı buji değiştirdik olmadı,Yağlama dan yapar dediler full sentetik yağ koyduk yine olmadı, bu aşağıdakileride demişlerde ama yaptırmadım;
1-Fransız arabalarında elektrik kabloları zamanla direnç değerini kaybeder sistem kabloları değişimi gerekebilir,
2- Üst kapak açılacak, Sibop lastikleri , siboplar değişecek, kadehler zart zurt ne varsa değişecek dediler, 
3- Boğaz kelebeği temizliği, Map sensörü, Oksijen sensörü vs. olabilir değişmek lazım dediler, 
4- Triger ayarı, Kayış gergisi vs değişecek dediler,
    Velhasıl, İyice arabadan soğuttular, parası benim cebimden çıkacak denemeler için bir sürü şey dediler ama neyseki bu masrafları yapmadan tesadüfen sorunun kaynağını buldum.

Arabam rölantide iken Far'ların ve Dijital klima ekranındaki Turuncu renkli aydınlatmaların belli belirsiz çok sık şekilde göz kırptığını farkettim. (belki radyo ekranı da bunu gösterebilirdi ama ben daha önce ekranı led aydınlatmaya çevirdiğim için led ampullerde göz kırpma olmuyordu. Cuma günü şansıma hava da kapalıydı ki görebildim,aksi taktirde güneşli hava da tavan perdesi açık aydınlık ortam da benim bunu görmem mümkün olmazdı.) Hemen aracı parkedip şarj voltajını ölçtüğümde (bendeki 10 TL.lik dijital ama hassas olmayan Aometre ile) rölantide 14,67 ile 14,83 arasında dalgalanma olduğu , gaza basıp deviri 2000-3000 aralığında sabit tuttuğumda ise şarj voltajının 14,50 ye sabitlenip dalgalanma yapmadığını ve bu devirde iken klima aydınlatmasındaki kırpışmanın da ortadan kalktığını gördüm. ve ardından İzmir de Şarj dinamo bakımıyapan en bilindik yer (1.nci sanayi) Çağdaş mert'e giderek konjektör değişimi yaptırdım. (Konjektör şarj dinamosunun içinde yer alıyor) bana söküm-takım-bakım toplamda KDV dahil 225 TL ye mal oldu ancak şu anda aracımda ne titreme nede aydınlatmalarda kırpışma gibi bir sorun yok.
Umarım Aynı sorun ile boğuşan arkadaşlara biraz yardımcı olur.

Düzenleyen palet - 16 Aralık 2015 Saat 19:32
Çevrimdışı crazysado Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 xt 2005 1.4 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı crazysado Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2015 Saat 21:39
Tskler faydalı bilgiler icin
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı RECAİ PEUGEOT 307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2015 Saat 09:14
Orjinalini yazan: RECAİ PEUGEOT 307 RECAİ PEUGEOT 307 Yazdı:

merhaba arkadaşlar
307 - 2004 1.6 düz xs bu hafta yine sorunla karşılaştım aracım sabah çalıştırdığımda benzindeyken sorun yok 2-3 dakika ısınmasını bekliyorum tüpe geçince hareket ediyorum ancak tüpe geçince stop ediyor gaza basıyorum gaz almıyor sanki boşa basıyorum gaz yemiyor yani. sonra tekrar çalıştırıp benzinde hareket ettiriyorum yolda tüpe geçiyor hiç durmadan gidersem bir kaç dakika sonra stop etmiyor tüpteyken.

birde normal seyir halindeyken 80 - 120 km hızda filan giderken aniden kırmızıda durduğum zaman stop lambası yanıyor ama stop etmiyor sonra tekrar stop ışığı sönüp rolantide kalıyor. sanki stop edecekde bana acıyor üzülmeyim diye vazvgeçiyor gibi.

ayrıca son 2 gündür kataltiy converter hatası verip antipolty fault arıza lambaası yanıyor. kontak kapatıp açıyorum tekrar arıza lambası söönmüş oluyor. bide arabanın içine gaz kokusu girmeye başladı. 

ilave olarak 3 aydır kullandığım aracımın ilk lpg fullemem de 300 km gitti sonraki fullemem de 250 km gitti ve en son fullemem de dün itibariyle 215 km de bitti
Çevrimdışı dgngogo Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 48
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dgngogo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Aralık 2015 Saat 11:11
aynı sorun hyundai eccen arabamda vardı cözemedik 3000 tl masraf ve hava akış devimetresi cıktı 307 lerde varmı bilmiyom ama ben öyle cözdüm ve satıp 307 aldım 

her zaman hazırım
Çevrimdışı Emask Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 63
Aracı : 2004 307xt
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Emask Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Aralık 2015 Saat 13:55
Palet rumuzlu arkadaşımızın yazısını her 307 sahibi mutlaka okumalı ayrıca küçük bir ilave yapmak gerekirse  akü de kontrol ettirilmeli gerekirse yenilenmeli.
Emask
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı palet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Aralık 2015 Saat 23:00

merhaba arkadaşlar

ilave olarak 3 aydır kullandığım aracımın ilk lpg fullemem de 300 km gitti sonraki fullemem de 250 km gitti ve en son fullemem de dün itibariyle 215 km de bitti
Aracınızın iyi bir LPG ayarına ihtiyacı var. Benim görebildiklerim,
1 nci paragraftaki sorununuz aracınızın LPG ye erken geçtiğini gösteriyor. LPG ye geçiş sıcaklığını 35 yada 40 derece ye ayarlatın. o paragraftaki sorun ortadan kalkacaktır. zaten 35-40 dereceye ayarlı ise hararet müşiriniz arızalıdır.
2 nci paragraftaki sorununuzu benzin de mi lpg de mi yapıyor? bunu belirtirseniz ona göre yorum yapabilirim.
3 ncü paragraf; katalitic konvertör-antipollution fault hatası, forumda bu konuda çok yazı var bu sorun düzgün LPG ayarı ile ortadan kalkıyor.

LPG tankınız kaç litrelik? kış ay larında LPG harcaması zaten artar , sizin aracınızda mevsimsel etkene ek olarak düzensiz LPG ayarı mevcut.

Düzenleyen palet - 18 Aralık 2015 Saat 23:08
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı RECAİ PEUGEOT 307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Aralık 2015 Saat 18:26
Orjinalini yazan: palet palet Yazdı:

merhaba arkadaşlar

Aracınızın iyi bir LPG ayarına ihtiyacı var. Benim görebildiklerim,
1 nci paragraftaki sorununuz aracınızın LPG ye erken geçtiğini gösteriyor. LPG ye geçiş sıcaklığını 35 yada 40 derece ye ayarlatın. o paragraftaki sorun ortadan kalkacaktır. zaten 35-40 dereceye ayarlı ise hararet müşiriniz arızalıdır.
2 nci paragraftaki sorununuzu benzin de mi lpg de mi yapıyor? bunu belirtirseniz ona göre yorum yapabilirim.
3 ncü paragraf; katalitic konvertör-antipollution fault hatası, forumda bu konuda çok yazı var bu sorun düzgün LPG ayarı ile ortadan kalkıyor.

LPG tankınız kaç litrelik? kış ay larında LPG harcaması zaten artar , sizin aracınızda mevsimsel etkene ek olarak düzensiz LPG ayarı mevcut.

arabamın benzindeyken performansı süper ötesi allah nazarlardan korusun :) ama lpg deyken oluyor bu dediklerim. lpg tankı 75 tl ile doluyor 32, 33 lük tank sanırım
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 860 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5496 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1111 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 801 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 613 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2668 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1017 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1794 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12660 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 589 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 437 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 403 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 452 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 470 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 743 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 561 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16018 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5508 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1856 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 474 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English