Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >306
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Lpgde stop etme sorunu.
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Lpgde stop etme sorunu.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Üçyüzaltı Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Eylül - 1988

Yaşı : 35
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Üçyüzaltı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Lpgde stop etme sorunu.
    Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2011 Saat 22:40
Öncelikle herkese iyi geceler , yeni üye oldum siteye hemende konu açtım umarım soru sormak için üye olmuş gibi olmaz , zira niyetim bu değil.

ARACIM : Aracım Peugeot ' un  306 serisinin griffe modeli , sürücü hava yastığı , klima , hidrolik direksiyon vs... olup 98 model hatchback 5 kapı modeli

ARACIMDAKİ SORUNUM : Aracım bugünlerde lpgde stop ediyor , benzinde ise bu olayı yapmıyor.

Stop etme olayı şu şekilde gerçekleşiyor ;

Araç düzde giderken sorun yok , vites geçişleri arasında yani boş konumda iken rolanti saati yukarı, aşağı hareketlerle dengesiz hareketler yapıp sonunda stop ediyor .

Aracı stop ettikten sonra tekrar çalıştırıyorum , sistem gereği benzinde çalışıyor ama stop etme yada rolantide dalgalanma yaşanmıyor . Mesajımı okuyup ilgilendiğiniz için teşekkür ediyorum .
Çevrimdışı mhakan71 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
20 - Ekim - 1971

Yaşı : 52
Aracı : Peugeot 307 XR
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mhakan71 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Kasım 2011 Saat 00:17
boğaz kelebeğini temizletin
Çevrimdışı by_imp Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
03 - Şubat - 1987

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı by_imp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Kasım 2011 Saat 00:22
ben lpgden anlamam ama sorun sadece lpgde yapıyorsa yakıt sisteminde olabilir yani lpg yakıtını dengesiz alıyor olabilir daha önce deng gelmiştim böyle bir konuya lpg tesisatını kontrol ettir bence
kerem gaziantep gazikent mah.
106 GTİ siyah
0 rh +
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Kasım 2011 Saat 00:26
lpg rölanti ayarını hava girişlerini ve en önemlisi bujileri kontrol ettirin.bunun yanı sıra aracınızın suyunun eksik olmamasına özellikle dikkat edin.
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Eylül - 1988

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Üçyüzaltı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Kasım 2011 Saat 01:06
suyu arac hiç eksiltmiyor saten vede yeni 3 litre antifiriz ile 3 litre su konup kapattık kapağı . Yarın lpg servisine bi gideciğiz bakılım . Benzinde hiç olmuyor hatta şöyle deim soğuk olduğunu bile anlamıyorum arabanın '' pısır pısır'' çalışıyorGülme

Düzenleyen Üçyüzaltı - 01 Kasım 2011 Saat 01:07
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Kasım 2011 Saat 01:13
o zaman lpg sistemini gözden geçirip sistemin ayarlarını bir göster.bütün lpg sistemleri yılda iki defa gözden geçirilmeden tam randımanlı verim alınmaz.haliyle yaz sıcak ve lpg genleşiyor kış soğuk ve genleşen lpg geriye daralıyor sistemın uyum sağlama olasılığı kalmıyor.kolay gelsin.
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Eylül - 1988

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Üçyüzaltı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Kasım 2011 Saat 01:17
Sağolun , ilgi ve alakanız için ayriyetten teşekkür ederim .
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Kasım 2011 Saat 01:19
her zaman yardımcı olurum.lafı bile olmaz ben teşekkür ederimGülme
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Kasım 2011 Saat 07:07
Sorunu aracımı ilk aldığımda bende yaşadım. CeCoLi kardeşimizinde önerileriyle aracıma LPG Bujisi taktırdım ve Gaz Kelebeğinide temizlettim. Bunları yaptıktan sonra sorunum kalmadı. Seninde denemeni tavsiye ederim. Bazen aldığımız kalitesiz LPG de bu sorunu malesefki yaşatabiliyor bize, bu konuyada dikkat etmeni öneririm...
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Eylül - 1988

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Üçyüzaltı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Kasım 2011 Saat 11:52
Evet saten samsun yolu üzerinde daha önce hiç duymadığım bir yerden aldım lpgyi sonra bunlar oldu.

Lpg bujisi nasıl birşey oluyor ?

Düzenleyen Üçyüzaltı - 01 Kasım 2011 Saat 11:53
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Eylül - 1988

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Üçyüzaltı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Kasım 2011 Saat 15:59
Araca bugün belediye benzinliğinden lpg aldım araba bir süre (500 mt ) gidince kendiliğinden düzeldi . Umarım tekrarlamaz sorunu 
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Kasım 2011 Saat 19:46
Tekrarlarsa eğer dediğim gibi Buji lere yönelt dikkatini öncelikli olarak. Bosch Car servislerden BOSCH Platinium-Iridium Buji bulup aynı serviste taktırabilirsin.
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Eylül - 1988

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Üçyüzaltı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Kasım 2011 Saat 19:52
" Bosch Car servislerden BOSCH Platinium-Iridium Buji " bu dediğiniz Çorum'da yoktur sanırım Gülme

Düzenleyen Üçyüzaltı - 01 Kasım 2011 Saat 19:52
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Eylül - 1988

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Üçyüzaltı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Kasım 2011 Saat 20:22
Arac sorunu tekrarladı soğuk havalarda yapıyor Unhappy , bu dediğiniz bujilerin fiyatları ne kadar ve netten getirte biliyoruzmu ?
Çevrimdışı alisuat Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
28 - Ağustos - 1989

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı alisuat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Kasım 2011 Saat 01:25
4 tanesi 100 tl civarıydı sanırım tam emin değilim boğaz kelebiğinide temizletirseniz sorununuz geçer.
2007 opel corsa 1.4 Enjoy SP AT TWP,2009 Toyota corolla 1.6 Elegant AT
0554 941 25 90
A(+)
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Kasım 2011 Saat 04:47
http://www.boschservice.com.tr/tr/en_yakin_bcs

bu adresten bakabilirsin servise. Ben baktığımda Çorum da olduğunu gördüm.Sırıtma

Bujiler sana servis hizmetiyle beraber ortalama 50 TL gibi bir rakama mal olur. Ama Gaz Kelebeğinide temizletmeni kesinlikle öneririm...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Kasım 2011 Saat 07:17
Ayrıca lpg nın butun aksamları kontrol edılmelı... Hortumun agzındakı kelepceden nozullerın kenar ızolasyonuna kadar. Rolantıde bır dalgalanma veya duzensızlık var ıse ıyıce bakılmalı. Bırde ayarlarındakı parametreler kontrol edılmelı. Bazen puskurtme ayarının yanlıs secımınden dolayı bunlarda yasanabılıyor. Bazı ustalar bızım motorlarımızı tanımıyorlar. Full grup calısması gereken motoru tam sıralı ayarladıkları zaman hep problem yaratıyor. Senın motorunda full grup calısır bılgın olsun. Duzgun calısan bır motorun puskurtme ayarını degıstırdıgınız anda rolantıde bozulmaya baslıyor vs vs

Soylemekten gercekten bıktım ama 1 kez daha soyleyeyım. Bu tarz problemler motorun, lpg yakıtının veya lpg donusum kıtının sucu olmayabılıyor. En buyuk ve en bas suc "ustadadır"...

Düzenleyen CeCoLi - 04 Kasım 2011 Saat 07:18
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Eylül - 1988

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Üçyüzaltı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Kasım 2011 Saat 20:46
İyimiş burda olmasına sevindim Gülme bizim yukarı sanayiyi tarif ediyor gidim bir bakıyım , bilgi için teşekkürler.
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Eylül - 1988

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Üçyüzaltı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Kasım 2011 Saat 20:51
Bugün lpg servisine gittim , bakan usta aracın ısındığı zaman düzeldiğini gördü bana ısısını yükseltecez dedi. Daha önce gittiğimde ise sizin dediğiniz gibi pc bağladığında pc de açılan programda listeler vardı ve orda sıralı yazıyordu usta grup olarak değiştirdi . Şimdiki aracın sıcaklığı 25 derece bunu 35 yapacağız , ben aracı aldığımdan belli buji değiştirmedim en kısa zamanda arkadaşların dediği bujiden takacağım . İyi geceler...
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Eylül - 1988

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Üçyüzaltı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Kasım 2011 Saat 21:19
Arkadaşlar stop etme  sorunum halen devam ediyor, arabayı hep benzinde kullanır oldum

bu stop etme sorunu antifiriz koyduktan sonra oldu , daha sonrasında sorunu aşmak için ;

termostadı değiştirdim
hava filitresi değiştirdim
kendim filitrenin olduğu kazanı oraya gelen boruları hepsini temizledim yeni gibi oldu
bujileri değiştirecektim usta bujilerin iyi dedi , onlarıda biraz temizledik taktık
lpgye geçiş sıcaklığını 35 yaptık
Gaz kelebeğini temizlettim ... vs uğraşıp duruyorum ama hala stop ediyor ,aracın üstünde ne yazıkki voltran var burda sadece bir yer bakıyor oda herşeye enjektör değişecek diyor amaç parça satmak . Daha öncede araba benzine geçiyordu onada parça değiştirecekti emiş hortumu patlamış düzelttik geçti . Arabanın yakıtından gidişinden oldukça mennunum ama stop etmesi yokmu... Ve bunların hepsi antirifiz sonrası oldu ya bir alakası var yada denk geldi . Lpg konusu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan  fikir bekliyorum
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1453 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1414 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 169 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4891 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 106 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1105 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 177 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 365 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 238 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1423 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10824 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 520 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 571 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3279 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2047 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English