Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TURKEY FAN CLUB GENEL >Sohbet \ Muhabbet
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - LuKOiL Hakkında bildiklerimizi paylaşalım
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

LuKOiL Hakkında bildiklerimizi paylaşalım

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Temmuz 2011 Saat 14:21
evet denemeden anlayamazsın. dediğim gibi belki lukoilden de memnun olan çıkar. en iyisi kendin denemelisin.
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Temmuz 2011 Saat 08:02
abı yıne cok yakıyor : 10 tl gaz ıle 60km yaptıgımı bılıyorum ben 106 ıle hemde basa bas 160-170
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Temmuz 2011 Saat 09:52
Orjinalini yazan: EmRaH EmRaH Yazdı:

abı yıne cok yakıyor : 10 tl gaz ıle 60km yaptıgımı bılıyorum ben 106 ıle hemde basa bas 160-170

emrah sen onu lpg 1.5 tl iken yaptın herhalde (:
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Temmuz 2011 Saat 13:06
2e yakındı hacı 1 sene once :D
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Temmuz 2011 Saat 13:13

2e yakındı hacı 1 sene once :D

emrahım yere bakanım yürek yakanım doğru diyorsun. okadar çok zam geliyor ki 1 sene önce o fiyatlar normal tabi (:

ahh ah 1.8 opel vectra ile lpg 1.55 iken 5 tl ye 40 km giderdik hey gidi günler.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Temmuz 2011 Saat 14:00
Bende ankarada gazı 1.95den alıyorum diger gazlardan hiç bir farkı yok..
milangaz demirören lpg :)
Çevrimdışı çetin Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
19 - Ocak - 1980

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı çetin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Temmuz 2011 Saat 16:09
Bu fiyat dalgalanmalarını görünce aklıma ilk gelen şey ; akaryakıt istasyonlarında benzinde olduğu gibi lpg doldururken üçkağıt yapma durumları var galiba yoksa bu fiyatlar ne böyle ya biri 2.31 tl alıyor diğeri 1.97 tl ye Shocked
206 feline (2006)     1.4 otomatik+Atiker Safe Fast
Çevrimdışı Baybars Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
01 - Ocak - 1985

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Baybars Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Temmuz 2011 Saat 17:30
Abi tanınmış yerlerden vazgeçmeyelim en güzeli bazı arkadaşlar full dedi gecen gittim mazot aldım kuran carpsın araba gitmıyor 4 vites 130 normalde opetten alıyordum fark olsun dedım o mazotu atana kadar atla karayı seçtim depodan şimdi opetten aldıgım mazotla 4.vites direk 160 eski formuna kavuştu asla arabama kötü mazot almam sizde almayın arkadaşlar uzuz diye kacıyoruz ama gine aynı hesap oluyor
full 20 tl mazot 65 km gidiyorum
opet 20 tl mazot 108 km gidiyorum
Saygılar
PEUGEOT Partner 1.6 HDI Tepee Comfort Origin
0532 430 79 22
Çevrimdışı HRMNKY Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı HRMNKY Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Temmuz 2011 Saat 00:13
Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

abı sız 20 lıralık gazla 60-70 km gıdıyorsnz gazın hıc avantajı yok bana gore :) 3,33 dan mazot altım bugun banko 80 km 20 lıraya :)

emrah seninki 20 tl ye 80 km gidiyor benimkide 20 tl ye 70 km gidiyor. şimdi 10 km için gül gibi arabamı bırakıp da bilmediğim bir dizel amaya gerek yok demi (:

Benim ki hiç değişmez.Mazotun litresi 3.68'den 20 liralık mazot alıyorum 110-120km arası gidiyor araç
Peugeot 206 X-Line 1.4 HDI

Çevrimdışı ose Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
05 - Ocak - 1985

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ose Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Temmuz 2011 Saat 04:46
Orjinalini yazan: emreyilik emreyilik Yazdı:

ben uzun süre lukoil kullandım. performansı iyi ama diğer gazlara göre daha çabuk bitiyor.

lpg 2,27 iken lukoilden indirim kartı ile birlikte 2,07 tl den alıyordum ve 20 tl ye yaklaşık 9,66 LT alıyordu bununla 65 km yol gidiyordum.

daha sonra shell'i denedim. lpg 2,27 den 20 tl ye 8,81 litre gaz alıyordum ve 75 km gidiyordum. bu sebeple lukoili bıraktım.

kısaca lukoil ucuz olduğu için 20 tl ye lukoilden shelle göre 1 litre fazla almama rağman 10 km daha az gidiyordum.

tabi bu benim görüşüm memnun olan da var.
LPG yi taktırdığım usta kesinlikle gazı shell den al demişti bana..Onun dediğini de yaptım hep shellden alıyordum..Tatil için İzmire gelirken depoyu doldurdum 27 lt aldı ve gaz bittiğinde tam 375 km gitti..Yolda shell aradım ama olmadığı için Opetten aygaz aldım..yine 27 lt ciarında doldu ve aygazla 315 km gitti.. o yüzden ben de opetten iyice soğudum..Bu lukoili de izmirde gördüm denemeye karar verdim..
Ben de en uzun km yi shelle gidiyorum aradaki fark küçüksenmeyecek kadar çok büyük. 26.5 lt le uzun yolda 350km gidiyor. Diğerleri 300 ü ya zor buluyor yada çok az geçiyor. Bilgilerinize. Shellden vazgeçmem.  Emre senin araç 16 valf mi?

Düzenleyen kankam_743 - 15 Temmuz 2011 Saat 04:47
Çevrimdışı emreyilik Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 42
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emreyilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2011 Saat 00:44
Orjinalini yazan: ose ose Yazdı:

ben uzun süre lukoil kullandım. performansı iyi ama diğer gazlara göre daha çabuk bitiyor.

lpg 2,27 iken lukoilden indirim kartı ile birlikte 2,07 tl den alıyordum ve 20 tl ye yaklaşık 9,66 LT alıyordu bununla 65 km yol gidiyordum.

daha sonra shell'i denedim. lpg 2,27 den 20 tl ye 8,81 litre gaz alıyordum ve 75 km gidiyordum. bu sebeple lukoili bıraktım.

kısaca lukoil ucuz olduğu için 20 tl ye lukoilden shelle göre 1 litre fazla almama rağman 10 km daha az gidiyordum.

tabi bu benim görüşüm memnun olan da var.
LPG yi taktırdığım usta kesinlikle gazı shell den al demişti bana..Onun dediğini de yaptım hep shellden alıyordum..Tatil için İzmire gelirken depoyu doldurdum 27 lt aldı ve gaz bittiğinde tam 375 km gitti..Yolda shell aradım ama olmadığı için Opetten aygaz aldım..yine 27 lt ciarında doldu ve aygazla 315 km gitti.. o yüzden ben de opetten iyice soğudum..Bu lukoili de izmirde gördüm denemeye karar verdim..
Ben de en uzun km yi shelle gidiyorum aradaki fark küçüksenmeyecek kadar çok büyük. 26.5 lt le uzun yolda 350km gidiyor. Diğerleri 300 ü ya zor buluyor yada çok az geçiyor. Bilgilerinize. Shellden vazgeçmem.  Emre senin araç 16 valf mi?
yok dostum 8 valf
2005 model Peugeot 206 X-line Triptonik//Atiker Sıralı Sistem//
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emreyilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2011 Saat 00:47
Bu arada konunun başında belirttiğim 20 tl lik gaz bitti. Tamamı şehir içinde kullanıldı ve 83 km gitti..Bu denemeleri diğer akaryakıt şirketlerinde de deneyeceğim. Bakalım hangisi en uuzn km yapacak ama Lukoil hakkında olumlu şeyler söyleyebilirim..Performansta gözle görülür bi düşüş olmadı..83 km de iyi bi değer diye düşünüyorum..
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2011 Saat 08:53

Bu arada konunun başında belirttiğim 20 tl lik gaz bitti. Tamamı şehir içinde kullanıldı ve 83 km gitti..Bu denemeleri diğer akaryakıt şirketlerinde de deneyeceğim. Bakalım hangisi en uuzn km yapacak ama Lukoil hakkında olumlu şeyler söyleyebilirim..Performansta gözle görülür bi düşüş olmadı..83 km de iyi bi değer diye düşünüyorum..

yakıtı kaçtan aldınız. litre olarak hesaplamak daha iyi olur yakıt fiyatları sürekli değiştiği için zam geldiğinde 20 tl ye 83 gidemeyeblirsin. en iyisi litre üzerinden tartışmak. Bu tüketimi bence biraz daha düşürebilirsin.

benim aracım şuanda 20 tl ye 74 km gidiyor yani lpg de 100 km de 11,7 litre gibi bişey yakıyor.

bendeki aracın 307 (daha ağır) ve otomatik olduğu için normalinden fazla yaktığını düşünürsek sizinkinin biraz daha düşmesi gerektiğini düşünüyorum. Diğer petrol şirketlerini denemenizde fayda var.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emreyilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2011 Saat 11:42
Yakıtı 2.18 den aldım. hesaplarıma göre 11,2/100 km yakmış..Şimdi senini aracını düşünürsek haklısın biraz daha az yakabilirdi..
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2011 Saat 12:08
bir kaç yerde daha denediğinde olumlu sonuçlar alacağını düşünüyorum. tabi bu yakıt konusunda lpg nin ayarı, hava filtresi, buji vs de önemlidir bunların bakımlarını ihmal edersen yakıtın yükselebilir.
Çevrimdışı Bavik Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
28 - Temmuz - 1990

Yaşı : 33
Aracı : 406 2.0 SV
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Bavik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eylül 2011 Saat 23:56
arkadaşlar dediginiz gibi gazda ucuz oldugu zamn ben aldıgımda çekişten fark ediyorum ucuz gaz a pek yaklaşmayın sadece gaz deil digerleri içinde geçerli genel olarak Petrol Ofisini ve opet kullanıyorum gayette iyi PO da 2.19 a alıyorum litresini 
Çevrimdışı 34sea45 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
14 - Ocak - 1984

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 34sea45 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Eylül 2011 Saat 07:25
lukoil hakkında birazda ben bişeyler söyliyim akpet bayilerini satın alarak türkiye piyasasına girdi ilk etapda 1124 şubesi varken şuan 711 tane şubesi var istasyon kontrolleri çok sıkı bi şekilde kontrol ediliyor (yakıt yönünden) istanbul adına söylüyorum her istediğinde istasyonunu bulamıyosun mesela ümraniyede yok varsada ben daha görmedim gaz olarak tanıdıgım herkez opetten alıyor özellikle 2004 astrası olan arkadaşımla test ettik diger yerlerden alındıgında arıza ışıgı yanarken opetten aldıgı zaman herhangi bir ışık yanmıyor bunu 8 9 istasyonde denedik
Çevrimdışı musictime Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
01 - Ocak - 1989

Yaşı : 36
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı musictime Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Eylül 2011 Saat 17:18
aracınıza yakıt alırken 3ü 5i aramayın arkadaşlar lütfen lukoil ne ya marka mı biraz shelin gazını deneyin farkıyaşayın bp gazı deneyin şaşmayın şu markalardan depoda 2 lira kar yapacam diye ricam size budur.  arıza ışığı da bir şekilde yanar pompanın gaz ayarı yoktur sert veriyordur ondan yakar petrollerle ilgisi yoktur onu sizin gaz ayarını değiştirmeniz yada kontrol ettirmeniz gerekmekte yanan ışıkta pek bişe ifade etmez sadece can sıkmaktadır

Düzenleyen musictime - 03 Eylül 2011 Saat 17:19
Çevrimdışı mcemin Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : PEUGEOT 307 1.4 XR 16V
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mcemin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ekim 2014 Saat 10:19
Diğerlerini bilmem ama LUKOIL den aldığım benzin ile çok daha fazla yol yapıyorum. Opet, shell, BP, PO hepsini denedim. Kullanımım hep aynıdır. Zaten bir kere de karar vermem. Sürekli kullanımda hangi marka benzin ile ne kadar yol yapıyorsun belli ediyor. LUKOIL diğerlerine göre hem hesaplı hem de bariz bir şekilde çok daha fazla km yapıyor aracım. Bir de TOTAL benzini ile daha fazla km yapabiliyorum. LUKOIL ve TOTAL dan aldığım benzin ile diğerlerine göre bir depoda minimum 50 ile 100 km arası fazla yol yapıyorum. Aynı şekilde arkadaşta CDI220 dizel mercedes var. Ondan da denemesini istedim LUKOIL' i. Ve o da 50 ile 100 km arasında fazladan yol yapmaya başladığını söyledi ve bana tavsiyem için teşekkür etti.

Herkese iyi sürüşler.
Çevrimdışı Sercan Mungan Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Aracı : Corsa D 1.3 Cdti Enjoy
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Sercan Mungan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ekim 2014 Saat 18:42
Shell az götürüyor,bp den şaşmayın derim hem uzun gidiyor hem de en ufak ses yok performans üst düzey tavsiye ederim.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 995 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5578 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1183 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 883 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 684 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2739 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1086 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1867 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12739 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 672 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 506 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 472 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 514 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 530 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 809 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 637 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16074 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5556 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1903 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 510 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English