Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 SW Panaromik Cam Tavan
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 SW Panaromik Cam Tavan

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı egemensnt Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 307 sw 1.6 premium
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı egemensnt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2014 Saat 12:03
Orjinalini yazan: erdem_umut erdem_umut Yazdı:

merhaba aranıza yeni katıldım bende bende 307 sw var aynı problem ben elbistandayım ustam 200 tl aldı tavanı tamamen söktü üç tane sunta plaktan oluşuyor dışındaki döşeme yırtılmıştı onuda yeni döşemeyle değiştirdi hepsi dediğim gibi 200 tl servisle falan hiç uğraşmayın bence

Senin usta bedavaya yapmış neredeyse. Ben İzmir'de sordum 500 tl dedi. Tabi bu arada kızaklar kırıldıysa bu fiyat.

Çevrimdışı KENAN33 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 48
Aracı : PEUGEOT 307 SW
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KENAN33 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ağustos 2014 Saat 22:31
Hocam izmirde hangi tamirci söylermisin 500 tl gideyim ona. benim arabanın sunroof perdesinin kumaşı yırtıldı mekanizma çalışıyor sadece döşeme değişecek balçovada 1000 tl ye yakın fiyat istediler
Çevrimdışı emre.koc01 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emre.koc01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ekim 2014 Saat 01:14
Arkadaşlar benim 307 sw de kızaklar arkaya gitmiyor sıkışıyor kırılma sesleri geliyor arkadan çat çut diye bizim araçta ilk kızak gelip son ikisi gelmiyordu bende söktüm bi kaç parça kırılmıştı sonra tam takılmadı heralde bi kaç yer daha kırıldı servisi aradım iki tane yanlarda kızağın gideceği yol var onlar değişir 170 + 170 dedi sizce ne derece doğru ?
Peugeot 307 SW
Çevrimdışı albayman Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 307sw 2006 hdi 90hp comfort
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı albayman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ekim 2014 Saat 23:03
merhaba.
tavan perdesinin haraket ettiği o yol ya da rayları gerçek perdenin kornişi gibi düşünün.
bu raylar içinde beyaz plastik tutucular perdenin büyük 3 parçasını tutarlar ve hareket ettirirler (kızak da diyorlar bazıları). en ön perdenin tutucularını halatlar ile motor çekip itiyor.
bu beyaz plastik tutucuların tasarımını öyle yapmışlar ki, perdenin en arkadaki parçası arkaya yerleştikten sonra ikinci parçanın tutucuları, ilk yerleşen perdenin tutucularının üstüne biniyor. ve 2. parça birinci parçanın üstüne çıkıyor. en öndeki perde de ortadakinin üstüne biniyor. her perdenin tutucusu diğer perdenin tutucusuna ayrılabilen tırnak ile bağlı. yani perde arkada toplanırken tırnaktan çıkıyor. perde deposundan çıkarken (yani tavan kapanırken) tırnaklar birbirine geçip en ön perde arkadakileri sırayla hareket ettiriyor.

Bazen hava sıcaklığından veya diğer sebeblerden dolayı, perde henüz arkaya gitmeden yoldayken (yani olması gereken yerin haricinde) bu tutucuların tırnakları birbirinden ayrılırsa ayrılan yerin perdesi ya hareket etmez, ya da hareket halinde takılma kırılma sesleri yapar. bu durumda perde zorlanırsa, tırnaklar kırılabilir. perde mekanizmasını çıkarıp uzun uzun inceledik, bi fotoğraf video çekemedim öyle pişmanım ki...
demem o ki, mekanizmayı çıkarınca uzun uzun inceleyin. çok güzel detaylı bir tasarım var, iyi düşünülmüş. ama kullanıma göre bir ömrü var. umarım çözülür sorununuz.
2006 307sw 1.6 hdi comfort + cruise control
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı albayman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ekim 2014 Saat 23:32
307 SW TAVAN PERDE

8 numaralı zımbırtılar bahsettiğim tutucular. bunlar perdeyi taşırlar, rayın içinde giderler ve birbirlerine tırnaklarla bağlıdırlar. perde arkada toplanırken tırnaklar yerinden çıkar ve öndeki perde arkadakinin üstüne biner. arkada toplanması için yolları belirleyici kanallar var, bu resimde detaylı görünmez. mekanizmanın sökülerek sorunun tespit edilmesi lazım. perde sökülmeden raylar veya tutucu değişecek demek doğru olmayabilir. belkide sadece tutucular sıcaktan esneyip ayrılmış olabilir. kolay gelsin, umarım yardımcı olur...

Düzenleyen albayman - 16 Ekim 2014 Saat 23:34
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emre.koc01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2014 Saat 00:37
albayman hocam Allah razi olsun agzina saglik cok guzel anlatmissn benim sorunum soyleydi hocam ben soktugumde kizaklarin tirnaklari hepsi saglam perde gidip geliyor komple hatta ama yarim metreden biraz az kapali kaliyor yani tam acilmiyor kizaklar ust uste binmiyor kanallar in tamiri mumkunmu acaba hocam :( insallah duzelir hocam bide benim ariza 2 numaralı sac varya onun uzerindeki kanallar hocam arka tarafindaki
Peugeot 307 SW
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı albayman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2014 Saat 12:02
senin anlattığından anladığım kadarıyla, perde arkada toplanırken en öndeki parça yerine geçmiyor. bunun sebebi kanallar mı? biz perde mekanizmasını tamamen söktükten sonra motoruna akü ile elektrik verdik doğru çalışıyor mu diye kontrol ettik. siz de aynı yöntemle son parçanın neden oturmadığını bulabilirsiniz. gerçekten de kanallar mı sorun olan? yani listedeki 9 numaralı par ça mı? eğer sıkıntı onlar ise fiyatı 200tl civarı olması lazım. ama kızaklarda sıkıntı varsa set halinde 190 tl hatırladığım kadarıyla. nedenini tam olarak bulmanız gerekebilir. tamirini yaparız diyen sunroofcu ya da oto camcı var mı? siz sorunun kaynağını net olarak gördünüz mü? kanallar dediğiniz parça listede kaç numara?

EKLEME: eğer elektrik vererek kontrol etme şansın olursa, doğru çalışan ve üste geçen perdenin kızaklarını gözlemleyip, doğru çalışmayan kızaklarının sıkıntısını farklı çalışmasından belki anlayabilirsin. farklılık nerede, nasıl görme şansın olabilir.

Düzenleyen albayman - 17 Ekim 2014 Saat 12:30
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emre.koc01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2014 Saat 14:02
albayman hocam kirilan ve parcasini yapistirmaya calistigin 9 numara mi tam net bilemedim cunki o 9 numara bir yerden sonra resimde bitiyor ben soktugumde en arka taraflarda kiriklik vardi .kizaklarin tirnaklari saglam ama ne hikmetse hocam katlanma yapmıyor kanal dedigin oyle ince gibi durmuyor kizaklarin biriktigi havuz gibi yani biraz kalin yaniltici mi acaba resim diye dusunuyorum bide hocam o kanal dumduz gidiyor bahsettigim sey egimli :(

Düzenleyen emre.koc01 - 17 Ekim 2014 Saat 14:04
Peugeot 307 SW
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı albayman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2014 Saat 17:09
kırılan ve yapıştırmaya çalıştığın parçayı ve yerini ayrıntılı fotoğraflayabilirmisin? ya da videosunu çekip youtube da paylaşma şansın var mı?

düz raylar bitince perde arkada üst üste binerken yönlerini değiştiren kanlacıkların parçası mı? yani 2 numaralı yekpare çerçevenin üzerindeki kanalcık parçası mı? eğer öyleyse yapıştırmaktan başka tek çare çerçeveyi değiştirmektir ki servicebox.com da fiyatı 1999 tl.

Düzenleyen albayman - 17 Ekim 2014 Saat 17:15
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emre.koc01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2014 Saat 17:11
Sokuk vaziyette degil suan hocam ama en kisa zaman da ben size ulastirablrsem olurmu?
Peugeot 307 SW
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı albayman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2014 Saat 17:17
bi görüp paylaşalım bakalım, ben birşey söyleyemesem de ustası vardır elbet.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emre.koc01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Kasım 2014 Saat 15:26
Orjinalini yazan: albayman albayman Yazdı:

bi görüp paylaşalım bakalım, ben birşey söyleyemesem de ustası vardır elbet.
hocam baya zaman oldu kusura bakmayin sunroof tamircisine goturdum 800 tl arti 8 numarali parca alinacak takim olarak 12 tane 105 tl . Doseme tavan 400 tl fiyat cikardilar kirilan yerin resmini cektim atacagim hocam toplam 1300 civari cikti :(

Düzenleyen emre.koc01 - 01 Kasım 2014 Saat 15:27
Peugeot 307 SW
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emre.koc01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Kasım 2014 Saat 15:46

Resimler boyle hocam.
Birde orta kizagin bir yerindeki tirnagi kirik disi olan erkek var birde bunlar ust uste geciyor ya hocam

Düzenleyen emre.koc01 - 01 Kasım 2014 Saat 15:50
Peugeot 307 SW
Çevrimdışı DOSTEFE Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı DOSTEFE Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Şubat 2019 Saat 15:47
Konuyu hortlatmış gibi olacağım ama ben kendim yapıyorum. İlkinde ustaya yaptırdım, yaparken öğrendim, onun yaptığı bozulduktan sonra söküp kendim yaptım. Nerdeyse 8 yıl oldu, sorunsuz çalışıyor. Hatta perde parçalarının çeken tırnakları kırıldı, çatal iğne kafasıyla onardım. LOL 
Şu an döşeme kumaşı ayrıldı. Yeniden sökmekle meşgulüm. Ouch
Çevrimdışı tornistat Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tornistat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Eylül 2019 Saat 16:16
dostepe selam
abi yerin yurdun neresi geleyimde benim perdeyide yapalım sevaptır:)
değeri kadar bedel mi bedeli kadar eder mi?
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1447 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1409 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 163 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4890 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1405 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 106 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1103 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 365 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 238 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1419 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10823 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 520 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 571 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3278 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2046 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English