Peugeot Türkiye Fun Club Ana Sayfa
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş
PEUGEOT GÜZELLİK YARIŞMASI KATEGORİLERİ
106 - 206 - 307 - 308 - DİĞER SERİLER ve DİĞER MARKALAR

mavi duman atma nasıl çözülür?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
kayx Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 26
Aracı : Belirtilmemiş
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kayx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: mavi duman atma nasıl çözülür?
    Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2011 Saat 18:14
arkadaşlar aranıza yeni katıldımSırıtma ama bi sorum olacak aracım genelde akşam aynaya baktığımda arkadaki aracın farına bakıyorum mavi duman atıyor bu sorunu nasıl çözeceğimi bilemiyorum 
Yukarı Dön
Sponsor Bağlantı

Yukarı Dön
flash296 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 32
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı flash296 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2011 Saat 18:44
contanı değiştir sorun kalmıyacaktır...
"ölüm" gaz pedalına basan ayakta, "hayat" diraksiyonu tutan kollardadır... bunun eğlencesi ise "ÖLÜMÜNE" BASIP "HAYATA" TUTUNMAKTIR !!!
Yukarı Dön
ose Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
05 - Ocak - 1985

Yaşı :
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ose Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2011 Saat 21:12
inşallah motor rektefiye istemez. mavi duman yağ yakmaya delalet eder. Hacı akşam demişsin siyah duman olması bu? motorun yağ eksiltiyor mu?
Yukarı Dön
kayx Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kayx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2011 Saat 22:02

Orjinalini yazan: kankam_743 kankam_743 Yazdı:

inşallah motor rektefiye istemez. mavi duman yağ yakmaya delalet eder. Hacı akşam demişsin siyah duman olması bu? motorun yağ eksiltiyor mu?

valla özellikle baktım mavi duman atıyor ve motorun yağınada baktım çok az eksiltiyor

Yukarı Dön
kayx Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kayx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2011 Saat 22:05

Orjinalini yazan: flash296 flash296 Yazdı:

contanı değiştir sorun kalmıyacaktır...

conta derken? ve turbo yağ çıkışından biraz şüpheliyim temizlersem sorun kalkarmı?

Yukarı Dön
hantsome28 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı :
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı hantsome28 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2011 Saat 22:05
bide gündüz bakın.bu hal gecemi belli oluyorr.enteresan ben hiç böle bir şeye dikkat etmemiştim...Çekişte yada devirde bir problem varmı.
2004 model 307 SW Triptonik ....hayat üç buçuk ile dört arasında geçer.ya dört dörtlük yaşarsın yada üç buçuk atarsın...
Yukarı Dön
kayx Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kayx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2011 Saat 22:08
sihay duman değil çünkü siyah dumanla ilgili tüm ayarlar yapıldı yeni baktım sabahta biraz görünüyor mavi dumanOuch
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı :
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı hantsome28 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2011 Saat 22:09
mavi duman ise contadan olabilir.
2004 model 307 SW Triptonik ....hayat üç buçuk ile dört arasında geçer.ya dört dörtlük yaşarsın yada üç buçuk atarsın...
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı :
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı hantsome28 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2011 Saat 22:12
bazen araclarımızda duman atma sorunu yasarız.. bu duman atma olayı kımı zaman sıyah kımı zaman beyaz kımı zaman mavımsı olur..işte bu durumlarda da sucu hemen turboya atmamalı,turbonun elbettekı duman atmada etkısı vardır ,fakat turbo ıle beraber baska arızalarda duman atmaya sebebıyet vermektedir..

siyah duman atma

siyah duman atmada bır cok sebep vardır..öncelıklı olarak mazot pompası ve enjektörler bu konuda ılk suphelenılmesı gereken parcalardır..bununla beraber hava fıltresının ve mazot fıltresının tıkalı olması motora az hava cok mazot gıdecegınden,yanı zengın karısım olacagından sıyah duman atar..motora gıren hava ve yakıtın  bır dengesı bır yogunlugu ve mıktarı olmalıdır..hava akısmetrenın tamamen bozulması sıyah duman attırır,avans ayarının düzensiz olması,sibop ve gaydların asınmıs olması,enjektör kirliliği ayarsızlıgı butun dızellerde sıyah duman attırır,egr valfi kirliliğide sıyah duman atmaya sebepdır..

mavi duman atma

turbo yag cıkıs borusunun tıkalı olması  turbonun ıcındekı yagın cıkıs yerı olamayacagından  yuksek basınc altında motora kacabılecegınden dolayı mavı duman atar...segman asınması , sıbopların ,sıbop lastıklerının asınması aracın mavı duman atmasına sebeptır...

Yukarı Dön
kayx Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kayx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2011 Saat 22:18

peki tahmini olarak maliyeti ne kadar civarındadır?

Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı :
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı hantsome28 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2011 Saat 22:28
bakılmadan bilinmez
Yukarı Dön
kayx Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kayx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2011 Saat 23:10

Orjinalini yazan: hantsome28 hantsome28 Yazdı:

bide gündüz bakın.bu hal gecemi belli oluyorr.enteresan ben hiç böle bir şeye dikkat etmemiştim...Çekişte yada devirde bir problem varmı.

Geçen sene araba kışın zor çalışıyordu bu yüzden pompa ayarı yapılmıştı.Aracın çekişi, o zor çalıştığı günlere oranla çok arttı.2 ile çıktığı yokuşu 4 ile çıkıyor fakat normal kullanımda mavi duman atıyor hafiften.Ama biraz performanslı kullandığımda yani devir yükseldiğinde arkadaki araçlar siyah dumana boğuluyor. Aracın mavi duman atmasını da akşam fark ettim sabahları pek belli olmuyor

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konuyu paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 30 KONU
Konu Cevap Yazan Okunma Son Mesaj
konu icon Hayalet Otomobil (Video) son mesaja git 7 herry 78 herry
konu icon Beklenen son Trafikten Men Olduk son mesaja git 36 scorpion_enis 391 scorpion_enis
konu icon icradan araç alan var mı son mesaja git 3 aopena 38 aopena
konu icon Gaddar Satıldı :( son mesaja git 9 FTH 76 elsoberano
konu icon Seyyar Radar son mesaja git 1 106ordu 14 106ordu
konu icon 15 Nisan Ankara da çayımızı içtik.. son mesaja git 29 Alicilik 241 elsoberano
konu icon Son Heceden kelime türetmece son mesaja git 11184 GökhaN 59961 ahmet_bjk
konu icon araçtan garip bir ses geliyor! tecrübesi olan arka son mesaja git 1 bek@ 56 ahmet_bjk
konu icon Peugout partner tepe allure 1.6 hdı 115 son mesaja git 0 37pv111 7 37pv111
konu icon gosterge son mesaja git 10 Ender DOĞAN 89 bitter
konu icon pug 307 kapı hoparlörü yardım son mesaja git 0 muratk.balci 13 muratk.balci
konu icon Peugeot market son mesaja git 2 dream 57 bitter
konu icon Sanırım 307'im Tek^^ son mesaja git 24 simirnoffredbull 293 simirnoffredbull
konu icon 206 1.6 xt hakkında bilgi son mesaja git 2 duran1907 31 duran1907
konu icon 206 paspas tavsiye son mesaja git 22 osmntskn 204 samet206
konu icon 307 FAR ALMAK İSTİYORUM son mesaja git 2 şimşek 307 51 herry
konu icon yeni üye 206 son mesaja git 13 rodex 79 herry
konu icon Herkese Merhaba :) son mesaja git 14 cakirbey35 96 herry
konu icon Herkese selam millet son mesaja git 10 Ender DOĞAN 36 Burak
konu icon 307 sorun gaz kelebeği mi, subaplar mı? son mesaja git 27 ttaylanaa 2526 cetinolcay
konu icon A2 Ehliyet son mesaja git 16 dogan106 71 ahmet_bjk
konu icon Vanalı egzoz yaptırdım ve sonucu sizlerle paylaşıy son mesaja git 5 can_elveren 120 ahmed206
konu icon pejo 307 xenon far son mesaja git 5 cavit cevo 99 cavit cevo
konu icon EMNİYET KEMERİ AYARI son mesaja git 5 ikurklu 45 ikurklu
konu icon 2004 307 1.4 hdi Yakıt Tüketimi son mesaja git 7 badcombatant 575 scarface
konu icon bu fiyata 3 parça ses sistemi son mesaja git 10 MehmetYnk 148 Turgay_66
konu icon Motor son mesaja git 0 RuhAdam3466 29 RuhAdam3466
konu icon Jant -Lastik İçin Yardım son mesaja git 51 samet206 647 307bursa
konu icon ufak tefek değişiklik son mesaja git 40 206+bülent 773 206+bülent
konu icon vanalı eksoz son mesaja git 13 yawruaslan 153 herry
peugeotturkey.com - Kralsoft sunucularında barındırılmaktadır.

Valid CSS!

Peugeot Turkey Facebook