Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Peugeot 206 XR 1.4 sinyal kolu sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Peugeot 206 XR 1.4 sinyal kolu sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı fahrikem Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
09 - Ekim - 1980

Yaşı : 43
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fahrikem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Peugeot 206 XR 1.4 sinyal kolu sorunu
    Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2010 Saat 08:38
Arkadaşlar 206 xr 1.4 aracımda sinyal kolu orta pozisyonda giderken bazen çukura girdiğimde, sağa kendi kendine sinyal vermeye başlıyor elimle kola dokununca düzeliyor sebebi nedir sinyal ünitesinin komple değişmesi gereklimi yada ünitenin tamiri mümkünmü teşekkürler.
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2010 Saat 12:07
unıtenın tamırı mumkun. benımkınde de benzer bır sıkayet vardı. kolu sokuyorsun ve ıcını acıyorsun. muhmelen ıctekı asınan topactan kopan metal tozları yag ıle bırlesıp kontak yapıyordur. ıcını temızleyıp tekrar gres yagı ıle yaplayıp guzelce kapatırsan sorun kalmayacagını tahmın edıyorum...
Çevrimdışı t@lip Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
06 - Nisan - 1978

Yaşı : 46
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı t@lip Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2010 Saat 13:38

Parçanın adı COM2000, sökümüne ilişkin sitede güzel bilgiler vardı. Pahalı ve hassas bir parça arkadaşlar. Eliniz yatkın değilse uğraşmamanızı tavsiye ederim, işini bilen birine götürün.

En iyisi senin olandır
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2010 Saat 14:44
com2000 yenı modellerde var. eskı modellerde com falan yok :D  tahmınımce arkadasın aracı eskı modellerden yanı com olmayan olsa gerek. com2000 ıse ıcı farklı ama tamır olmaz dıye de bır kaıde yok. basıt bır sey ıse yapılecegı kanısındayım. bakmak gerek. ustaya goturunce hemen bozuk bu degısecek dıyorlar. cunku sok tak yapmak ıslerıne gelıyor ugrasmak ıstemıyorlar... :DD
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2010 Saat 15:24
com değil o çok da pahalı değil evet com2000 pahalı ama sanmıyorum arkadın arabası için kolu değiştirse bile valeo marka kol 54 tl bilgilerinize
Çevrimdışı qEccE Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 36
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı qEccE Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Aralık 2010 Saat 01:24
hocam o sorun arabamı ilk aldığımda vardı çok fazla yapmıyordu ama genelde sinyal verip geri kendisi atınca kısa bi süre geçer geçmez tekrar sağa yada sola sinyal veriyordu direksiyonun yükseklik ayarıylada alakalı olabilir ben yükseklik ayarını kendime göre yapınca hiç bir sıkıntı kalmadı ondan beri
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Aralık 2010 Saat 08:34
eskı tıp kolun tamırı cok kolay. o acıdan 54 tl de olsa vermeye degmez. egerkı ıctekı parcalar cok asınıp bıtmemısse daha uzun zaman gıder. kolu soktukten sonra tamırı 10 dk. bende soktum yaptım 1 yıl oldu hala sorun yok kolay kolay olmazda...
Çevrimdışı fahrikem Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
09 - Ekim - 1980

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fahrikem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Aralık 2010 Saat 13:48
Araç peugeot 206 2001 model 1.4xr 8 valf sinyal kolu com bağlantılımıdır bu com bağlantılı sinyal ünitesi galiba direk direksiyon miline geçiyor diğer eski model sinyal kolu bağlantısı nasıl yapılıyor.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Aralık 2010 Saat 18:17
com yoktur onda kardeş
Çevrimdışı zerzevat Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zerzevat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Kasım 2014 Saat 22:28
arkadaşlar benim araç da özellikle yazın sıcaklarda kendi kendine parkları yakıyor. bakıyorum ileri geri döndürdüğümüz kısmı temassızlık yapıyor. akü bitmişti bir sefer bu yüzden.

kolun bu kısmı da sökülebiliyor mu? sökülebiliyorsa elim yatkındır. kontakt noktarını sıkılaştırsam sorun çözülecek. aşınmış anladığım kadarıyla.
Çevrimdışı ersan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ersan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Kasım 2014 Saat 23:53
selam arkadaslar,
307 sol sinyal sigortasi nerde bilen var mi, lambayi degistirdim ancak yine calismiyor herhalde sigortada problem var diye dusunuyorum ama sinyal sigortasi nerde bulamadim lutfen bilen biri yardimci olsun.
2005 307 1,4 HDI 70 HP, XR
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zerzevat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Aralık 2014 Saat 23:49
benim sinyal kolunun o kısmını söktüm geçen hafta. SİZİN AMAN SÖKMEYİN. :) içindeki bakır konnektör yüzey tamamen aşınmış. kopmuş ince teller. yüzeyden çıkmış. tamiri mümkün değil.

sökerken sis farı halkası ile far açma kısmını arasına tornavida sokmak lazım. ben sis farının dip kısmından kaza ile çıkarınca muhtemelen direksiyon merkezinden kablonun ucu çıktı. şu an farları parkları açıp kapatmak mümkün değil. araç çalışınca farlar sürekli kısa hüzmede yanıyor. uzunlar sürekli yanmıyor- ancak selektör yapabiliyorum.

sinyal, korna çalışmıyor. sis de yanmıyor.

çıkma bir kol bulup yarın deneyeceğim.
Çevrimdışı emre_65 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emre_65 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Aralık 2014 Saat 19:39
arkadaşlar  sinyal kollarında yumuşama gibi bilindik kronik bir şey var bunun için bulaşık süngeri kullanabilirsiniz forumu biraz araştırırsanız bulursun keyifli ve emniyetli sürüşler 
Çevrimdışı suppor Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : Peugeot 206 XT 1.4 HDİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı suppor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Aralık 2014 Saat 03:46
Arkadasin araci 206 yanliz o dedigin senin 307de oluyo
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zerzevat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Aralık 2014 Saat 21:22
çıkma bir kol buldum. (çıkmacılarda yoktu airbag tamircisinden buldum. onlar com2000 kol takımının ortasından sargıyı alıyorlar. kollar boşta oluyor- ayrıca önden görünüşü aynı olsa da arkadan en dip kısmı farklı olan kollar var. ona dikkat edin)

önce airbagi söktüm (direksiyon arkasında bir delik var. oradaki tele tornavida ile kuvvetlice basınca atıyor. önce bir taraf sonra diğer taraf. sonra dikkatlice iki yandaki kablo kilitlerini açıp fişlerini söküyoruz. hava yastığı kenara alıyoruz. tabi arkada korn bağlantısı falan da sökülecek..) sonra direksiyonu söküyoruz (torx 50 ve lokma cırcır kol ve uzatma lazım.) 

sonra comm2000 bağlantılarını söküp yerinden çıkarıyoruz. kol takımını bir tepsi bir tezgah üzerinde açmakta fayda var... içinde kolay kolay düşmez ama selektör ve su püskürtme kayan parçaları var)

en alt ksımdan sökmeye başlayın ve ince bir kaç tornavida bulundurun. aralara sıkıştıra sıkıştıra bir sağ bir sol... tırnakları dikkatlice açın. kolların bağlantı noktalıarını soketleri ince tornavida ile açın.

değişip yeni bağlantıları yapın. ve toplarken en çok şuna dikkat edin. selektör ve su püskürme için kolu geri çektiğimizde kayan konnektörler var. onları kolun en yakın yerine getirin.yani dışa doğru. sağa ve sola kaydırın. kollardaki yerine geçirin. ama selektör yapmayın.

sistemi kapatırken kolları fazlaca oynatmadan yerine geçirin. çünkü selektör yapar gibi olunca o parçalar ileri kaymakta ve geri gelmiyor. ben üç kez tak sök yapmak zorunda kaldım. uzunlar sürekli yanık kalıyordu...

sistemi topladıktan sonra com2000 takımına alt arkadaki dört fişi takın. korna airbag falan gerekli değil.. ışıkları sinyalleri uzun kısa farları kontrol edin. yoksa direksiyonu tekrar sökmek zorunda kalırsınız. en son airbag yerine ittirilerek takılıyor. yani bir kaç kez kornaya basmak zorunda kalacaksınız.

ben 40 tl ye sinyal kolunu komple değişmiş oldum. kol değil de sadece uç kısmı değişmek isterseniz (sadece park ve far yakma sorunu var ise- sadece kolun ucunu sökmek yeterli. direksiyon sökmeye gerek yok) sis halkası ile uç kısım arasındaki o yüksek yerin arasına bir kontrol kalemi sokarak sadece uç kısmı çıkarın. yalnız bu sırada pimler ve yaylar fırlayabilir ve bakır halkayı yerine oturtmak çok ince işçilik ister. elinizde fazlaca bu parçalardan var ise önce bozuk bir tanede sistemi görün. tanıyın.

geçmiş olsun.

Düzenleyen zerzevat - 30 Aralık 2014 Saat 21:38
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı suppor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ocak 2015 Saat 04:11
Usta benim hem korna calmiyo hemde parlari acinca biraz bekliyo kisalari aciyo yada far sisler acikken sisler kendiliginden kapaniyo

park ve sislerle gezemiyorum

simdi ben sadece soldaki kolu soksem ki nasi sokuldugunude bilmiyom sadece icini temizlemekmi gerekiyo yoksa cikma kolmu bulcaz usta bi yardimci olsan
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı suppor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ocak 2015 Saat 20:36
Up
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zerzevat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mart 2015 Saat 09:07
Kusura bakmayın mesajı yeni gördüm.
Sizin de sinyal kolunun değişmesi gerekecek sanırım. lakin bunu yapabilmek için direksiyon, airbag komple sökülüyor. ve kol kolayca değişecek bir parça değil. eliniz yatkın değilse hiç uğraşmayın. işin ehli birine yaptırın.

elinizde fazla parça varsa kolun uç kısmını değişmeyi deneyerek de başlayabilirsiniz. ama çok ince işçilik ister. 
Çevrimdışı Mevlüt35 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2004
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Mevlüt35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2017 Saat 12:14
Slm abiler kardeşler arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım size bir sorum olacaktı peugeot 206 2004 model aracımın sinyal far kolu arıza yaptı izmir de varmı bunu tamir edecek sağlam bi usta sinyal veriyorum 3 kere yanıyor kesiliyor korna kolla oynayınca çalıyor uzunları yakıyorum kendiliğinden sönüyor aracı çalıştırdığım zaman kedi kendine far yakıyor öndeki arac yanlış anlıyor üstelik cok pahalı yenisi yardımcı olursanız sevinirim sağolun

Düzenleyen Mevlüt35 - 06 Şubat 2017 Saat 12:16
Çevrimdışı tufan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 49
Aracı : peugeot 206 sw
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tufan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2017 Saat 18:25
elimde 2003 model 206 dan sökmüş olduğum kol var ilgilenirseniz 05519400909 tufan
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 700 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5474 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1111 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 782 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 611 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2657 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1015 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1788 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12642 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 561 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 436 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 402 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 451 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 468 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 725 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 537 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16005 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5497 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1850 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 471 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
feyyazbugan 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English