Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Krankmili sensörü arızası ? yardım lütfen
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Krankmili sensörü arızası ? yardım lütfen

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı naksi Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites

01 - Ocak - 1978

Yaşı : 46
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı naksi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Krankmili sensörü arızası ? yardım lütfen
    Gönderim Zamanı: 31 Mart 2011 Saat 20:49
arkadaşlar merhaba

aracım bazen çalışmamazlık yapıyor marş için zorluyorum tık yok sanki hiç benzin gelmiyor
aracı kablo yardımı ile lpg de çalıştırıyorum bi kee marş alınca daha sonra hiç sorun yokmus gibi çalışıyor.

orjinal cihazı degil ama odb cihazı ile baktık cihazda krank mili sensoru ust sınırı gibi bir arıza var siliyorum gene çıkıyor ama o arada araba normal çalısıyor nadiren de olsa yolda kalıyorum

şimdi benim benzin pompammı arızalı (araba çalışmasken benzin pompasının orayı soktuk kafasına vurduk vs tık yok ) yoksa krank mili sensorumu arızalı?

krank mili sensoru benzini kesermi ? acaba
birde aracta sogukken çalıstırınca  stop uyarısı 3 defa yanıyor abs ışışı ile beraber sonra sonuyorlar

bu konuda bilgisi olan helpme pls
Çevrimdışı 106_arts Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Forumdan Banlandı.

Yaşı : 38
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 106_arts Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mart 2011 Saat 21:00
kablo yardımı ıle derken baska bi arac akusunden takvıyemı yapıyorsunuz
krankta sorun olsa tüptede calışmazdı
abs ışığını balatalarınız bittigi için yakabılır
2. Vites
2. Vites

01 - Ocak - 1978

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı naksi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mart 2011 Saat 22:14
kablo yardımı derken lpg den direk çalıstırıyorum lpg regulatorden aku + sına kablo ile elektirik işlemi ile çalısıyor
Çevrimdışı klemann Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
Forumdan Banlandı...

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı klemann Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mart 2011 Saat 22:33
Krank sensoru kablolarina baktir bence, benim aracda benzer bi ariza yapiyordu. kablosunu yeniledim canavar gibi oldu. bide krank kasnagini temizlet kesin. 3 ayda ancak bulduk arizanin kabloda oldugunu. degismedigim sensorde kalmadi.
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mart 2011 Saat 22:47
Sorunuza karsilik iki sorum olacak:

1. Araciniz calistigi zamanlarda tekleme oluyor mu?
2. Motor ariza isigi yaniyor mu?
Çevrimdışı tilbe307 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
20 - Şubat - 1982

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tilbe307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mart 2011 Saat 23:12
arkadaşım ben daha dün değiştirdim bu sensörü. benim sorunum bazen ilk basışta alan kontak bazen 5 saniyede alıyordu. birde bazen giderken arabayı boşa attığımda araba stop ediyordu. özellikle 4000 ile 5000 devir arası araba çok zorlanıyor takılıyor gibi oluyordu. değiştirdik dün ve sorun kalmadı gibi. bir defa denedim bakalım ne olacak.
2010 3008 1.6 VTİ 120 HP PRİNS LPG
Çevrimdışı mesel1982 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mesel1982 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2011 Saat 10:05
kardeş senin yaşadığın sorunun aynısını şuan bende yaşıyorum,bende aküden kablo ile direk tüp ile çalıştırıyorum,sıkıntı kalmıyor.ama sonra yine yapıyor.cumartesi benzin şamandırasını değiştirdim,yine düzelmedi bilgisayara bağlattım krank sensörü arızası çıktı.artık fırsat bulunca onu değiştirecem.inşallah hal olur.sen değiştirir bir ilerleme kaydedersen forma yaz.ama benim gibi hemen şamandırayı değiştirme.
Çevrimdışı STALLONE Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 33
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı STALLONE Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2011 Saat 20:48
KARDEŞİM KRANK SENSÖRÜNDE SORUN OLSA ARABA ÇALIŞMAZ ÇÜNKÜ ATEŞLEMEYİ NE ZAMAN YAPACAĞINI ORDAN KOMUT ALIO BAŞKA Bİ ARZA VAR AMA ONDA DEĞİL EMİM OL
            STALLONE
     AŞK 6 HARFTEN İBARETTİR
           306+GTİ=6
Çevrimdışı muzarix Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
18 - Temmuz - 1984

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muzarix Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Nisan 2011 Saat 17:21
Merhaba!
Öncelikle aracınız sıralı sistem lpgli ise tam kontağı çevirirken b/g düğmesine (2si aynı anda yani) basılı tutarsan araba hemen gazla çalışır. Aynı sorun bende de var. Bir ara kesmişti şu aralar tekrar gündeme geldi. Volant-krank sensörü olmaması lazım çünkü o arızalı olursa araba hiç çalışmaz diyorlar.

Aynı sorunu hyundai getz de yaşayan arkadaşım tüp beynini değiştirerek çözdü. Tüp beyni gazla benzini aynı anda yolladığından sorun oluyormuş.

Şunu denemeni tavsiye ederim. Biraz da olsa araba toparlanabilir. 24 saate yakın akünün 2 kutup başını da söküp bekle. Araba bi sıfırlansın, ilk çalıştırmada tüpü full kapatıp benzinle kullan. Faydalı olabilir.

Ben tüp beynini kontrol ettirmeyi düşünüyorum, ısı müşürünü değiştirdim 1 ay sorunsuz kullandım yine yapmaya başladı, sorunlu haldeyken araç çalışmazken krank sensörünün yenisini taktırdım araç yine çalışmadı.

Denemelerinizi yazarsanız faydalanabiliriz. Geçmiş olsun
    MCALISKAN
1999 PUG106 XR 3K
      ESES
2. Vites
2. Vites
Simge
18 - Temmuz - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muzarix Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Nisan 2011 Saat 17:23
Orjinalini yazan: muzarix muzarix Yazdı:

Merhaba!
Öncelikle aracınız sıralı sistem lpgli ise tam kontağı çevirirken b/g düğmesine (2si aynı anda yani) basılı tutarsan araba hemen gazla çalışır. Aynı sorun bende de var. Bir ara kesmişti şu aralar tekrar gündeme geldi. Volant-krank sensörü olmaması lazım çünkü o arızalı olursa araba hiç çalışmaz diyorlar.

Aynı sorunu hyundai getz de yaşayan arkadaşım tüp beynini değiştirerek çözdü. Tüp beyni gazla benzini aynı anda yolladığından sorun oluyormuş.

Şunu denemeni tavsiye ederim. Biraz da olsa araba toparlanabilir. 24 saate yakın akünün 2 kutup başını da söküp bekle. Araba bi sıfırlansın, ilk çalıştırmada tüpü full kapatıp benzinle kullan. Faydalı olabilir.

Ben tüp beynini kontrol ettirmeyi düşünüyorum, ısı müşürünü değiştirdim 1 ay sorunsuz kullandım yine yapmaya başladı, sorunlu haldeyken araç çalışmazken krank sensörünün yenisini taktırdım araç yine çalışmadı.

Denemelerinizi yazarsanız faydalanabiliriz. Geçmiş olsun

Bu arada serviste benzin pompasını yeni değiştirdim 400 lira bayıldım.
    MCALISKAN
1999 PUG106 XR 3K
      ESES
Çevrimdışı Serhun Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 49
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serhun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Nisan 2011 Saat 17:39
Bu volan sensörü olmasın, manyetik kaptör falan da diyorlar. İlk çalıştımada sorun yapıyor daha sonra bir problem olmuyorsa bundan yapması muhtemeldir.
2. Vites
2. Vites

01 - Ocak - 1978

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı naksi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2011 Saat 21:26
Krank mili sensorunumu nedir onu değiştim bakalım daha çalısmama gibi bir sorun cçıkmadı 2 haftadır
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2011 Saat 09:59

Çıkmaz bir daha İnşallah. Onunla geçmiş olsun.

2. Vites
2. Vites
Simge
18 - Temmuz - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muzarix Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2011 Saat 13:48
Kardeşim merhaba! Konuyla ilgili benim sorunum halen devam ediyor. Senin memnuniyetin nasıl?
    MCALISKAN
1999 PUG106 XR 3K
      ESES
Çevrimdışı oguzhan29 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 206 SW
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı oguzhan29 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2011 Saat 13:54
geçmiş olsun kardeş
PEUGEOT 206 SW HDİ X-LİNE(GRİ)2004 model
Çevrimdışı ALX Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ALX Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2011 Saat 13:54
LPG'yi iptal edin/kapatın, akünün kutup başlarını sökün, 2-3dk bekleyin, tekrar takın, sonra benzinde çalıştırın. Araç çalışmıyorsa hiç düşünmeden servise, gerekirse kurtarıcı ile. Direk çalıştırmak ne demek ya, hasta adama spor yaptırmak gibi bir şeye benziyor.Eğer zor olsa da benzinde çalışırsa, LPG'yi gözden geçirin.

Bir soru daha, gazda çalışırken benzine geçiş yapılabiliyor mu?
Çevrimdışı flash296 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı flash296 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2011 Saat 14:01

beyler benzeri bi sorunu bende yaşıyorum fakat defalarca cihaza bağlatmama rağmen araç hata vermiyo... hattaa bi konuda açtım ama hemen hemen kimse ilgilenmedi diyebilirim... lpg de vardı arabada hiç bir problem olmamasına rağmen lpg den kaynaklanıyordur düşüncesiyle lpg yi tamaamen iptal ettim fakat sorun haalaa devam ediyo.. düşük devirlerde araç gaz miyo, hattaa baazen yığılıp kalıyo. kontağı kapatıp açtığımda ise hiç bişey yokmuş gibi devam ediyo... 4000 - 5000 arasıda kesiklik yapıyo.... krank mili konum sensöründen olabilir diyordum fakat siz yorumlarınızda araç hiç çalışmaz diyosunuz... çalışmada bi sıkıntım yok.... benzin basınç regülatöründen olabilirmi ?

"ölüm" gaz pedalına basan ayakta, "hayat" diraksiyonu tutan kollardadır... bunun eğlencesi ise "ÖLÜMÜNE" BASIP "HAYATA" TUTUNMAKTIR !!!
Çevrimdışı scorpions_64 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
25 - Şubat - 1983

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı scorpions_64 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Aralık 2011 Saat 10:30
Orjinalini yazan: flash296 flash296 Yazdı:

beyler benzeri bi sorunu bende yaşıyorum fakat defalarca cihaza bağlatmama rağmen araç hata vermiyo... hattaa bi konuda açtım ama hemen hemen kimse ilgilenmedi diyebilirim... lpg de vardı arabada hiç bir problem olmamasına rağmen lpg den kaynaklanıyordur düşüncesiyle lpg yi tamaamen iptal ettim fakat sorun haalaa devam ediyo.. düşük devirlerde araç gaz miyo, hattaa baazen yığılıp kalıyo. kontağı kapatıp açtığımda ise hiç bişey yokmuş gibi devam ediyo... 4000 - 5000 arasıda kesiklik yapıyo.... krank mili konum sensöründen olabilir diyordum fakat siz yorumlarınızda araç hiç çalışmaz diyosunuz... çalışmada bi sıkıntım yok.... benzin basınç regülatöründen olabilirmi ?

flash296 kardeş arızanı düzelttin mi? aynı sorunlar bende de mevcut. 
206 gti 2.0 2000
Çevrimdışı mertdemiray Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 51
Aracı : 2003
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mertdemiray Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2014 Saat 12:55
Orjinalini yazan: flash296 flash296 Yazdı:

Problemi düzelttiniz mi bende de benzer sorun var 4 vites 75-80 de bi kesiklilik başlıyor araba tekleyerek gidiyor hafif silkeleniyor. Sanki gaza basıp cekiyorum devamlı ama ayağım gazda sabit.
Çevrimdışı mertdemiray Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 51
Aracı : 2003
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mertdemiray Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2014 Saat 14:24
Orjinalini yazan: koliva koliva Yazdı:

Sorunuza karsilik iki sorum olacak:

1. Araciniz calistigi zamanlarda tekleme oluyor mu?
2. Motor ariza isigi yaniyor mu?

Koliva o dediklerin bende oluyor.
Geç çalışıyor bazen soğukken ve tekleme başladı 4 viteste çok hissediyorum. Sanki arkadan bir çekip bırakıyor çekip bırakıyor. öyle gidiyor araba. Krank sensör sinyali düzgün gelmediğinden olur mu bu sorun ?

Motor arıza ışığı yanmıyor Hata kodu da yok.

Sanırım yeni başlıyor arıza.

Düzenleyen mertdemiray - 22 Temmuz 2014 Saat 14:26
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 898 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5500 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1111 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 805 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 615 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2670 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1018 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1795 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12663 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 599 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 437 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 403 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 452 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 470 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 749 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 573 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16019 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5509 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1856 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 474 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
mryldz 1
feyyazbugan 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English