Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Uzaktan kumanda ile cam kapanma sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Uzaktan kumanda ile cam kapanma sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı kiracoglu Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kiracoglu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Uzaktan kumanda ile cam kapanma sorunu
    Gönderim Zamanı: 30 Mart 2012 Saat 22:22
 Arkadaşlar geçen farkettim cam açıkken aracı kilitlediğimde basılı tutuyorum kapı kiltleniyor ama camlar kapanmıyor. Baya bi ugrastım denedim ama olmuyor.. Dha önce bir sorun yoktu. Aküyü değiştim onunla ilgili birsey olabilirmi diyorum, tam hatırlamıyorm ama akü değiştikten sonrada çalışıyodu sanki..

kumandayı tanıtma gibi bununda aktif etme, kontak açıkken vs bi yöntemi varmı acepThumbs Down Smile ?
2006 307 1.6HDİ KARABASAN
Çevrimdışı isodogu Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
04 - Temmuz - 1975

Yaşı : 48
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı isodogu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mart 2012 Saat 22:35
akü değişiminden sonra bazı özellikler iptal olabiliyor. arabanın kontağını açıp sürücü camını tamammen indirin ve cam tamamen indikten sonra 10 saniye kadar düğmeyi bırakmayın problem hallolmaz ise camı tamamen kaldırp yine 10 sn düğmeyi bırakmayın problem hallolacaktır.
2006 307 1.6 HDI premium
Çevrimdışı selkentli Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı selkentli Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mayıs 2012 Saat 16:03
isodoğu nun dediği gibi akü çıkarılıp takınca otomatik devre dışı kalır. kullanma klavuzunda da yazar.
Aküyü bağladıktan sonra camları tamamen kapat, sonra kontağı kapat ve çek, sonrasında bikaç saniye düğmeyi camları kapatacak şekilde tut, sonrasında kontrol et aktif duruma gelecektir.
eğer hala olmuyorsa tekrar yaz klavuza birdaha bakıp yazarım...
# selkentli #
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mayıs 2012 Saat 18:19
Orjinalini yazan: selkentli selkentli Yazdı:

isodoğu nun dediği gibi akü çıkarılıp takınca otomatik devre dışı kalır. kullanma klavuzunda da yazar.
Aküyü bağladıktan sonra camları tamamen kapat, sonra kontağı kapat ve çek, sonrasında bikaç saniye düğmeyi camları kapatacak şekilde tut, sonrasında kontrol et aktif duruma gelecektir.
eğer hala olmuyorsa tekrar yaz klavuza birdaha bakıp yazarım...

hayır senkronize işlemi tamamen bitene kadar anahtarın çıkarılmaması, kontağın kapanmaması lazım.

kontak yarım açıkken camı sonuna kadar indirip cam indikten sonra da indirme düğmesine 5 saniye kadar basılacak

sonra cam tamamen kapatıldıktan sonra yine kapama düğmesine 5 saniye kadar basılı tutunca senkronize tamamdır.
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
Çevrimdışı toga406 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı toga406 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mayıs 2012 Saat 18:47
2003 model 406 otomatiklerde de sv modellerinde bu özellik var mı. kumandaya basıyorum kapat mıyor bilen var mı?
Çevrimdışı ByHack Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
06 - Ocak - 1986

Yaşı : 38
Aracı : 307 XT (2004)-BRC SEQ24
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ByHack Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2012 Saat 00:02
peugeotlarda aktif etmek istediğiniz özelliğin kumanda düğmesini bi şekilde basılı tutun aktif oluyo zatenTongue bu arada diğer modellerde nasıl bilmiyorum ama 307'lerde arabayı stop ettikten 3 dakika sonra akü kutup başlarını sökerseniz hiçbir özellik devre dışı kalmıyor, ECU standby moduna geçiyor. camlar, far sensörü vs hepsi aynen aktif kalıyor. tecrübeyle sabit:)

Düzenleyen ByHack - 03 Mayıs 2012 Saat 00:03
307 XT (2004) 1.6 110 Hp....BRC Seq24 LPG
Çevrimdışı kiracoglu Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kiracoglu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2012 Saat 22:13
Teşekkür ederim arkadaşlar, yarın dediklerinizi denerim.. sorun çözülür benımde tahminimce.. sağolun, varolun  Smile
2006 307 1.6HDİ KARABASAN
Çevrimdışı mavituna Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mavituna Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2012 Saat 00:27
sorun çözüldü mü  nasıl yaptınız acaba?
Çevrimdışı gngburak Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 49
Aracı : peugeot 206 x-line
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2012 Saat 09:24
ben dediğiniz gibi yaptım 5sn basılı tuttum 2kapıdanda tık diye ses geldi ama değişen bişey olmadı yine aynı.
aslında sormam gereken benim araçta böyle bi özellik varmı acaba
2005mod. 206 x-line
www.gngtasarim.com
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2012 Saat 11:18
206 larda bilmiyorum ama 307 lerde otomatik cam kapanması var. 

Bilindiği gibi düğmeyi yukarı çekince cam kapanıyor, aşağı bastırınca cam açılıyor. 

İlk olarak kontağı yarım açıyoruz, akü lambası yanıyor olacak. Daha sonra camı sonuna kadar indirip cam açık olduğu halde düğmeyi camı indirmek istiyormuşuz gibi aşağıya doğru 5 saniye kadar basılı tutacağız. Sonra düğmeyi yukarı çekip camı sonuna kadar kapatıp aynı şekilde kapalı olan cama sanki açıkmış gibi düğmeyi yukarı çekerek 5 saniye kadar bekleyeceğiz ve kalibre işlemi tamamlanacaktır. 

Bende genelde aküyü söktüğümde bu özellik pasif oluyordu ve bu şekilde düzeltiryordum. Kumandaya uzun bastığımda 4 cam + sunroof otomatik olarak kapanıyordu.
Çevrimdışı 206206 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 207 hdi trendy
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 206206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2012 Saat 13:27
206  larda  yok sanırım   kumanda ile cam kapama
Çevrimdışı pt206 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 HDİ XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pt206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2012 Saat 13:44
Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

Bilindiği gibi düğmeyi yukarı çekince cam kapanıyor, aşağı bastırınca cam açılıyor. 

bende 1-2 sn basılı tutnca cam tamamen açılıyor,kapanışı da aynı şekilde.aynı zamanda istediğin kadar da açıp kapatabiliyorsun.istrersen tek bir dokunuşla tamamını açıp-kapatabiliyorsun.acaba benm araçta da kumandadan kapama özelliği var mı bu durumda?

aracım 2005 model 206 XT
2005 206 1.4 HDİ XT
Çevrimdışı 206206 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 207 hdi trendy
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 206206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2012 Saat 14:25

kumandada  kapı açma tusuna  mı   basılı  tutulucak camı kapama ve açma tuşu için

Çevrimdışı mavituna Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mavituna Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mayıs 2012 Saat 07:53
Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

İlk olarak kontağı yarım açıyoruz, akü lambası yanıyor olacak. Daha sonra camı sonuna kadar indirip cam açık olduğu halde düğmeyi camı indirmek istiyormuşuz gibi aşağıya doğru 5 saniye kadar basılı tutacağız. Sonra düğmeyi yukarı çekip camı sonuna kadar kapatıp aynı şekilde kapalı olan cama sanki açıkmış gibi düğmeyi yukarı çekerek 5 saniye kadar bekleyeceğiz ve kalibre işlemi tamamlanacaktır. 

Bende genelde aküyü söktüğümde bu özellik pasif oluyordu ve bu şekilde düzeltiryordum. Kumandaya uzun bastığımda 4 cam + sunroof otomatik olarak kapanıyordu.

Hocam çok güzel açıklamışsın ama denedim olmadı. 2004 model 307 XT otomatik vites var bende. Birkaç defa denedim olmadı. Kapıyı kitlerken uzun mu basmak gerekli anahtara ? Bunu denememiştim.
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mayıs 2012 Saat 10:51
kapıyı kitlerken uzun basınca yani kapıyı kitlemeye basıyoruz ve kapılar kitlense bile düğmeye basmaya devam ediyoruz. Kapılar kitlendikten sonra tık diye bir ses gelicek ve camlar kapanmaya başlayacak. 

Ya da bir kere kapı kitlemeye basıyoruz, elimizi düğmeden çekip tekrar kitlemeye basıyoruz 2-3 saniye kadar ve bu şekilde de oluyor.
Çevrimdışı vegubaah Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 20008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı vegubaah Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Aralık 2016 Saat 23:40
2013 model 2008 activ Peugeot var. arka sol cam  hafızaya alıyorum iyi  biraz sonra tekrar denediğimde  birkaç santim iniyor çıkıyor hafızaya alıyorum tamam.    biraz sonra kumanda ile kapatıyorum arka sol cam kalıyor diğerleri kapanıyor. bir var bir yok gibi. sanayide bilen yok 4 lü kumanda değişecek diyorlar başka bir yolu var mı yardımcı olur musunuz Isparta dan Veli GÜNGÖR selam ve sevgilerle
Çevrimdışı erdiano Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı erdiano Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2016 Saat 18:06
Merhaba, bu kumandadan camları açıp kapatma özelliği benim 2006 model 307 1.4 comfort model aracımda da var mıdır acaba? Hiç böyle bir özellikten haberim yoktu burada okuyunca heyecan yaptım. Varsa ilk fırsatta deneyim. peki yoksa bu özelliği eklemek basit bir şey midir? 

Düzenleyen erdiano - 25 Aralık 2016 Saat 18:06
Çevrimdışı ggitaristt Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Aracı : 307 sw hdi 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2016 Saat 20:34
Orjinalini yazan: erdiano erdiano Yazdı:

Merhaba, bu kumandadan camları açıp kapatma özelliği benim 2006 model 307 1.4 comfort model aracımda da var mıdır acaba? Hiç böyle bir özellikten haberim yoktu burada okuyunca heyecan yaptım. Varsa ilk fırsatta deneyim. peki yoksa bu özelliği eklemek basit bir şey midir? 

4 cam otomatik ise muhtemelen var.

anahtarı kapıya takıp kilitleme yönüne çevir, geri bırakma bekle 2 saniyede camlar kalkmaya başlıyor. ya da kapılar kapalı ama kilitli değilken kumandadan kilitleme tuşunu 2 saniye basılı tut. dene..

edit: 2003 xt de denemiştik sunroof bile kapandı

Düzenleyen ggitaristt - 25 Aralık 2016 Saat 20:35
Çevrimdışı erdiano Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı erdiano Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2016 Saat 20:50
Orjinalini yazan: ggitaristt ggitaristt Yazdı:

Orjinalini yazan: erdiano erdiano Yazdı:

4 cam otomatik ise muhtemelen var.

anahtarı kapıya takıp kilitleme yönüne çevir, geri bırakma bekle 2 saniyede camlar kalkmaya başlıyor. ya da kapılar kapalı ama kilitli değilken kumandadan kilitleme tuşunu 2 saniye basılı tut. dene..

edit: 2003 xt de denemiştik sunroof bile kapandı

Çok teşekkür ederim deneyeceğim. Ama önce aracın sigorta kutusunu bi değiştirmem gerekiyor :) Araç çalışmıyor yatıyor şu an. 
Çevrimdışı oktay_conan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 307 14 HDİ XR
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı oktay_conan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2017 Saat 12:11
Arkadaşlar merhabalar. 
Aranıza yeni katıldım 1 hafta önce 2004 model 307 1.4 hdi xr araç aldım. Bu cam kaldırma olayını denedim fakat olmadı. Aracın orjınal kumandası yok yani sonradan yaptıralan sustalı bir kumantalı anahtar mevcut. Bundan dolayı mı olmuyor acaba yardımcı olabilir misiniz ?
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 926 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5524 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1133 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 829 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 638 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2692 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1040 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1820 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12688 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 621 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 459 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 425 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 472 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 490 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 771 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 596 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16040 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5530 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1876 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 492 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
mryldz 1
feyyazbugan 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English