Peugeot Türkiye Fun Club Ana Sayfa
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

sılındır atesleme sısmotemı arızası nasıl cozulur

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
formulaone Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Ekim - 1988

Yaşı : 26
Aracı : Belirtilmemiş
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı formulaone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: sılındır atesleme sısmotemı arızası nasıl cozulur
    Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 23:31
arkadaslarım aracımda tekleme sorunu var bılgısayara baglattım ve sılındır atesleme arızası yazdı kontrol panelınde pıs hava karısımı gostergesı yanıyor rolantı tutmuyor parca ortalama ne kadardır bana soylenen motorda kapagın altında 4 sılındıre atesleme gorevı yapan bır parca varmıs o degsırse sorun ortadan kalkacakmıs fıkırlerınızı beklıyorum 
Yukarı Dön
Sponsor Bağlantı

Yukarı Dön
Platinium Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
20 - Ekim - 1986

Yaşı : 28
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Platinium Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 23:35
Bende de vardı ateşleme bobinini değiştim sorun çözüldü.Ama senin arabada aynı sorun mu bilememGülme
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 23:37
Oncelıkle gecmıs olsun. Anladıgım kadarıyla enduksıyon bobınınden bahsedıyorsun muhtemelen... 

Parca hakkında Sahın Peugeot Murat abımıze danısabılırsın...
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Ekim - 1988

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı formulaone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 23:43
pcye baglattıgımda arıza cevabı suydu sılındır atesleme sıstemı tekleme arızası yazıyordu ve usta oradan oldugunu soyledı parcanın fıyatıda 270 tl cıvarı bır sey omurlerı 4 yıl cıvarı dedı bunu degıstırırsen kesın sorun ortadan kalkar dedı bılemıyorum 
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2011 Saat 23:52
Dogrudur olabılır. Cunku bu 307 ve 206 larda kullanılan TU5JP4 motorlardakı bobınler bıraz zayıf. Cok uzun dayanmıyor ne hıkmetse...
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Ekim - 1988

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı formulaone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2011 Saat 00:04
cecolı kardesım artık canıma tak ettı bırdaha araba alırsam kesınlıkle fransız almayacagım degıstırdıgımı parcaları sıralayayım aracımı cok sevıyorum ama bu durumlar benı sogutuyor bu aractan bsı beyın 800 tl  atesleme bobını 300 tl degısecek gerı vıtes musuru 50 tl cam dugme musurlerı egzos bogazdan arkaya tum 250 tl daha var sayamadıgımı aklıma gelmeyen ama en can sıkıcısı yolda zor durumda bırakması ınsanı vallahı moralımı ıyıcene bozdu bu arac ısı bakımlarıda tam zamanında yapılmasına ragmen yınede cesıtlı aksamlardan sorunlar cıkartıyor anlamadım gıttı 
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2011 Saat 00:06
Orjinalini yazan: formulaone formulaone Yazdı:

cecolı kardesım artık canıma tak ettı bırdaha araba alırsam kesınlıkle fransız almayacagım degıstırdıgımı parcaları sıralayayım aracımı cok sevıyorum ama bu durumlar benı sogutuyor bu aractan bsı beyın 800 tl  atesleme bobını 300 tl degısecek gerı vıtes musuru 50 tl cam dugme musurlerı egzos bogazdan arkaya tum 250 tl daha var sayamadıgımı aklıma gelmeyen ama en can sıkıcısı yolda zor durumda bırakması ınsanı vallahı moralımı ıyıcene bozdu bu arac ısı bakımlarıda tam zamanında yapılmasına ragmen yınede cesıtlı aksamlardan sorunlar cıkartıyor anlamadım gıttı 

Bu konu bıraz sans ısı kardesım. Yıllarca tık demeyenıde var arızadan dokulenıde var. Ama egzozu 5-6 sene ellemezsın. Bobın desen o da oyle. Beyın ısı bıraz degısken... daha dogrusu senın aracındakı beyın yıne kullanımla alakalı bozuldu. Cunku elektrık tesısatı gecırılırken tıpası takılmayınca ıcerı su gırdı de bozuldu. Bu aracın sucu degıl. Orası ellenmeyen araclardada olabılıyor ama o bolum tıkanınca oluyor. tıkanmasına engel olursan sorun yok. Sankı alman aracı bozulmuyormuSırıtma

Gecen bır abımızın passat ında sılecek motoru su ıcınde kalmıs yanmıs. 400 tl cıkkk

Düzenleyen CeCoLi - 29 Haziran 2011 Saat 00:08
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Ekim - 1988

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı formulaone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2011 Saat 00:12
:) bu ay cok oldu ya o yuzden sınırım bozuldu yıne tam hah tamam dıyorum zurt dıye bırseyler cıkıyor gozum gıbı bakmama ragmen arabaya tam kafamda proje olusturuyorum attıgım para baska bır ısleme gıdıyor fıttırıyorum dogru aracların hepsı bozulur haklısın bu konuda ama bır araba kullanıyorsan yasadıgın sehırde onun servısının kesın olması gerekıyor ben bunu anladım burada ustalara laf anlatmaktan vurdumduymazlıklarından dolayı sınırlerımın bozulmasından ve de ısten anlamadan ustayım dıye gezmelerınden nefret ettım ıstda olsam parcayı hemen temın eder hem ısın ehlıne hemde ucuza yaptırabılıırm ne bıleyım aracımı satmıyacagım belkı satada bılırım ama fransız almıcam bunda kesın kararlıyım 
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2011 Saat 00:16
Yasadıgın yer bu noktada cok onemlı. Fakat edırnede ancak sahın dogan veya 124 un olursa problem yasamazsın herhalde. yada renault 12 tx broadway sprıng vs Gülme

Bunlar herıcınde herturlu aracta sıkıntı yasanır gıbıme gelıyor. Gercı Edırne nın sanayısı ne durumda bılmıyorum yanı...
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Ekim - 1988

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı formulaone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2011 Saat 00:19
edırnenın sanayısı koyden her gelen usta olmus acıkcası 10 uzerınden 2 anca eder burda kocaman voswogen servısı var onlardan bakıcam heralde karar veremedım daha 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konuyu paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 30 KONU
Konu Cevap Yazan Okunma Son Mesaj
konu icon 1.6 HDİ 308 aouto 6r 2011yakıt tüketimi son mesaja git 0 FUSDAT 2 FUSDAT
konu icon Peugeot 206 1.4hdi Elektrik sorunu son mesaja git 0 mannis 9 mannis
konu icon kapı içi su alma son mesaja git 0 netweb 8 netweb
konu icon 35GA8139 sis fari ve xenon gunceli.... resimler so son mesaja git 123 a.kurtuldu 4327 samet206
konu icon Cep telefonu taksit yasağı yardım.. son mesaja git 5 Yek 38 Burak
konu icon 307 halı ıslak (MOTOR SU EKSİLTMİYOR) ÇÖZÜLDÜ son mesaja git 24 albayman 621 netweb
konu icon Acil yardımınız lazım son mesaja git 0 oktan24 10 oktan24
konu icon kırık hortum son mesaja git 3 omera 43 omera
konu icon 206 hararet gostergesi son mesaja git 0 yaco206 13 yaco206
konu icon yol bilgisayarı son mesaja git 4 erdem661 174 erdem661
konu icon 206 h/b bagaj spoileri son mesaja git 0 erkan33 18 erkan33
konu icon aracım satlıktır arkadaşlar düşünen varsa son mesaja git 0 206x-line 39 206x-line
konu icon deri kılıflar nasıl son mesaja git 0 lead38 29 lead38
konu icon aracın soğukken gaz yemiyor son mesaja git 0 lead38 14 lead38
konu icon hararet sorunu son mesaja git 0 pug206emre 26 pug206emre
konu icon Sticker İsteyenler Buraya... son mesaja git 20 Serkan 434 Serkan
konu icon 206, 206+ ve 307....3 Satır Yol Bilgisayarı Ekranı son mesaja git 460 Özgür 27640 Özgür
konu icon SPOR YAY MONTAJI son mesaja git 2 Buspiron 74 herry
konu icon Aktif İRİ-YIL son mesaja git 0 ibanez_022 43 ibanez_022
konu icon Peugeot 306 Griffe - 1999 - Değişen yok - LPG SATI son mesaja git 0 TayfurKara 27 TayfurKara
konu icon vdo rd3 radyo/cd çalar teyp için aux girişi son mesaja git 26 tone of nature 2750 tone of nature
konu icon manisa ve izmirden selam son mesaja git 3 Barbar_35 19 a.kurtuldu
konu icon acilll yardım karaduman problemi cozulemiyor son mesaja git 1 207 arda 57 oktan24
konu icon Bütün Arıza Işıkları Yandı son mesaja git 15 tolga.onal 297 pierson
konu icon mersinde amerikan park sistemi yapan varmı? son mesaja git 1 erkan33 35 Red dream
konu icon 207 ARAÇ ARIZALARI son mesaja git 1 yeni 207 sahibi 122 207 arda
konu icon Acil Satılık 206 son mesaja git 2 CeRRaH 185 CeRRaH
konu icon ARABANIN GAZ PEDALININ TAM ALTINDAN GELEN SES son mesaja git 1 ergunndurmazz 54 Buspiron
konu icon Peugeot İçin Satılık Parçalar (Güncel!) son mesaja git 64 BG307 5629 BG307
konu icon 406 coupe spor yay değiştirmek istiyorum son mesaja git 0 ogretmen 40 ogretmen
peugeotturkey.com - Kralsoft sunucularında barındırılmaktadır.

Valid CSS!

Peugeot Turkey Facebook