Peugeot Türkiye Fun Club Ana Sayfa
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

306 Radyatör su eksiltme sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
yiğit4516 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 26
Aracı : Belirtilmemiş
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yiğit4516 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 306 Radyatör su eksiltme sorunu
    Gönderim Zamanı: 23 Mart 2012 Saat 16:09
S.a aracı 2 ay önce aldım. Forumlarda sıkça geçen hararet sorunu bendede oldu.. Hararet çubuğu kırmızıya hiç gelmedi ama 90'ı çok az geçip tekrar indi. Bu olay 2 ay içinde 2-3 kere oldu. Bir gün radyatör kapağını açtım ve baktım hiç su kalmamış, ve hemen su ekledim. Aracı çalıştırdım ve motor çalıştıkça su azalmaya başlıyordu. bir kaç sefer ekleme yaptım en son  bıraktım öyle.. Her dışarı çıkıp eve geldiğimde kaputu açar ve radyatöre baktığımda suyun eksildiğini görüyorum.. Bugün yine aynı olay oldu.. Daha hiçbir ustaya göstermedim, Aracı aldığımda sanıyorum böyle bir sorun yoktu. Ama 2 ay içinde dikkatli kullanmama rağmen böyle bir şey nasıl olur anlamıyorum.. Forumlarda araştırdığım kadarıyla hortumlarda kaçak vs yoksa üst kapak contası yanmıştır deniyor. Ama araç su eksiltmesine rağmen gözle görünür başka hiçbir sorun, belirti vermiyor. Bi size sorayım dedim. sorun ne olabilir ve ne yapmam gerekiyor? Masrafı varsa bana ne kadara patlar yardımlarınızı bekliyorum.. Teşekkürler...

Düzenleyen yiğit4516 - 23 Mart 2012 Saat 16:10
Yukarı Dön
Sponsor Bağlantı

Yukarı Dön
istanbullu_3886 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
01 - Aralık - 1973

Yaşı : 40
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı istanbullu_3886 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2012 Saat 21:10
Orjinalini yazan: yiğit4516 yiğit4516 Yazdı:

S.a aracı 2 ay önce aldım. Forumlarda sıkça geçen hararet sorunu bendede oldu.. Hararet çubuğu kırmızıya hiç gelmedi ama 90'ı çok az geçip tekrar indi. Bu olay 2 ay içinde 2-3 kere oldu. Bir gün radyatör kapağını açtım ve baktım hiç su kalmamış, ve hemen su ekledim. Aracı çalıştırdım ve motor çalıştıkça su azalmaya başlıyordu. bir kaç sefer ekleme yaptım en son  bıraktım öyle.. Her dışarı çıkıp eve geldiğimde kaputu açar ve radyatöre baktığımda suyun eksildiğini görüyorum.. Bugün yine aynı olay oldu.. Daha hiçbir ustaya göstermedim, Aracı aldığımda sanıyorum böyle bir sorun yoktu. Ama 2 ay içinde dikkatli kullanmama rağmen böyle bir şey nasıl olur anlamıyorum.. Forumlarda araştırdığım kadarıyla hortumlarda kaçak vs yoksa üst kapak contası yanmıştır deniyor. Ama araç su eksiltmesine rağmen gözle görünür başka hiçbir sorun, belirti vermiyor. Bi size sorayım dedim. sorun ne olabilir ve ne yapmam gerekiyor? Masrafı varsa bana ne kadara patlar yardımlarınızı bekliyorum.. Teşekkürler...
kabak contası yanık araçta ya radyotordeki suyu kaynatır ( kapagı açınca ) yada eksojdan su atar kardekim eger böyle bi sorunu yoksa kapak contasından süpelenme hortumların kontrolunu yap eger bişe yoksa radyatör kapagından yapıyordur büyük ihtimallen bence
nissan qashqai 2013 model 1.5 dci
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yiğit4516 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2012 Saat 21:36
Hocam radyatör kapağını açınca suyun kaynadığını hiç görmedim.. Sizden ilk kez duyuyorum bunu.. Egzozdan su atıyor ama çoğu forumlarda bunun motorun sağlıklı çalıştığını gösterdiğinden dolayı attığı yazıyor hep..Özellikle motor soğukken içerde yoğunlaşan buharın su olarak atılması çok normal deniyor. Motor ısındıktan sonra veya uzun yolda hiç kontrol etme şansım olmadı..Bugün araç soğukken 3-4 dk rolantide çalıştırdım elimle egzozu kapatım elime hiç su damlası atmadı.. Bu arada radyatör içindeki suyu elimle kontrol ettiğimde hiç yağlandığını ve suyun renginin değiştiğini görmedim.. Radyatör kapağından yapar mı yaparsa neden yapar bilemiyorum. Olabilir belkide kapaktandır.. Valla pejocular bilir diye sorum buraya yoksa direkt ustaya giderdim ki bu gidişle çözemezsek gidicem.
Yukarı Dön
2. Vites
2. Vites
Simge
01 - Aralık - 1973

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı istanbullu_3886 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2012 Saat 21:52
Orjinalini yazan: yiğit4516 yiğit4516 Yazdı:

Hocam radyatör kapağını açınca suyun kaynadığını hiç görmedim.. Sizden ilk kez duyuyorum bunu.. Egzozdan su atıyor ama çoğu forumlarda bunun motorun sağlıklı çalıştığını gösterdiğinden dolayı attığı yazıyor hep..Özellikle motor soğukken içerde yoğunlaşan buharın su olarak atılması çok normal deniyor. Motor ısındıktan sonra veya uzun yolda hiç kontrol etme şansım olmadı..Bugün araç soğukken 3-4 dk rolantide çalıştırdım elimle egzozu kapatım elime hiç su damlası atmadı.. Bu arada radyatör içindeki suyu elimle kontrol ettiğimde hiç yağlandığını ve suyun renginin değiştiğini görmedim.. Radyatör kapağından yapar mı yaparsa neden yapar bilemiyorum. Olabilir belkide kapaktandır.. Valla pejocular bilir diye sorum buraya yoksa direkt ustaya giderdim ki bu gidişle çözemezsek gidicem.
silindir kapak contası emme eksos kısmını atırır o kısımlardan eksos kısmı yanmışsa eksosdan su atar emme kısmını yakmıssa silindir oradan hava basar dolasıyla radyotordeki su kaynar ve kapagı açınca fokurdayarak tasar ayrıca suya yag karıştırmaz kapak contası yanık araç eger suya yag karışıyosa problem yag sogutucusundadır kapak contası yuzunden yaga su karıştırır o zamanda yag çubugunu çektiginde belli olur yogunlaşma ayrısey
Yukarı Dön
2. Vites
2. Vites
Simge
01 - Aralık - 1973

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı istanbullu_3886 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2012 Saat 21:54
yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsinler
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yiğit4516 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2012 Saat 22:08
Valla umarım conta'dan değildir. Araştırdım 600-700 tl deniyor.. Bu benim için ciddi paralar...vakit, para bulabilirsek bilen bi ustaya göstericez artık napalım...
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yiğit4516 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mart 2012 Saat 18:14
sorun kalorifer bağlantı borusundanmış. Boru patlamış..
Yukarı Dön
2. Vites
2. Vites
Simge
01 - Aralık - 1973

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı istanbullu_3886 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mart 2012 Saat 20:28
geçmiş olsun kapak contaı olmadıgını söylemiştim sorunun böyle çozüldügüne sevindim

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konuyu paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 30 KONU
Konu Cevap Yazan Okunma Son Mesaj
konu icon 206 XT Rc jant montajı ve 5cm spor yay son mesaja git 64 Mdeniz 1345 herry
konu icon Peugeot 206+ kuru akü sorunu son mesaja git 1 dx486 10 Alicilik
konu icon Peugeot 307 hakkında son mesaja git 66 peugeot 307 1.4 HDİ 2639 peugeot 307 1.4 HDİ
konu icon Selam Biz Geldik Kara Kızımla . son mesaja git 12 burakajmer06 180 burakajmer06
konu icon Satılık 206 GAFFUR son mesaja git 32 ahmed206 1018 ahmed206
konu icon Radyo Kodu Hakkında son mesaja git 2 PEU306PLT 54 yawruaslan
konu icon Herkese Merhaba son mesaja git 6 unknownhb 29 unknownhb
konu icon TOTAL İLE OPET ARASINDA YAKITTA YAŞADIĞIM SORUN !! son mesaja git 7 samet2461 215 pt206
konu icon 8v 16v? son mesaja git 9 jembey 163 fætih
konu icon 307 son mesaja git 1 bılaluz 69 eross
konu icon Satılık 15" Orjinal 208 Saç Jant+Kapak Takımı son mesaja git 7 GökhaN 305 GökhaN
konu icon herkese merhaba :) son mesaja git 4 burakajmer06 23 tetik-soner
konu icon Ankara'dan Merhabalar son mesaja git 4 jembey 18 tetik-soner
konu icon Cam Filmi ve Folyo Uygulama Elemanı Aranıyor son mesaja git 0 GökhaN 33 GökhaN
konu icon adanada pejo ustası arıyorum... son mesaja git 3 toprak83 32 Mdeniz
konu icon Satılık Kaput Maskesi (206) Orj. son mesaja git 4 tlp 136 tlp
konu icon beyaz sunrooflu 307 aranıyor son mesaja git 0 muro_60 25 muro_60
konu icon Aracınız KM'ye kaç kuruş yakıyor?? son mesaja git 72 ertanakar 2563 mjtanju
konu icon 17" Lastik jant takımı + Kışlıklar ve yedek :) son mesaja git 17 insufferable 557 67okan
konu icon 307 im hakkında son mesaja git 1 cnrars 102 tongucuk
konu icon 307 arkadan gelen ses son mesaja git 1 pug206emre 78 tongucuk
konu icon şuan ne yapmak isterdin ? son mesaja git 47 tongucuk 647 65serdal58
konu icon 307 tampon aralığı son mesaja git 3 halit54 95 tongucuk
konu icon Favori ilanlarım son mesaja git 6 ahmed206 123 ahmed206
konu icon 206 radio code nasıl bulunur? son mesaja git 27 asahin 623 PEU306PLT
konu icon hgs plakalri ondenmi okuyor arkadanmi son mesaja git 13 mjtanju 253 pug206emre
konu icon Modifiye Araçlar Trafiğe Çıkamayacak son mesaja git 35 Burak 1078 ahmed206
konu icon immobilizier nasıl anlaşılır? son mesaja git 5 gitaristx 282 ahmed206
konu icon MOTORDAN GELEN SES ARKADAŞLAR YARDIMMM son mesaja git 12 gökhan.kavutcu 395 ank06sf940
konu icon 30 AGUSTOS ZAFER BAYRAMI son mesaja git 3 65serdal58 55 elsoberano
peugeotturkey.com - Kralsoft sunucularında barındırılmaktadır.

Valid CSS!

Peugeot Turkey Facebook