Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >306
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - yakıt sorunu..fenalardayım :)
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

yakıt sorunu..fenalardayım :)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 8>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2011 Saat 13:55

ben seni anladım da sen beni anlamadın. ben ondan olabilir ama o olsa bile en fazla 3 litre düşer senin 5 litre fazlan var başka problemin olabilir dedim.

tekrar söylüyorum arkadaşda herşeyi yaptırmış bi termostata baktırmamış bu yüzden bi ihtimal termostat arayışına girdi anladın mı abi.

zaten arkadaş 95-100 den aşağı inmiyor diyince ozaman termostattan olmayabilir diye devam ettim. en baştan okumanı tavsiye ediyorum. ;) 
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
Çevrimdışı cesva25 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cesva25 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2011 Saat 14:52
arkadaşlar içim dışım usta oldu oraya bayıl buraya bayıl delircem..sabah ustadaydım öğlene kadar..sonra cecoliyi aaradım cepten sağolsun yardımcı oldu ..kafama bir iki şet takıldı  pispirikliyim çok... bastım gittim başka bir ustaya termostadı kontrol ettirmeye..abi bişe çıkmadı sağlammış ya.. delircem... şimdi şöleki benim arabamda aldığımda açık hava filtresi vardı.. hava filte kusuna ufak bi yassı hortum takmışlar ucunada hava filtresi takmışlar ama ..resmen ar acele çakma yapılmış bişe bende alır almaz arabayı söktüm onu sonra araba 600 krş yaktığını farkettim... arabayı bakıma soktum yapılan işlemler bunlar... yağ-su-ateşleme bobini-bujiler-sibob ayarı-benzin filtresi-hava filtresi-yağ filtresi-amartisörler-askı rotları-balatalar-enjeksion temisliği-kelebek boğazı temisliği-bilgi,sayara bağlanarak yapılan ayarlar.. ve bu günde gittim termostata baktırdım o da sağlam çıktı ve hepsi orjinal yan sanayi değil... arabaya  bu sabah ışık yanarken 20 tl lik benzin aldım esenlerden bastım ikitelli ordan çıktım gene esenler ışık yandı... acaba hava filtresi borusu yok o yüzdenmi anlamadım.. cumartesi günü yada pazartesi günü gelicek 3 parçayı buldum son 2 parçayı bekliorum eğer onu taktığımda bu yakıt olayı çözülmesse ben bittim... resmen sinirden oturup ağlıcam ya..
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2011 Saat 15:05

aracı peugeot efeye gösterdin mi?

Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2011 Saat 15:06
tamam metınım anlastık Sırıtma

ersın kardess lambda veya dıs hava ısı musuru acaba yanlıs deger olcuyor olabılır mı??? arıza tespıt cıhazına baglandı mı arac??

Düzenleyen CeCoLi - 05 Mayıs 2011 Saat 15:07
2. Vites
2. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cesva25 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2011 Saat 16:07
abi bağlandı tespit cihazına sorun yok.... efesinden tut o sanayideki ikitellideki bütün parçaçılara gittim yok özellikle bu meşhur efe bile bir şey yapamadı hayretler içerisindeyim....
şimdi arkadaşlar  sonuç olarak şöyle bir şey çıktı  biraz önce pejo berkeyi aradım aynen bunları aradım.. adamlar şöle bişe dedi  aracın 16 valf şase nodan söledi servis şimdi.. ama aracımddaki hava filtre sistemi değitirlmiş.. yarın sabah 8:30 da berkeye gidicem özellikle görmek istediler... anlattıklarıma istinaden onlarında kafası karıştı  ama içimden bir ses yarın bu konu çözülecek gibi görünüyor... yarın berkeden gelince son durumu paylaşıcam herkesle .... biraz tuzlu olucak ..gene girdi kredi kartına :) pufffffffffffffff.....
2. Vites
2. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cesva25 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2011 Saat 16:10
yakıcam bu gezegeni.. Sırıtma sırf bu yakıt konusu yüzünden arabayı modifiye yapamadım yaWall bütün paralar gittiği gibi kredi kartına kadar girdik :))) du bakalım yarın inşşallah  allah büyüktür çözülcek bişese kurtulcam bu dertten...
Çevrimdışı burakdmr Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Ocak - 1985

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı burakdmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2011 Saat 16:22
bende 1.4 16valf kullanıyorum.. artvinden samsuna gittim gidişte benzinle 600 km uzaklık 130 tl benzin yaktı... Samsunda tüp taktırttım 90 liraya aynı yolu geri döndüm :))
2008 Peugeot Comfort 1.6 HDİ 90 Hp
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2011 Saat 17:09
Hoca gel biz seninle lpg taktıralım, hem belki ikimiz gidersek indirim de yaparlar... Ağlama
2. Vites
2. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cesva25 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2011 Saat 17:46
ŞU YARIN Bİ NETLEŞSİN BAKALIM... SONUÇ NE OLCAK...SONRASINI DÜŞÜNCEM...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2011 Saat 20:01
arkadaslar hıc ugrasmayın gelın 2 nızın aracına da lpg takalım tertemız bının gıdın :))  sonra taktırmadıgınız gunlere yanacaksınız...

ıstersenız benım aracı gelın gorun ondan sonra fıkrınız degısır :DD ama benım arabayı sıze vermem pesın pesın soylıyımm :DDD
Çevrimdışı F-Eren Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
23 - Temmuz - 1983

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı F-Eren Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2011 Saat 20:14
Orjinalini yazan: CeCoLi CeCoLi Yazdı:

zaten bu arkadasın aracında bır anormallık var zaten :)) fakat senın soyledıgın porsche takı motor dızel olmasın??? benzınlı makıne ıle o koskoca kasanın sehır ıcınde 15lt ıle gezmesını beklemem sahsen. ıddıa da etmem tabı. kalabalıga gırmıyordur sakın gıdıyordur vs

evet cecoli araç dizel tabi ki ama yine de kendi sınıfında range rover vs. ile kıyaslarsan porsche yakıt olarak çok iyi. gerçi 306 ile yarışıyor baksana :)
Fatih Eren (1983)
Mühendis, İstanbul, Aslan Galatasaray
2003 206 XT 1,6 16V BVA Şeytan Kırmızı + Sunroof
A Rh -
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2011 Saat 20:34
Orjinalini yazan: fearmutlu fearmutlu Yazdı:

Orjinalini yazan: CeCoLi CeCoLi Yazdı:

zaten bu arkadasın aracında bır anormallık var zaten :)) fakat senın soyledıgın porsche takı motor dızel olmasın??? benzınlı makıne ıle o koskoca kasanın sehır ıcınde 15lt ıle gezmesını beklemem sahsen. ıddıa da etmem tabı. kalabalıga gırmıyordur sakın gıdıyordur vs

evet cecoli araç dizel tabi ki ama yine de kendi sınıfında range rover vs. ile kıyaslarsan porsche yakıt olarak çok iyi. gerçi 306 ile yarışıyor baksana :)

sen oyle dıyınce ılk anda benzınlı oldugunu dusundum ve ıcımden "hadı canım" dedım yanı :)))

benzınlı bır cayenne 15 lt ıle sehır ıcı gezmesı bıraz hayal. 20 ltye dogru yaklasabılırse ıyıdır yanı. 15lt mazot yakıyorsa aynı guctekı benzınlı motor lıtresel olarak %60-70 orandan gıdersen yıne 22-23 lt cıvarı yakar :))
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2011 Saat 22:37
Cem abi şaka maka senden bi ricam bana detaylı bi bilgi ver bi zahmet yaaa...
Bu atiker kaça patlar, 7 haziranda muayene var işlemler nelerdir falan en son da açık adresini verirsen çok iyi olur... dilersen buradan yaz ya da daha önce bu konuda verilmiş bilgi varsa beni yönlendir yada özel mesaj at nasıl uygunsa sana... Bu muayene gelmeden sağlam bi düşüneyim...
Teşekkür ediyorum şimdidenn...
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2011 Saat 22:49
Orjinalini yazan: cafridion cafridion Yazdı:

Cem abi şaka maka senden bi ricam bana detaylı bi bilgi ver bi zahmet yaaa...
Bu atiker kaça patlar, 7 haziranda muayene var işlemler nelerdir falan en son da açık adresini verirsen çok iyi olur... dilersen buradan yaz ya da daha önce bu konuda verilmiş bilgi varsa beni yönlendir yada özel mesaj at nasıl uygunsa sana... Bu muayene gelmeden sağlam bi düşüneyim...
Teşekkür ediyorum şimdidenn...

valla lpg konusunda usta faktörü çok önemlidir. eğer taktıracaksan çok şanslısın tam adamını buldun. ben cem abi ile lpg taktırdıkdan sonra tanıştım ve cem abiden öğrendiklerimden sonra neden daha önce tanışmadığıma pişmanım (:
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2011 Saat 22:56

valla lpg konusunda usta faktörü çok önemlidir. eğer taktıracaksan çok şanslısın tam adamını buldun. ben cem abi ile lpg taktırdıkdan sonra tanıştım ve cem abiden öğrendiklerimden sonra neden daha önce tanışmadığıma pişmanım (:
[/QUOTE]

Biliyorum hocam saolsun buradaki abilerim özellikle de cem abi her türlü yardımda bulunuyor...
Kesin kararımı verirsem, peder bey de illede şurda taktır kazıklarlar seni diye tutturmazsa cem abinin kapısını tıklatıcam :)
Çevrimdışı Platinium Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
20 - Ekim - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Platinium Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2011 Saat 18:59
Selamlar bende aranıza yeni katıldım cesva25 yalnız değilsin net bir ölçüm yapmadım ama benmkide dediğin kadar yakıyo net bir ölçüm yapıp ondan sonra artık bir çaresine bakıcam olmadı taktırıcam lpg'yi :))
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2011 Saat 19:26
Orjinalini yazan: Platinium Platinium Yazdı:

Selamlar bende aranıza yeni katıldım cesva25 yalnız değilsin net bir ölçüm yapmadım ama benmkide dediğin kadar yakıyo net bir ölçüm yapıp ondan sonra artık bir çaresine bakıcam olmadı taktırıcam lpg'yi :))

forum kurallarımız geregı konulara mudahıl olmadan evvel senı bır tanımamız lazım. yenı konu acarak kendını tanıtırsan sevınırızz :)) 
2. Vites
2. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cesva25 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mayıs 2011 Saat 16:20
bence tanıt kendini yoksa benim gibi son uyarıyı görünce napcanı şaşırırsın :) Sırıtma
2. Vites
2. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cesva25 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mayıs 2011 Saat 16:29
cecoli senin araba 1,8 lpg de ne yakıyor..ve lpg olarak bana neyi tavsiye edersin... şu fransadan parçalar gelsin yakıt değişmesse  son çarem lpg taktırcam...Sırıtma
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mayıs 2011 Saat 16:41
sonucu bende merak ediyorum,
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 8>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1776 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1489 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 228 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4915 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6018 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25199 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1423 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 131 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1130 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 189 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 384 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 261 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1485 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10868 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 543 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 615 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4136 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3300 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2058 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
Emintoprak 4
SametRcz 4
serdarcan34 3
slckgms 3
antipollution 3
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English