Peugeot Türkiye Fun Club Ana Sayfa
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Motor bloğu çatlamış 106 (4600 TL)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
michael_knight Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 31
Aracı : Belirtilmemiş
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı michael_knight Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Motor bloğu çatlamış 106 (4600 TL)
    Gönderim Zamanı: 23 Şubat 2012 Saat 01:12
Merhabalar,

2000 model 1.4 Quicksilver 106'mın motor bloğu çatlamış.

Ustaya ilk gittiğimde 1000 - 1200 civarında bir fatura çıkarmıştı. Şimdi çatlak daha aşağıda bir yerde olduğu için söylediğine göre daha fazla tutacakmış.
Pistonlar çıkacakmış, gömlek yapılacakmış, rektifiyeye girecekmiş o yüzden pek çok parçanın da değişmesi gerektiğini söylemiş.

Parça ve işçilik toplam 4600 TL bir fatura çıkarmış. (parçaları da tek tek yazmış kaç paraya alacağını)
Bu kadar yüksek bir meblağ olunca gözüm korktu. Sefaköy'de bir arkadaşımın tamirhanesine götüreceğim arabayı. 

- Bana kısaca anlatmanız mümkün mü motor bloğunun çatlaması nedir? 
- Bu çatlak sanırım dikilecekmiş. Bu kadar parça değişmişken neden motoru dikmek yerine yeni (veya çıkma) bir motor bloğu almamı söylememiş, çok mu pahalıdır motor bloğu?
- Neden bu kadar fazla (2950TL) parçanın değişmesi gerekiyor bu çatlak için?(piston sekman takımı, eksantrik mili, emme manifoltu, motor yağ pompası vs.)

Arabayı bu haliyle satmak istesem kaç para civarında bir alıcı bulabilirim,birini bulabilir miyim?
Yukarı Dön
Sponsor Bağlantı

Yukarı Dön
GiTaRRa Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 27
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı GiTaRRa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Şubat 2012 Saat 01:36
geçmiş olsun kardeşim komple motor yapıyorsa normal ancak motor bloğunu diktirmesi fiyatı aşagıya hatta 3.000 binlere getirmesi gerek.hem nasıl çatladı kaza felan mı yaptın?
yada aracı yenimı aldın? şimdi hepsini orjinal alıp takacaksa motor bloğuyla birlikte bu fiyat normale döner..sen SPONSORLARDAN:
                                               OTO EFE
Peugeot & Citroen
Çıkma Yedek Parça
0212 486 33 66

www.peugeotcikmacisi.com
www.cikma-parcaci.com       aramalısın gerekli detaylı açıklamayı ögrenirsin:
      Peugeot 106 XR..
1 saat yürüsem 5 km bu sirada 2 sigara içsem 75 kuruş,75 bölü 5 desek km de 15 kuruş yakiyorum PuG gibi adamım.:)
          KONYA
Yukarı Dön
michael_knight Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 31
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı michael_knight Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Şubat 2012 Saat 01:43
Aracı bir akrabadan aldım ama hararet yaptığı için aldığımdan beri (6 ay kadardır) pek kullanmıyordum.
Sonunda mali durumları ayarlayıp tamirciye ancak gittim ama işte durumlarda boyumu aşmış. 

Sanırım arada bir kısa mesafede kullandığımda su eksiltince motor sıcakken tamamlamamdan ve en son istanbul'da kar yağdığı zamanlarda antifrizsiz kalmasından oldu.
Yukarı Dön
furkan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
08 - Mart - 1984

Yaşı : 30
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı furkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Şubat 2012 Saat 07:29
çıkma blok alırsın ama şase no tutmaz hurda motor al gömlek çaktırt yataklara ve yuvalara satış yap motoru diğerini boşa çıkart vize göster yeni ruhsat al 800 tl tutar daha yeni opel korsaya değiştirdik bu şekilde çatlak motordu yağa su karıştırıyodu sıkma canını bişey olma komple motor alsan 1500 tl çıkma ama az km de
Yukarı Dön
Gökhan38 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı :
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gökhan38 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Şubat 2012 Saat 09:42
benımde 106 da boyle bı olay yasadım aracı yenı almıştım işten güçten elım değmedi bakımını yaptıramamıstım aracın antifirizi yokmuş ve acayıp bı soğuk vardı sonra ben arabayı çalıştırmaya çalıştım ve doğal olarak çalışmadı sonra havalar duzelınce çalıştı ve arabanın motor tapasını çatlatmışım ve ordan su atıyordu öylelıkle ucuz kurtulduk yanı iyıki o tapa varmış yoksa bende bloğu çatlatabılırdım
Yukarı Dön
C@GL@R Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 28
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı C@GL@R Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Şubat 2012 Saat 11:23
araba almak sadece kapının önüne koymak olmuyor malesef alırsanız masraflarınıda düşüneceksiniz. yada daha ucuz arabalara yönelip bakımlarını tam yaptıracaksınız. geçmiş olsun o şekilde sat aracı bence bir ustaya iyi fiyat verirse. yada bir güzel yaptırıp uzun yıllar bineceksin
Yukarı Dön
okankrgz Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
27 - Nisan - 1982

Yaşı : 32
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı okankrgz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Şubat 2012 Saat 16:40
motor almak senin için daha ucuza gelir, 106 gti motoru 2500-4000 tl lira civarı satılıyo takım olarak, senin ki 1.4 quick daha ucuza bulabilirsin... sponsorlarımızdan efe ile görüş o senin işini halleder ;)
motor bloğuna dikiş ıvır zıvır ilerde aklında soru kalmasın git çıkma blok al kafan rahat olur
Koceli/İZMİT

1982
Yukarı Dön
okankrgz Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
27 - Nisan - 1982

Yaşı : 32
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı okankrgz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Şubat 2012 Saat 16:43
ayrıca çatlağın piston, egz., segman, gömlekle ne alakası var senin araban yağsız kalıpta motor kitlememiş ki ? en fazla dikiş atar, taşlattırır ıvır zıvır yani bence bu işte bi gariplik var.
Koceli/İZMİT

1982
Yukarı Dön
tufan yıldırım Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı tufan yıldırım Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Temmuz 2012 Saat 21:36
slm kardeşim  en son olacığı fiyat bumu ? kaç model kaporta aksamı iç aksamı nasıl arabanın renk ne?
Yukarı Dön
tufan yıldırım Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı tufan yıldırım Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Temmuz 2012 Saat 21:39
uyqun bşy yaparsan alalım arabayı satcaksan eğer. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konuyu paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 30 KONU
Konu Cevap Yazan Okunma Son Mesaj
konu icon Satılık 206 orjinal stopları. 100 tl son mesaja git 10 Red dream 178 Red dream
konu icon Satılık Peugeot 207 15" Monaco Jantları (Lastiksiz son mesaja git 12 GökhaN 535 alper barış
konu icon Bilgilerinize İhtiyacım Var son mesaja git 20 Gizem106 293 Efe-Pöjo
konu icon 307 " ABS FAULT" hatası yardım !!! son mesaja git 5 samet2461 116 Efe-Pöjo
konu icon 206 Yakıt Lambası son mesaja git 2 CeRRaH 46 SEZGIN72
konu icon Peugeot 106 diecast maket araba son mesaja git 12 dRhkn 1600 herry
konu icon 307 yol bilgisayari tarih saat nasil ayarlanir.. son mesaja git 4 pug206emre 60 pug206emre
konu icon 307 halı ıslak (MOTOR SU EKSİLTMİYOR) son mesaja git 9 albayman 197 pierson
konu icon RCZ MOTOR ARIZASI son mesaja git 1 blackNyellow 46 KILIÇ
konu icon Akü Işığı Yanıp Sönüyor. Acil Yardım Lütfen! son mesaja git 20 mhmttn 607 mertazor
konu icon 106 XR Otomatik Şanzıman SORU ? son mesaja git 1 burto43 52 hook
konu icon Sohbet / Muhabbet son mesaja git 456 GökhaN 7582 şimşek 307
konu icon 106 Quik.Yarın muayeneye gireceğim:( son mesaja git 9 ozerpeker 99 okan77
konu icon Gösterge panelinde kararma son mesaja git 0 _ali_ 23 _ali_
konu icon Cam filmi yaptırcam konuya bakarsanız sevinirim son mesaja git 26 cansytnn 2665 themurat54
konu icon 307'im 210 km yaptı gittikçe hızı artıyor son mesaja git 23 307 1.4 hdi 498 okan77
konu icon Minervayı Satıyorum son mesaja git 1 Oguz BOR 54 KILIÇ
konu icon peugeo 307 cam kendi kendine açılıp kapanıyor yard son mesaja git 7 raconcu 154 pekmez006
konu icon Orjinal Peugeot Jant Ağırlıkları - Peugeot Wheels son mesaja git 0 GökhaN 29 GökhaN
konu icon rölanti de hafif dalgalanma son mesaja git 8 pekmez006 105 pekmez006
konu icon 208 1.0 vti önerenler son mesaja git 5 bakitopcu 145 GökhaN
konu icon DİREKSİYON SORUNU son mesaja git 10 JOSEPT87 205 ahmetemir
konu icon Satılık LG G optimus E975 son mesaja git 2 ahmet_bjk 51 reality59
konu icon 206 panzidot ariyorum son mesaja git 2 enginpolat46 71 herry
konu icon motor yıkatmak son mesaja git 15 omera 311 herry
konu icon Renault motorunun Mercedes'te, PSA motorunun Volvo son mesaja git 2 ahmet_bjk 105 Can Oksuz
konu icon Acil Destek lütfen konumuz hararet son mesaja git 6 slayer65 116 fatihpekgoz
konu icon 2009 model 308 broşürü arıyorum son mesaja git 2 ahmet_bjk 45 MemoTech
konu icon Kış Lastiği son mesaja git 20 CeRRaH 363 fatihpekgoz
konu icon 206 silecekler kendi kendine çalışıyor son mesaja git 2 kadirbaba206 70 fatihpekgoz
peugeotturkey.com - Kralsoft sunucularında barındırılmaktadır.

Valid CSS!

Peugeot Turkey Facebook