Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Peugeot Ticari Sınıf >Partner
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - aytemiz mazot aldıktan sonra
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

aytemiz mazot aldıktan sonra

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı tayfundoner Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Temmuz - 1993

Yaşı : 30
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tayfundoner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2011 Saat 18:47
Orjinalini yazan: mon mon Yazdı:

artık eskisi gibi değil, mazota benzine su ve benzeri yanmayan madde katamıyorlar. aracın rolantiden düşmesi tesadüf mü diyecektim ama kuş uçmaz kervan geçmez deyince kuşkulandım. geçmiş olsun umarım ciddi bir sorun olmaz. 

teşekkürler hocam umarım bi sorunla karşılaşmayız.
TYFN DNR
2000 PEUGEOT PARTNER 1.9 D
TYFN_DNR28@hotmail.com

Gurbetçi Çotanak 028
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Temmuz - 1993

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tayfundoner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2011 Saat 18:48
Orjinalini yazan: mon mon Yazdı:

artık eskisi gibi değil, mazota benzine su ve benzeri yanmayan madde katamıyorlar. aracın rolantiden düşmesi tesadüf mü diyecektim ama kuş uçmaz kervan geçmez deyince kuşkulandım. geçmiş olsun umarım ciddi bir sorun olmaz. 

teşekkürler hocam umarım bi sorun çıkarmaz...
TYFN DNR
TYFN_DNR28@hotmail.com

Gurbetçi Çotanak 028
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Temmuz - 1993

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tayfundoner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2011 Saat 18:51
Orjinalini yazan: seyhanak seyhanak Yazdı:

opet in mazotu, shell in benzini !

çogu kişiden duyuyorum opet mazotu kullandıktan belirli bir süre sonra depoda su birikimi oluyomuş forumdan bi abimizde sürekli şirket aracına alıyomuş opetten aracın yakıt sistemini değiştirmek zorunda kalmışlar.
TYFN DNR
TYFN_DNR28@hotmail.com

Gurbetçi Çotanak 028
Çevrimdışı DRIVER34 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
28 - Eylül - 1981

Yaşı : 42
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı DRIVER34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2011 Saat 20:15
Orjinalini yazan: tayfundoner tayfundoner Yazdı:

Orjinalini yazan: DRIVER34 DRIVER34 Yazdı:

eski arabaları bu yüzden seviyorum 84 a100 turbo dizel vardı yolda bulduğum en ucuz mazotu alıyordum tık yoktu arabada afadersiniz  depoya iş....sen yine gidecek yani... arkasında remorkta kalebodur çakılı,bagaj arka koltuk full o halde mersin anamur dağ yollarını patır patır çıkıyordu...

orası öyle ne atarsan depoya sindiriyo motor ama ileride arıza çıkarıyo mesela biz kırsal motorin kalkmadan önce hep kırsal motorin kullanıyoduk tık demiyodu servis çeken bi abimiz var j9 var eski kasa bi 3/2 mazot 3/1 forklift te kullanılmış hidrolik yagı atıyodu depoya yola devam Embarrassed

çıkarsa bile ne tutarki sefaköyden komple motor alsan şimdikilerden ucuza çıkarsın.... :D

ve bir depo 1500 km yapardı tabi depo voltun deposuyla aynıydı nerdeyse...  Embarrassed
307 14XR16V(Sİyah)2005
5427327273
2. Vites
2. Vites
Simge
28 - Eylül - 1981

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı DRIVER34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2011 Saat 20:16

çogu kişiden duyuyorum opet mazotu kullandıktan belirli bir süre sonra depoda su birikimi oluyomuş forumdan bi abimizde sürekli şirket aracına alıyomuş opetten aracın yakıt sistemini değiştirmek zorunda kalmışlar.

valla opetten bende alıyordum eski arabalarımda hiç sorun yaşamadım, şimdiki aracıma ilk fullden alıyordum rampaları çıkmayınca değiitirdim şimdi shellden alıyorum süper .. yağ gibi kayıyor araba...
307 14XR16V(Sİyah)2005
5427327273
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Temmuz - 1993

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tayfundoner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2011 Saat 22:23

eski arabaları bu yüzden seviyorum 84 a100 turbo dizel vardı yolda bulduğum en ucuz mazotu alıyordum tık yoktu arabada afadersiniz  depoya iş....sen yine gidecek yani... arkasında remorkta kalebodur çakılı,bagaj arka koltuk full o halde mersin anamur dağ yollarını patır patır çıkıyordu...

orası öyle ne atarsan depoya sindiriyo motor ama ileride arıza çıkarıyo mesela biz kırsal motorin kalkmadan önce hep kırsal motorin kullanıyoduk tık demiyodu servis çeken bi abimiz var j9 var eski kasa bi 3/2 mazot 3/1 forklift te kullanılmış hidrolik yagı atıyodu depoya yola devam Embarrassed

çıkarsa bile ne tutarki sefaköyden komple motor alsan şimdikilerden ucuza çıkarsın.... :D

ve bir depo 1500 km yapardı tabi depo voltun deposuyla aynıydı nerdeyse...  Embarrassed

Embarrassed  zaten adam servis çekiyo bi ayda 3 motor yaptırcak para kazanıyo arabayla
TYFN DNR
TYFN_DNR28@hotmail.com

Gurbetçi Çotanak 028
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Temmuz - 1993

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tayfundoner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2011 Saat 22:25

valla opetten bende alıyordum eski arabalarımda hiç sorun yaşamadım, şimdiki aracıma ilk fullden alıyordum rampaları çıkmayınca değiitirdim şimdi shellden alıyorum süper .. yağ gibi kayıyor araba...

biz genelde full alıyoruz önceden po alıyoduk sürekli rampada vites düşürüyoduk şimdi full alıyoruz vites düşürmeden üstelik hızlanarak rampa çıkmaya başladık Kahkaha
TYFN DNR
TYFN_DNR28@hotmail.com

Gurbetçi Çotanak 028
2. Vites
2. Vites
Simge
28 - Eylül - 1981

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı DRIVER34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2011 Saat 22:39
ilginç benim 307 sevmedi sanırım fullun benzinini
307 14XR16V(Sİyah)2005
5427327273
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Temmuz - 1993

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tayfundoner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2011 Saat 22:51
benzinini bilmem ama mazotu güzel partnerde gayet güzel yakıyo ama tabi 2000 model bi araç eski tip bi motor var düz bi dizel j9 misali ne koysan yakıyo sindiriyo iyi kötü ayırt etmiyo Embarrassed  ama yeni nesiller hepsi turbolu araçlar o yüzden kalitesiz yakıtta sorun çıkarabiliyo ama full gazıda çok güzel abimde gazını kullanıyo hyundai accent admire çok memnun oda çekiş olsun performans olsun aygaz gazını aratmıyo neredeyse diyo partnerde performansıda yeni nesil araçlara yakın hemde süper bi araç bunu satarsak alacagım diger araç yine bi partner olucaktır ama satıcagımı sanmıyorum turbosuz düz dizel yeni nesili pek sevmiyorum :)
TYFN DNR
TYFN_DNR28@hotmail.com

Gurbetçi Çotanak 028
Çevrimdışı emin08 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
25 - Nisan - 1980

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emin08 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2011 Saat 23:30

benzinini bilmem ama mazotu güzel partnerde gayet güzel yakıyo ama tabi 2000 model bi araç eski tip bi motor var düz bi dizel j9 misali ne koysan yakıyo sindiriyo iyi kötü ayırt etmiyo Embarrassed  ama yeni nesiller hepsi turbolu araçlar o yüzden kalitesiz yakıtta sorun çıkarabiliyo ama full gazıda çok güzel abimde gazını kullanıyo hyundai accent admire çok memnun oda çekiş olsun performans olsun aygaz gazını aratmıyo neredeyse diyo partnerde performansıda yeni nesil araçlara yakın hemde süper bi araç bunu satarsak alacagım diger araç yine bi partner olucaktır ama satıcagımı sanmıyorum turbosuz düz dizel yeni nesili pek sevmiyorum :)
Yeni nesil dizel motorlarda mazot kalitesi çok önemli. Bu da muhtemelen enjektör teknolojilerinin ve sistemin eski dizel motorlara göre daha yüksek basınçla çalışmasından kaynaklanıyor. Örneğin HDI motorlarda bio dizel kullanılması kesinlikle önerilmiyor. Ancak eski tip motorlarda rahatlıkla kullanılabiliyor.

Düzenleyen emin08 - 23 Eylül 2011 Saat 23:30
Peugeot Partner 2.0HDI (2005)
Çevrimdışı emin08 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
25 - Nisan - 1980

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emin08 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2011 Saat 23:44

Orjinalini yazan: emin08 emin08 Yazdı:

geçmiş olsun. bilindik yerlerden ve markalardan yakıt alınmasından yanayım. umarım ciddi bir problem yoktur.

pek almayız başka yerden ama mecburkalınca almak durumunda kaldık full ve po dan genelde şaşmam zaten izmir yolunu bilirsiniz bursadansınız hiç ismini duymadıgım istasyonlar var bazılarının tabelalarında fiyatları bile yazmıyo.sadece tırlara ve kamyonlara çalışıyolar Gülme
Bence bu tür yerlerden uzak durulması lazım  (mecburiyetler hariç). Belki yanlış düşünüyorum ama 1 depo yakıtta 5-10 tl tasarruf için değmez. Tabi bu benim düşüncem...

Bazı arkadaşların da belirttiği gibi marka kadar istasyonda önemli. Uzun zamandır şirket araçlarına yakıt aldığımız bilindik bir markanın istasyonundan aldığımız mazotta yüksek oranda su çıktı. Gösterge panelindeki ikaz lambası erken fark edilmeyip araç stop edilmeseydi motor + pompa vs... büyük zarar görecekti. Serviste depo boşaltıldı içinden çıkan yakıtın rengi bulanık/çamurlu su gibiydi. Gerçi istasyonun kasıtlı olarak böyle bir şey yapmış olabileceğine inanmıyorum ama bu olaydan sonra ister istemez şüpheyle bakmaya başladım. 
Peugeot Partner 2.0HDI (2005)
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Temmuz - 1993

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tayfundoner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Eylül 2011 Saat 00:00

geçmiş olsun. bilindik yerlerden ve markalardan yakıt alınmasından yanayım. umarım ciddi bir problem yoktur.

pek almayız başka yerden ama mecburkalınca almak durumunda kaldık full ve po dan genelde şaşmam zaten izmir yolunu bilirsiniz bursadansınız hiç ismini duymadıgım istasyonlar var bazılarının tabelalarında fiyatları bile yazmıyo.sadece tırlara ve kamyonlara çalışıyolar Gülme
Bence bu tür yerlerden uzak durulması lazım  (mecburiyetler hariç). Belki yanlış düşünüyorum ama 1 depo yakıtta 5-10 tl tasarruf için değmez. Tabi bu benim düşüncem...

Bazı arkadaşların da belirttiği gibi marka kadar istasyonda önemli. Uzun zamandır şirket araçlarına yakıt aldığımız bilindik bir markanın istasyonundan aldığımız mazotta yüksek oranda su çıktı. Gösterge panelindeki ikaz lambası erken fark edilmeyip araç stop edilmeseydi motor + pompa vs... büyük zarar görecekti. Serviste depo boşaltıldı içinden çıkan yakıtın rengi bulanık/çamurlu su gibiydi. Gerçi istasyonun kasıtlı olarak böyle bir şey yapmış olabileceğine inanmıyorum ama bu olaydan sonra ister istemez şüpheyle bakmaya başladım. 

bende bizzat şahit oldum bursa teknik malzemede staj yaptım 2 sene önce opetten alınıyodu araca yakıt sürekli yetkili servise gidiyo araçlar şirket aracı oldugu için en son bakımında adamlar depoda su oldugunu söylemişlerdi ancak normal dizel bi motordu mazotla suyu yakmış galiba ondan sonra şirket kendi bünyesinde bi istasyon açtı bp bayiligi aldı artık kendi yakıtlarını kendileri koyuyolar araçlarına.
TYFN DNR
TYFN_DNR28@hotmail.com

Gurbetçi Çotanak 028
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Temmuz - 1993

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tayfundoner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Eylül 2011 Saat 00:06

Yeni nesil dizel motorlarda mazot kalitesi çok önemli. Bu da muhtemelen enjektör teknolojilerinin ve sistemin eski dizel motorlara göre daha yüksek basınçla çalışmasından kaynaklanıyor. Örneğin HDI motorlarda bio dizel kullanılması kesinlikle önerilmiyor. Ancak eski tip motorlarda rahatlıkla kullanılabiliyor.

kesinlikle nereden alırsak alalım yakıyo araç yakıtı öncedende kırsal motorin kalkmadan önce sürekli kırsal motorin alıyoduk biz hiç sıkıntı çekmiyoduk ama yeni nesil kullanamıyo her markadan alıyoduk bi arada tek sorun kalitesiz yakıt bazı sorunlar yaratıyo bu konuda belirttigim gibi ancak bu sorunu şehir içinde yaşıyorum dur kalkta ama şehir dışında yag koysan sorun yaratacagını sanmıyorum.
TYFN DNR
TYFN_DNR28@hotmail.com

Gurbetçi Çotanak 028
Çevrimdışı cottons1903 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cottons1903 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Haziran 2016 Saat 16:09
güzel hort :) Thumbs Up
Çevrimdışı akundakci Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı akundakci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Haziran 2016 Saat 09:15
Sağlam Hort :)
Peugeot 2000 306 1.6 xr
Ford Fiesta 2007 1.6i Comfort
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Haziran 2016 Saat 10:49
reklam yapıyordu sildim mesajını üyeliğinide banladım
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
Çevrimdışı KILIÇ Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 2010 - 207 1.4 HDİ Millesim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KILIÇ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Haziran 2016 Saat 14:00
akılı kelden
yakıtı shellden :)
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı
Çevrimdışı ekinoks44 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
03 - Eylül - 1982

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ekinoks44 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Haziran 2016 Saat 16:09
Aytemiz bilinen bir marka bende lpg yi genelde ordan alırım. Sorunun istasyon bazlı olduğunu düşünüyorum. 
Peugeot 206 XT 2003 Otomatik Vites
Ford Fiesta Comfort 2006 Otomatik Vites
Ford Focus Titanium 2013 Powershift
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1683 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1479 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 223 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4910 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6012 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25181 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1417 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 123 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1125 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 186 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 381 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 256 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1463 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10854 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 535 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 602 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4131 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3298 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2056 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English