Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >508 (2011-2018)
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Peugeot 508 artı ve eksiler - Kullanıcı Yorumları
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Peugeot 508 artı ve eksiler - Kullanıcı Yorumları

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı KararsızKullanıcı Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 34
Aracı : Audi A4 B6
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KararsızKullanıcı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Şubat 2017 Saat 12:11
Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır Peugeot 508 modelini inceliyorum ve bu forumu buldum.

Aranıza yurtdışından katılıyorum.

Peugeot 508 alabileceğim paraya birçok göze çarpan araç alabiliyorum, BMW E60, Mercedes E W211 ve Audi A6 gibi fakat bu araçlar çok göze çarptığından dolayı, çalıntı olayları oldukça fazla.

Şu ana kadar yaptığım araştırmalarda iki model arasında kaldım; Skoda Superb ve Peugeot 508.

Şehiriçi haftada en fazla 10-20km yol yapıyorum. Genelde uzun yol yolcuğu yapmaktayım. O nedenle uzun yol konforu benim için çok önemli.

Şu an sahibi olduğum Audi A4 B6 quattro var oldukça performanslı bir araç fakat yeni araçta performans benim için o kadar önemli değil.

Skoda Superb ve Peugeot 508' den hangisini tavsiye edersiniz ve Peugeot 508 alırsam hangi motor seçeneğinden almam tavsiyenizdir. Zira burada hem benzin hemde dizel tüm motor seçenekeri mevcut ve yakıt olarak benzin ve dizel fiyatları aynı.

Sizlerden gelecek yorumlar benim için oldukça önemlidir.

Teşekkürler,
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Şubat 2017 Saat 12:44
öncelikle aramıza hoşgeldiniz. iki aracında kendi göre artıları ve eksileri var süperb hangi kasa düşünüyorsunuz bildiginiz üzere dsg problemleri vw grubunun kronik sorunları en çok can sıkan yönlerinden biri kofor olarak sizi üzmez donanım peketi kendi bütçenize göre bakabilirsiniz malum oralarda oldukça ucuz araçlar buraya göre 508 avantajı bir çok donanımın standart olması ve tam otomatik bir şazuman sahip olmasıdır. uzun yolda sizi üzmez konfor olarak süperb le aynı sınıfta bir araç fiyat açısında peugeot daha uygundur sanırım. yakıt tüketimlari aşağı yukarı iki aracında aynı fakat 508 165 bg suberb 120 bg 2.0 tdı 190 bg yeni kasası için diyorum fiyat ve performans ve donanım açısında 508 tarcih edilebilir.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı fkundak Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 508 allure thp
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fkundak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Şubat 2017 Saat 12:44
Merhaba,
Bir 508 kullanıcısı olarak merakınızı gidermeye çalışayım.

1. SuperB 'nin dış malzeme kalitesinin daha iyi, 508 'in ise iç malzeme kalitesinin daha iyi olduğunu belirtiyorlar. Ben hiç superb görmediğim için birşey diyemeyeceğim.

2. Yakıttan ziyade konfor ön planda ise öncelikle Allure paleti incelemeniz isabetli olacaktır.

3. Düşündüğünüz aracın şanzımanını araştırmanızı öneririm. THP lerde 2014 öncesi ZF, 2014 sonrası EAT şanzıman vardır ve tam otomatiktir. Dizellerdeki 2014 öncesi Auto6R şanzıman otomatize edilmiş şanzımandır, 2014 sonrası EAT tam otomatik şanzıman gelmiştir. Arada yine otomatize edilmiş ETG şanzıman vardır. Motor ve şanzıman kombinasyonlarının tümü için kronik bir sıkıntı yoktur. Ancak kullanıcı memnuniyeti, memnuniyetsizliği vardır. Konu çok detaylı olduğu için bu kadarı ile yetineyim.

Gönlünüze göre hayırlısı olsun ...
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KararsızKullanıcı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şubat 2017 Saat 22:55
Yorumlarınız için teşekkürler.

Örnek açısından bulduğum bir aracı paylaşmak istiyorum sizlerle, umarım forum kurallarına aykırı bir durum değildir.

Göndermiş olduğum linkteki aracı oldukça beğendim.

Kilometre olarak, Avrupa genelinde kilometreler böyle o yüzden o kısma takılmayın.

Sizin düşünceleriniz nedir araç için?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fkundak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şubat 2017 Saat 23:03
36.000TL
Fiyat mukayesesini TR ile yapınca insanın ağzı açık kalıyor.
Ama biliyoruz ki Avrupa genelinde araçlar daha uygun fiyatlı, TR 'ye göre
:)
araç km hariç güzel bence de
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KararsızKullanıcı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şubat 2017 Saat 23:28
Evet fiyatların TR ile bir alakası ne yazık ki mevcut değil.

Bir önceki mesajımdaki araç gördüğünüz üzere 2.2HDI GT aut6 204 beygir. Bu özellikteki şanzuma ve motorda herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım?

Aşağıdaki linkte bir tane daha paylaşıyorum. Eğer bu iki modelden biri olacaksa, hangisini tercih etmeliyim?

Saygılar,
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2017 Saat 09:30
hocam iki aracında kendine göre avantaj ve dezavantajları var bildiğiniz üzere dizel araç bakım maliyetleri benzinliye göre daha yükse 2.0 benzinli aracın performans ve torku 2.2 hdi göre daha düşük olacaktır. Ama gönderdiğiniz linkte hybrit araç gerçekten hem motor sesi ve yakıt tüketimi açısından 2.2 hdi daha iyi gibi gözüküyor. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fkundak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2017 Saat 09:36
Bir de ben birseyi merak ettim.
Gönderdiğiniz iki aracında km leri 200.000 üzerinde.

1. Avrupa 'yı ben toplu taşımanın, bilhassa trenin yoğun olarak kullanıldığı bir yer olarak gözlemlemiştim. Dolayısı ile bu km ler bana biraz ilginç geldi.

2. Siz niye daha düşük km araç bakmıyorsunuz? Bütçeniz buna mı zorluyor yoksa Avrupa genelinde satılan araç km leri böyle yüksek midir?
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2017 Saat 09:44
valla @fkundak hocam benim abimde almanyada geçen yaz 2013 sharan aldı o bile 115000 km deydi 23000 euroya aldı  aynı aracın 20000 km olanı sormuş oda 28000 euro fiyat vermişler baya bir fark var ondan galiba :) birde avrupa insalar işlerine başka bir şehire giyor genelde km yüksek olmasını ondan galib benim düşümcem tabi :)
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fkundak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2017 Saat 11:13
Bizde km düşük olacak, boya olmayacak
:)
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KararsızKullanıcı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2017 Saat 14:02
Kilometre konusu ile ilgili: Avrupada 5 yaşından yaşlı araçların kilometreleri genelde 200.000 üzeri oluyor. Arkadaşın bahsettiği gibi başka şehirlerde hatta ülkelerde çalışıp, hergün gidip gelen insan sayısı oldukça fazla.

Düşük araçlar tabi ki mevcut fakat onlarında fiyatlarında farklılık mevcut.

Arkadaşlarımın çoğunda Audi, BMW ve Mercedes araçlar mevcut ve 300.000 kilometrelerden düşük aracı olan yok.

Kendi aracımı 160.000' de aldım ve şu an 200.000' de fakat 160.000 büyük ihtimalle orijinal kmsi değildir.

TR' deki gibi burada aracın km'sine bakılmıyor genelde. Boya konusu tabi ki kontrol edilen bir nokta.
Çevrimdışı EvrenOzlu Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 43
Aracı : Peugeot 508 Allure
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EvrenOzlu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Aralık 2017 Saat 09:12
508 konusunda objektif bir yorumda benden gelsin. Alman araçlardan vazgeçmeyen biri olarak, yıllarca Audi'den, Golf'e, 3.20d'den en son Opel Insignia sına kadar tüm araçları kullandım. Insignia hariç hepsi tek kelime ile mükemmel araçlardı. Özellikle Golf7'deki kalite ve konforu daha hiçbir araçta bulamadım.Bu arada kullandığım tüm araçlar dizel bunuda belirtmek isterim. Büyük araç ihtiyacım sebebi ile 508 blueHDI Allure aldım en son. Hakikaten kafamdaki Fransız önyargısını kırdı diyebilirim. Özellikle Insignia'dan sonra hem hacim olarak genişliği hem malzeme kalitesi, hemde konforu tek kelime ile mükemmel. Aynı segmentteki bir Mercedes'e, Bir BMW'ye onlarca para saymak hakikaten gereksiz. Araçta yok yok, tüm özellikleri sizi araca bağlıyor hakikaten. Yalnız kusur demek istemiyorum ama insanı düşündüren tek eksisi ETC Vites. Hakikaten yukarıda saydığım tüm araçların hiçbirinde vites geçişini hissetmezken bu araçta bunu hissediyorsunuz. İnsanı düşündüren böyle bir araçta bunu hissetmek. Aracın herşeyi kusursuzken vites üzüyor açıkçası. Bir süre sonra belki alışıyorsunuz ama olmasa tabiki daha iyi. 
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Aralık 2017 Saat 09:44
Orjinalini yazan: EvrenOzlu EvrenOzlu Yazdı:

508 konusunda objektif bir yorumda benden gelsin. Alman araçlardan vazgeçmeyen biri olarak, yıllarca Audi'den, Golf'e, 3.20d'den en son Opel Insignia sına kadar tüm araçları kullandım. Insignia hariç hepsi tek kelime ile mükemmel araçlardı. Özellikle Golf7'deki kalite ve konforu daha hiçbir araçta bulamadım.Bu arada kullandığım tüm araçlar dizel bunuda belirtmek isterim. Büyük araç ihtiyacım sebebi ile 508 blueHDI Allure aldım en son. Hakikaten kafamdaki Fransız önyargısını kırdı diyebilirim. Özellikle Insignia'dan sonra hem hacim olarak genişliği hem malzeme kalitesi, hemde konforu tek kelime ile mükemmel. Aynı segmentteki bir Mercedes'e, Bir BMW'ye onlarca para saymak hakikaten gereksiz. Araçta yok yok, tüm özellikleri sizi araca bağlıyor hakikaten. Yalnız kusur demek istemiyorum ama insanı düşündüren tek eksisi ETC Vites. Hakikaten yukarıda saydığım tüm araçların hiçbirinde vites geçişini hissetmezken bu araçta bunu hissediyorsunuz. İnsanı düşündüren böyle bir araçta bunu hissetmek. Aracın herşeyi kusursuzken vites üzüyor açıkçası. Bir süre sonra belki alışıyorsunuz ama olmasa tabiki daha iyi. 

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Yorumunuz için teşekkür ederim. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı Bakudipek Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 508
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Bakudipek Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ocak 2019 Saat 23:08
ben de geçen hafta 2014 508 allure otomatik dizel alarak aranıza katıldım. Ilk mesajda da belirtildiği gibi araç tam bir Konfor aracı ancak infotainment sistemi beni hayal kırıklığına uğrattı Belki de kullanımını bilmediğimle ilgili olabilir. Siz deneyimli arkadaşlara Birkaç sorum olacak:

1.si ve en önemlisi bluetooth bağlantısı ile ilgili. Başlangıçta sadece telefon görüşmesi sesi cihaza aktarılıyordu ve görüşme esnasında da 1 kez kesildi. Tekrar kaldırıp kurunca Bu problem düzeldi ve medya sesini de cihazdan alabilmeye başladım. Ancak şu anki problem Bluetooth sesinin aktarımında 3 4 Saniyelik bir gecikme olması. Yurtdışı forumlarda Bu gecikmenin yazılım güncellemesi ile çözülebileceğini söyledikleri için hem aracın bakımlarının yapıldığı servisi aradım hem de Üsküdar'daki servisi ile görüştüm. Servisi veren İzmit'teki firma bütün bağlantıları kaldırıp tekrar deneme mi önerdi bu durumda da düzelmeyince Üsküdar'daki firma Esen elektronik firmasına yönlendirdi. Onlarla yaptığım görüşmede de gecikmenin normal olduğunu söylediler daha önce 2016 Passat aracımda böyle bir problemle karşılaşmamıştım. Benzer bir durumla karşılaşan var mı ?

2. Problemim de telefondaki muzikleri usb bağlantısı ile açamadım bir türlü. Ben acaba telefon ekranını mirrorlink ile aktarabilir miyim diye beklerken usb den sesi de aktaramadim.

Bilgisi olan arkadaşlar bilgi verebilirlerse sevinirim. 
Çevrimdışı burhanakbas Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 508
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı burhanakbas Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Nisan 2020 Saat 15:33
arkadaşlar merhabalar,

Çok güzel anlatmış arkadaşımız eğer paugeut 508 alacaksanız izlemenizi tavsiye ederim. artıları ve eksilerinden bahsetmiş

https://www.youtube.com/watch?v=o_05yFOAHaM&list=UUAGSkmiPSu3T7oz_agx-mTA&index=1
Çevrimdışı adnanyavas24 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı adnanyavas24 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Nisan 2020 Saat 19:32
ben de alalı 2-3 ay oldu yeni 508 i araç gayet sağlam cockpitin tasarımı müthiş bana özel yapılmış gibi 
Çevrimdışı erdalyagci16 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı erdalyagci16 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Nisan 2020 Saat 21:08
yeni 508 çok daha donanımlı ayrıca d segment spor bir sedan olarak rakibi yok 
Çevrimdışı erdemdemir11 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı erdemdemir11 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2020 Saat 11:42
ısıtmalı koltuklar benim favorim açıkçası ayrıca iç mekan ve cockpit tasarımı mükemmel olmuş
Çevrimdışı hasankose15 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hasankose15 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nisan 2020 Saat 12:33
508 i tavsiye ederim patronumda görüp incelemiştim oldukça lüks yol tutuşu ve sürüş on numara 
Çevrimdışı ahmetderin56 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetderin56 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nisan 2020 Saat 13:29
508 konfor açısından çok başarılı. Asıl araçta beni en çok çeken iç ve dış tasarım oldu
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 876 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5499 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1111 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 804 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 615 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2669 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1018 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1795 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12662 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 595 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 437 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 403 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 452 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 470 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 746 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 566 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16018 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5508 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1856 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 474 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English